Přejít na obsah

Prenosna GPS navigacia umiestnenie


kingo12

Doporučené příspěvky

Pani kedze sa rozrasta trh s prenosnymi GPS navigaciami napiste (nafotte) ako mate umiestnene navigacie vo vasich OII. Ja som to skusal cez husi krk a najlepsie mi to vyslo pri A stlpiku (napajanie s poistkovej skrinky), pretozev strede je vyklapacia schranka. Ale takisto som videl aj drziaky od www.brodit.com a tie sa mi celkom pacia, hlavne ten co je montovany medzi stredny vyduch a radia (kod 853525). Pouzivate niekto aj takyto drziak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám navigaci Mio, husí krk byl v balení, ale vadilo mi na něm, že třeba na kostkách různě povrzával a když jsem jel bez navi, tak jsem ho raději sundaval. Pak jsem chvíli brouzdal po internetu a našel držák, který přikládám na fotce. Podle mne je nejlepší umístění A sloupek u řidiče (viděl jsem i par lidí, co měli navi před spolujezdcem, asi navigátorem, nebo vedle středového zrcátka u stropu :o), napájecí kabel tam od zapalovače krásně dosáhne. Novej držák již nesundavám, vůbec nevrže a je velmi dobře polohovatelný. Bohužel nemám žádnou fotku s navigací. Zkoušel jsem ji umístit i do horní schránky na palubní desce, poloha by to byla ideální, jen vymyslet uchycení (v mém případě jako držák posloužila peněženka a napájení jelo z baterie :)), no a nakonec, pokud nepotřebuješ sledovat navi a stačí ti jen hlasové povely, tak lze celkem úspěšně uchytit navi do držáku nápojů. :) Ale jak říkám, nejlepší je volba A, tedy u A sloupku, navi mám na očích a většinou i vypnu hlasovou navigaci, jelikož Mio je strašně ukecané. ;) Kvalita fotek nic moc, je to foceno telefonem.

post-1421-1179173989_thumb.jpg post-1421-1179173960_thumb.jpg post-1421-1179174423_thumb.jpg post-1421-1179174443_thumb.jpg post-1421-1179174775_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám svého TomToma 910 na originálním držáku na předním skle (viz foto).

Po různých experimentech a zkouškách mě toto umístění vyhovuje nakonec nejlépe. Také jsem uvažoval o využití horního kastlíku, je ale příliš mělký a zástava by asi byla složitá. To centrální umístění je asi nejvhodnější i ergonomicky, při jízdě není potřeba nikam hlavou uhýbat, jako při umístění někde na středovém panelu, nebo u levého sloupku. Takto na navigaci vidí dobře i spolujezdec, což je rovněž výhodné, jak v navigačním režium, tak v režimu MP3 nebo video přehrávače.

Mám k navigaci vyvedeny i všechny nutné kabely v jedné "hadici" (napájení ze sítě auta - nasazená navigace se automaticky zapne po zapnutí zapalování, dále připojení RDS/TMC modulu a také audio AUX do Audience) - kabeláž má rezervu, aby mohla být celá navigace v případě potřeby jednoduše přesunuta k levému sloupku.

post-1470-1179183542_thumb.jpg

post-1470-1179183555_thumb.jpg

post-1470-1179183571_thumb.jpg

post-1470-1179183582_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám k navigaci vyvedeny i všechny nutné kabely v jedné "hadici" (napájení ze sítě auta - nasazená navigace se automaticky zapne po zapnutí zapalování, dále připojení RDS/TMC modulu a také audio AUX do Audience) - kabeláž má rezervu, aby mohla být celá navigace v případě potřeby jednoduše přesunuta k levému sloupku.

A jak a kudy máš tažené kabely?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám k navigaci vyvedeny i všechny nutné kabely v jedné "hadici" (napájení ze sítě auta - nasazená navigace se automaticky zapne po zapnutí zapalování, dále připojení RDS/TMC modulu a také audio AUX do Audience) - kabeláž má rezervu, aby mohla být celá navigace v případě potřeby jednoduše přesunuta k levému sloupku.

A jak a kudy máš tažené kabely?

RDS/TMC modul je umisten na prisavce v pravem dolnim rohu predniho skla, takze jeho kablik je umisten ve skvire mezi palubkou a prednim sklem.

Napajeci kabel je pouzity originalni a je veden od drzaku do pojistkove skrinky, kde je spojen s protikusem, ktery je napojen na prisl. pojistku. Audio kabel AUX OUT je z drzaku TomToma veden opet do prostoru pojistk. skrinky, kde je propojen s audio kabelem, vedenym do protikusu konektoru Audience (pin AUX IN). Tim je to pripraveno na mozne propojeni s jinym audio zdrojem.

TomTom je nastaven tak, ze hudba z jeho MP3 prehravace prip. audio z jeho video prehravace je vedeno na AUX IN Audience, a tim prehravano HiFi systemem auta, navigacni pokyny nezavisle na tom jdou natvrdo z integrovaneho repro TomToma. Tim je zajisteno, ze navigacni pokyny jsou slysitelne vzdy, bez rozdilu na zvoleny vstup radia. V pripade, ze hraje MP3 prehravac nebo video prehravac v TomTomovi, a prijde navigacni pokyn, je samozrejme prehravani hudby ci videa TomTomem automaticky pozastaveno.

Puvodne jsem chtel resit pripojeni zvuku z navigace do radia pres Bluetooth CarConnect (s profilem A2DP), bohuzel je v Cesku tento modul k TomTomovi stale nedostupny...

HandsFree reseni integrovane v TT nevyuzivam, ac je velmi komfortni a zajimava, mam v aute original sadu CK-7W od Nokie. Nicmene je to jiste dobre zalozni reseni pro pripad poruchy Nokia sady. Bohuzel jsem ale nyni take zjistil, ze HF TomToma nepodporuje prenos kontaktu z me E65, s predchozi N6230i slapal pri mych testech bez problemu s podporou vsech funkci. Ale jak jsem se zminil je to jen zalozni reseni, ktere telefonovat umi.

Skryti kabelaze a jeji zapojeni dle meho pozadavku me delali autoelektrikari u specializ. firmy.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám aktuálne PDA s Navi naľavo pri A stĺpiku, napájanie som vyriešil osadením 12V zásuvky pod prístrojovku, kábel absolútne nezavadzia. Fotky sú tu:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...1320&st=210

Ale stále ma láka nejako umiestniť to PDA do stredového kastlíka. Ak by som vymyslel rozumné uchytenie, tak by už nebol problém urobiť niekde v kastlíku konektory na čo treba a v kastlíku sa môže voziť 10 cm kúsok kábla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám aktuálne PDA s Navi naľavo pri A stĺpiku, napájanie som vyriešil osadením 12V zásuvky pod prístrojovku, kábel absolútne nezavadzia. Fotky sú tu:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...1320&st=210

Ale stále ma láka nejako umiestniť to PDA do stredového kastlíka. Ak by som vymyslel rozumné uchytenie, tak by už nebol problém urobiť niekde v kastlíku konektory na čo treba a v kastlíku sa môže voziť 10 cm kúsok kábla.

Ten kastlik me lakal od te doby, co jsem poprve videl palubku O2 a planoval nakup navigace. Bohuzel je dost melky a pod nim neni zadne rozumne misto pro schovani navigace pri zavreni kastliku. Go910ka se do nej nevejde na schovani (je moc hluboka - holt cena za vestaveny pevny disk), mozna nektere mensi strojky na bazi WinCE (Mio, Clarion apod.) tam pujdou strcit a uchytit, a pokud jsou dostatecne ploche, jiste by slo vymyslet nejaky sikovny sklapeci mechanismus pro schovani navigace do kastliku po jeho zavreni (vc. potrebnych kabel. vedeni). Tak jsem si to puvodne predstavoval.

Musim, ale rici, ze v pozici, kde mam Go910ku nyni, se me na ni diva lepe, prirozeneji, aniz bych musel vyrazneji sklapet zrak od deni pred sebou. Projel jsem Jizni Afriku v aute, majici navigaci na stredovem panelu (podobne jako original Nexus u O2), a nemel jsem dobry pocit ze staleho sklapeni zraku od silnice nekam dolu na konzolu (O2 s Nexusem to ma asi vyse), zvlaste pri rychlejsi jizde. TomTom ma velmi ergonomicke a intuitivni dalkove ovladani, ktere tento ovladaci pocit jeste podtrhuje - neni treba se tedy vubec nijak k navigaci naklanet a ovladat pres "daktyl" displej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že ak by som zohnal motorizovaný výsuvný LCD displej s výškou 1/2 DIN, tak že by ho išlo do toho kastlíka umiestniť. Málinko by sa upravil rozvod vzduchu a ten LCD by mal svoju základňu vodorovne pod tou výduťou, čo smeruje od kastíka k prednému sklu. Ale bohužiaľ taký LCD, ktorý by sa mi páčil vyrába napr. PYLE, je v tom zabudovaný už aj TV tuner, ale čo z toho, keď je to pre NTFS. Neviete niekto o 1/2 DIN výsuvnom LCD so zabudovaným tunerom?

A potom by šlo PDA hodiť povedzme do JumboBoxu pod lakťovú opierku a nahodiť video výstup na ten monitor. Prípadne ešte tak zohnať 1/2 DIN prehrávač DVD (s podporou DivX) a ten pripojiť tiež k tomu LCD, mechaniku zabudovať povedzme pod sedadlo alebo do odkladacej schránky. A potom by sa už medze nekládli ani výdobytkom ako cúvacia kamera a podobne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že ak by som zohnal motorizovaný výsuvný LCD displej s výškou 1/2 DIN, tak že by ho išlo do toho kastlíka umiestniť. Málinko by sa upravil rozvod vzduchu a ten LCD by mal svoju základňu vodorovne pod tou výduťou, čo smeruje od kastíka k prednému sklu. Ale bohužiaľ taký LCD, ktorý by sa mi páčil vyrába napr. PYLE, je v tom zabudovaný už aj TV tuner, ale čo z toho, keď je to pre NTFS. Neviete niekto o 1/2 DIN výsuvnom LCD so zabudovaným tunerom?

A potom by šlo PDA hodiť povedzme do JumboBoxu pod lakťovú opierku a nahodiť video výstup na ten monitor. Prípadne ešte tak zohnať 1/2 DIN prehrávač DVD (s podporou DivX) a ten pripojiť tiež k tomu LCD, mechaniku zabudovať povedzme pod sedadlo alebo do odkladacej schránky. A potom by sa už medze nekládli ani výdobytkom ako cúvacia kamera a podobne :D

Myslim, ze naklady by byly jiz dost vysoke, nehlede na nutnost reseni analogoveho video vystupu z PDA pro pripojeni externiho LCD monitoru, ktery rozhodne neni standardnim vybavenim kazdeho PDA. Take ovladani PDA navigace nekde pod operkou by asi bylo problematicke, uz vzhledem k absenci dalkoveho ovladani k PDA, ktere take neni rozhodne beznym jevem.

Mimochodem, take bych ke svemu TomTomovi rad videl take moznost pripojeni napr. couvaci kamery, bohuzel takovy externi modul pro video vstup (a takove vyuziti monitoru) neni k dispozici. Teoreticky by to mozna slo resit pomoci Bluetooth, ale TT zatim na to nema prislusny profil (AVCTP) ani jsem zatim nevidel videokamerku do auta s podporou BT AVCTP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám aktuálne PDA s Navi naľavo pri A stĺpiku, napájanie som vyriešil osadením 12V zásuvky pod prístrojovku, kábel absolútne nezavadzia. Fotky sú tu:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...1320&st=210

Ale stále ma láka nejako umiestniť to PDA do stredového kastlíka. Ak by som vymyslel rozumné uchytenie, tak by už nebol problém urobiť niekde v kastlíku konektory na čo treba a v kastlíku sa môže voziť 10 cm kúsok kábla.

Ten kastlik me lakal od te doby, co jsem poprve videl palubku O2 a planoval nakup navigace. Bohuzel je dost melky a pod nim neni zadne rozumne misto pro schovani navigace pri zavreni kastliku. Go910ka se do nej nevejde na schovani (je moc hluboka - holt cena za vestaveny pevny disk), mozna nektere mensi strojky na bazi WinCE (Mio, Clarion apod.) tam pujdou strcit a uchytit, a pokud jsou dostatecne ploche, jiste by slo vymyslet nejaky sikovny sklapeci mechanismus pro schovani navigace do kastliku po jeho zavreni (vc. potrebnych kabel. vedeni). Tak jsem si to puvodne predstavoval.

Musim, ale rici, ze v pozici, kde mam Go910ku nyni, se me na ni diva lepe, prirozeneji, aniz bych musel vyrazneji sklapet zrak od deni pred sebou. Projel jsem Jizni Afriku v aute, majici navigaci na stredovem panelu (podobne jako original Nexus u O2), a nemel jsem dobry pocit ze staleho sklapeni zraku od silnice nekam dolu na konzolu (O2 s Nexusem to ma asi vyse), zvlaste pri rychlejsi jizde. TomTom ma velmi ergonomicke a intuitivni dalkove ovladani, ktere tento ovladaci pocit jeste podtrhuje - neni treba se tedy vubec nijak k navigaci naklanet a ovladat pres "daktyl" displej.

V koktě to mám přesně jako ty, jen to zapojení ee, na to nejsem a není čas, ale jak tak čtu, že ti vadilo v JAR koukat na navi někam dolů, tak by tě asi kleplo, kdybys viděl, kde ji vozim, když jedu někam Fabií...v popelníku :D;)

Ale je pravda, že spíš jedu na hlas než abych se díval ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V koktě to mám přesně jako ty, jen to zapojení ee, na to nejsem a není čas, ale jak tak čtu, že ti vadilo v JAR koukat na navi někam dolů, tak by tě asi kleplo, kdybys viděl, kde ji vozim, když jedu někam Fabií...v popelníku :D;)

Ale je pravda, že spíš jedu na hlas než abych se díval ;)

Jasne, take jezdim hlavne na hlasovou navigaci, ale obcas je potreba na ten displej mrknout, a pote je pri vyssich rychlostech nebezpecne, kdyz se ma hlava odklanet nekam jinam od pohledu na vozovku pred sebou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i když to tady úplně nepatří - nemám oktu ale zlatou felinku, můžu se přiklonit ke zmínce ProClipu Brodit prodávající firmou Sunnysoft. Dodávka ze švédska sice trvala asi pět týdnů, ale jsem spokojen. Na PDA dosáhnu bez sundání ruky z volantu a umístění je pěkně přehledné. http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?p=94491#94491

Editováno: , autor: Letadlo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle jsem to vyresil ja... ;)

Co ta vycpávka v přihrádce..a jak máš tažené kabely?

Muj Tomtom je bez funkce RDS/TMC, takze zadny kabel neni...jediny je napajeci kabel a ten pripojim normalne venkem, kdyz dojdou baterky!! :feve:

Jooo, trinax....to by byla parada!!! :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keby šlo prevádzkovať SW z PDA na PC, tak by šlo osadiť displej s dotykovou vrstvou (vyvedená na USB konektor) a do auta strčiť mini PC (doska rozmeru ITX). To by potom išlo navigovať, pozerať DivX (napr. z USB kľúčenky) či TV a ešte mať aj cúvaciu kameru (tie disp. majú aj bežné video vstupy). Len kam s tým LCD?

Inak existujú aj moduly na vstup videa do PDA, v lete sa má objaviť celý TV tuner do SD slotu. Hľadajte Elsa Telebit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsme u toho..poněvadž jsem na tyto věci kutílek..a poněvadž octavie bude v blízké době oplývat již koupenou navigací,rozhodl jsem se tu navigaci "zabudovat" do horního šuflíčku,s možností vyklopení do úhlu 90stupňů(pokud bude možné),kompletně zaplastované a zakrytované,uzavíratelné,s odkládacími prostory po stranách..a samozřejmostí bude možné vyjmutí GPS navigace...pustím se do toho nejpozději o víkendu...a bude to trvat asi dost dlouho..ale jestli se podaří,pošlu fotky;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...