Přejít na obsah

Houknuti pri prerazovani


Harley1006

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

Hm tak já 22 tisíc v oktávce a pohoda, dneska vyjedu domu z práce, ani na to nešlapu, ani to moc netočím, zmáčknu spojku, že zařadím a slyším HU....říkam co to je? Tak zaradim zase a zase HU....dolu nic..tak nahoru zase HU....jako sova...pak se to zahřálo a pohoda....auto jede pořád stejně, včera po dálnici jsem jel 150 a pak si z kopce dal 200...pohoda..turbo dochlazuju...jede to stejně, jen to začlo sovit...nechápu :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdesi sem četl že to začne dělat turbo když se opotřebí lopatky od prachu, nebo tak nějak. U nás prý je ovzduší extrémně prašné a proto doporučují vzduchový filtr měnit každých 15000km, vyčistit ale prd velebnosti už sem si vzpomněl kde :Dhttp://www.cimbu.cz/index.php?page=whole&lng=cze&item=13 ovšem čemu a komu věřit už nechám na každém ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dělám ve velkoobchodě s autodíly, takže jsem měl menší slevu, vyšlo na 12400 Kč.

Sání při tý příležizosti asi vyčistím, věřím, že bude celý za*raný od karbonu z EGR ventilu.

Olej jsem dával novej před 500 km, takže ten nechám bejt, na vzducháč se podívám, je tam cca 15tis km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já mám 1,9TDi BKC a o turbu jsem vůbec nevěděl, než začal motor padat do nouzáku. Tak jsem ho nechal vyčistit a při roztáčení není pořád téměř slyšet. Ale po vyčištění začalo také za studena houkat při přeřazování. Stačí aby se trochu ohřálo a je ticho. Zatím mi to houkání nevadí, trochu to připomíná blow-off ventil :-) hlavně že motor zase jede jak má a nebojim se, kdy to zase padne do nouzového režimu. Když jsem jel s faceliftovou OII se stejnym motorem, všiml jsem si, že tam turbo píská daleko víc a to má najeto asi 20 000km. Moje má přes 150 000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to taky houká a halvně tak mezi 1400-1800otaček paok už je to méně slyšet a když se tomu dá a pak dochlazuju tak trošku lehoulince jde slyšet i na volnoběh, ale neřeším to z 10 2,0 tdi co jsem jel tak houkalo 9 kousků, nidky tomu nedávám za studena,jinak olej ani vodu nežere a jezdím od 5,5-6,5 a to ze sídliště do města a po městě, mám to čiplé, tahá to pěkně žádnej výkonostní propad a nic, takže na to peču, ted jsem vyměnil Longlife po asi 12tis a to stejný udělám i s filtrem a pilákem, najeto 93tis . No takže sanitka tam je aspon si připadám jak ve stíhačce co letí jako prase lol lol samozřejmě vtípek :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mi to dělá taky a to mám vyměněné turbo a spojku se setrvačníkem, dělalo to před výměnou i po ní, takže turbem a spojkou to asi nebude. To že to sem tam houkne mi moc nevadí, víc mě sralo pískání turba jako sanitka. Teď mám klid v autě (skoro).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to trochu houká, ale jen v nižších otáčkách při akceleraci, dejme tomu od cca 1600ot to začíná a po 2000ot se to pomaličku vytrácí, ve vysokých otáčkách prakticky nic neslyším, myslíte že to dělá taky turbo?

Editováno: , autor: HTP 12V
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

zdar páni, to čo popisujete, je EGRko. a je to tým, že je podtlakové a reaguje relatívne pomaly. robí mi to na všetkých firemných Oct2. aj na mojej súkromnej BKDčke. mám ešte Zafiru 2,2 Dti a tam je elektronické EGR je rýchlejšie a tam to nerobí. je to o tom, že sa zmení tlak v saní - ale dosť pomalšie ako pri elektronickom (na druhu stranu je to ale lacnejsie na výmenu ked sa posere) tak preto sa to tvári ako BlowOFF. to s tým, že si niekto zablenduje podtakove EGR a je to počuť je ale divné, možno že počuť ako otovorí podtlak. neviem ako to maš spravené.

Editováno: , autor: ludom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...