Přejít na obsah

přímé srovnání OII/Roomster


cosby

Doporučené příspěvky

Tak jsem se stal dnes majitelem zánovního Roomstera 1,9 TDi/77,kterého jsem zakoupil jako referenčák MB.Je ve skoro plné náloži(4×el.okna+zrcátka,maxidot,sportovní vyhřívané sedačky,rádio s CD+ovládání od volantu+integrovaný CD changer na 6 cd,integrovaná BT HF sada se zobrazením údajů na maxidotu,ESP+ABS+ASR atd,digitální klima,6×AIRBAG,natáčecí světlomety,senzor tlaku v pneu,park.asistent,pal.pc,Alu kola 16",příprava pro navi ViaMichalin,pořizovačka 654.800,-kč) a tak,jelikož jem to čerstvě vyměnil za OII 2,0 TDi,napíšu pár poznatků.

Motor klasika 1,9 TDi-PD 77 na Roomstera docela stačí,pěkně to s ním jede(osobně dnes 200),v porovnání s OII je samo v mínusu,ale to je 16V spojen s 6ti kvaltem.Hluk je docela v normě,řekl bych že při pohodové jízdě je docela tichounký.

O variabilitě prostoru toho už bylo napsáno dost.Mám 180cm a vzadu místa habakuk,sedačky jsou vzadu posuvné a dá se nastavit i sklon opěradla,kakže fakt luxus a to bez újmy zavazadlového prostoru.prostřední sedadlo se dá použít jako malý stoleček nebo loketní opěrka.

Řízení a brzdy plně srovnatelné s OII,tedy řízení lehké a přesné,brzdy dostačující

Auto má 20.000km a ani po jízdě po žulových kostkách nevydává žádne pazvuky(narozdíl od OII),což mě docela překvapilo.

Z čeho jsem ale překvapen je náprava,resp.chování vozu.OII má u mě dost velké mínus.O odskakování zadní nápravy bylo napsáno dost a i já s tim měl nemilý zážitek,když při 130 na dálnici na hrbách mi to škaredě uskakovalo.Dále se mi nelíbí u OII docela hluk od kol a dunění při přejezdu nerovností.V tomhle je Roomster na tom opravdu ohodně lepší a docela mě dost překvapil.

Celkové dojmy jsou zatím OK,co by Roomsteru prospělo je lepší odhlučnění PD motoru,ale toto je na úrovní OII a jak jsem psal,při normální jízdě OK a hold při sportovní se trošku ozývá.

Příjemné je nastupování pro zadní cestující a i posed,který je trošku vyšší oproti předním sedadlům je docela příjemný.

Dne,kdy venku bylo 30 Celsia klima makala bez chyby a teplotu rozdělovala řekl bych stejnoměrně,což u OII se mi zdálo,jakoby na nohy nějak zapomínala.

Vzhled vozu-to je kapitola sama pro sebe.Někomu se líbí,někomu až na druhý či kolikátý pokus a někomu nelíbí.Mi se nelíbil,ale začínám si zvykat a snad se mi i začne líbít,ale kdo mě zná ten ví,že autu dávám ta půl roku,když moc tak rok a potom nevím,snad nějaký OFF Road,asi MB-ML.Škoda,že Skodovka nedělá OFF Road,snad,jestli přijde Yetti,vyzkouším ho.

post-128-1181674491_thumb.jpg

post-128-1181674519_thumb.jpg

post-128-1181674559_thumb.jpg

post-128-1181674588_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veď ja som tých majiteľov OII spomenul preto, lebo čo mám skúsenosť, sú najviac hákliví na kritiku svojho vozítka, ktoré mimochodom považujú za to najlepšie na svete... Taká je moja skúsenosť - ale zasa netreba všetkých hádzať do jedného vreca B)

Apropo, panoramatická strecha. Stavím sa, že do roka a do dňa ju budeš mať dorobenú -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do roka a do dne bude roomster pryč a bude doma nějaký OFF ROAD.

Co se týče OII,tak už jak jsem byl jejím majitelem,stěžoval jsem si na podvozek a neustálé nějaké lupání od někud a toto nezastávám pouze já,ale spousta známých.Nerad to říkám,ale podle mě není ještě OII dotáhla do konce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekny kousek! Sice s porovnanim s OII tak nejak nesouhlasim - pravda, nemam ani OII ani Roomster, tak co do toho kecam, ze jo :D Ale mam s obema par km najeto a zatimco v OII se nebojim, tak v Roomsteru se bojim, hlavne v zatackach.

cosby: Roomster ma nataceci svetlomety?? Nejsou to jen ty mlhovky, co prisvicujou do stran?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hezké porovnání, mě se na R líbí interiér, je to zase trošku něco jiného.

Není se čemu divit, že nebudeš nic dodělávat, když je to skoro plná palba :)

Jinak přeji mnoho šťastných kilometrů bez nehod.

PS: Vitto tě nenakope, ale kopne, resp. vykopne z klubu, páá páá :clap:

:(

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,i když je vzadu jednoduchá náprava jako má Fábie,pořád lepší,než uskakující a dunící multilink co má OII.

Vitto mě z klubu vyšoupne,to je fakt,ale ještě to tam mám předplaceno a na besídce se snad ukázat můžu.

Na čip se vrhnu zítra,dnes není čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to melo napravu jako fabie, tak jeste budiz, ale Roomster ma zadni napravu z OI...

Vzdyť je to to samé - kus trubky. U O1 je o něco širší, takže má navrch. Jde hlavně o odladění pružin a tlumičů a o převisy karoserie - rozložení hmotnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to melo napravu jako fabie, tak jeste budiz, ale Roomster ma zadni napravu z OI...

musím dát Cosbymu za pravdu, room je super stabilní auto a v zatáčkách drží hodně dlouho, osobně jsem si ho vyzkoušel, protože jsme ho koupili a podvozek rooma je super a nějak to nezávisí se zadní nápravou z OI a s chováním OI, to auto je jiné, jinak postavená kola, jiné převisy, já byl mile překvapený, origo room drží jako moje snížená FI na nízkoprofilech,

tolik mé jízdní zkušenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...