Přejít na obsah

Světla pro denní svícení


MartinRS

Doporučené příspěvky

Teda já jsem přes elektriku amatér, ale tohle je podle mě děs běs. Kup si do auta ještě hasičák. ;)

v tomhle tématu jsou fotky a schémata jak to má vypadat, tak bych to udělal podle toho. Takhle rvát kabílek mezi svorkovnici není dobrej nápad. :feve:

1. som to nerobil ja

2. to nie je moje auto, ale nejakeho nemca, co tvrdi, ze to vie

Len som chcel vediet, ci to funguje na tomto principe...Viem, ze to na fotke je prasacina :)

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zdravim všechny dlouho jsem myslel jak to udělat a tak se podělím jak to dopadlo u mne......

neholduji přídavným modulům pro denní světla z důvodu toho že jsou nedokonalé a některé nekvalitní......ověřeno praxí,přehřívání relátek a podobně.......

našel jsem na přepínači světel kontakt který je sepnutý v klidové poloze a na něm je spínamé +12V od světel přes klíček...

ve funkci světel vás nic neomezí jen to že pří vypnutých světlech se automaticky zapnou mlhová světla při zapnutí klíčku pokud světla zapnete na parkovací nebo potkávací tak mlhová/denní se vypnou......

dokonce tato funkce je ve schematech popsána a je určena pro denni světla.......

je to zcela bez nákladů a starostí......udělá se propojka na konektoru zapínání světel PIN 8 šedo/žlutá se propojí s neobsazeným PINEM 6

Je to jednoduché a nemusí se nic rozebrat jen známou metodou vysunout přepínač světel použít jeden ISO pin a 5cm vodiče.....

Zajímavé. Mám už dva roky originál denní svícení od Škodovky a nemám žádný problém. Narazil jsem teď na tato homologovaná LED světla-http://www.x1.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1923&category_id=305&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1

Nevíte někdo jak je zapojit do Octavia I? Denní svícení už mi funguje(originál Škoda)

post-1272-1207554753_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze Skoda Ti aktivovala len automaticke zapinanie svetiel, nie denne svietenie - pri tom svietia iba predne svetla, ale nie zadne obrysove, ECV a interier...

Jo je to automatické zapínání světel:svítí mi automaticky pouze přední světla + zadní světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé. Mám už dva roky originál denní svícení od Škodovky a nemám žádný problém. Narazil jsem teď na tato homologovaná LED světla-http://www.x1.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1923&category_id=305&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1

Nevíte někdo jak je zapojit do Octavia I? Denní svícení už mi funguje(originál Škoda)

Nevies ich rozmery? Podla obrazka sa mi to zda nejake max 10 cm dlhe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze Skoda Ti aktivovala len automaticke zapinanie svetiel, nie denne svietenie - pri tom svietia iba predne svetla, ale nie zadne obrysove, ECV a interier...

myslim, ze nemas pravdu. podle schematu na 'Svetla pro denni provoz' v DP sviti predni + zadni + budiky.

viz obr.

post-13714-1207726499_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem to zapojil jak se tu píše na začátku a fachčí to super a na STK ani píp. Super a denní světla jsem koupil zatím od WESAMu pár za 500,- má homol. a na skle označení RL = denní svícení..... čekám na diodové za lepší cenu....

post-15441-1208116570_thumb.jpg

zatím jsem si sice udělal denní diodové, ale není to ono....post-15441-1208116741_thumb.jpg post-15441-1208116808_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

jo chlapi tohle je opravdu jednoduche reseni dennich svetel.taky nejsem priznivce modulu nebo pridavnych svetel ktere kazi vzhled a akorat to laka nenechavce.jen jsem dnes rozebral jedno stare svetlo z octavie I facelift a ta mlhovka ma v sobe vodorovnou clonu takze nikdy nemuze oslnovat.takze hned jak se dostanu k autu tohle zapojim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Čau. Chci se zeptat proč se musí propojovat Pin číslo 8 z Pinem číslo 6 ? Mně to funguje i když to dám přímo jen na pin číslo 6.

Musím teda podotknout že nemám mlhovky a pin číslo 8 je prázdný. Nemůže se něco stát když to dám z pinu číslo 6 přímo do dodělávaných denních světel? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ty od Noldenu se mi nelíbí tak jako od Helly.Dají sehnat o pár korun levněji,už jsem mlivil s dovozcem a konečná cena by mohla být cca 4500,-.

Navíc jsou parabolky řešeny obdobně jako u S6. :palec2:

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty od Noldenu se mi nelíbí tak jako od Helly.Dají sehnat o pár korun levněji,už jsem mlivil s dovozcem a konečná cena by mohla být cca 4500,-.

Navíc jsou parabolky řešeny obdobně jako u S6. :palec2:

Ved aj mne sa zda hella serioznejsia, a to riesenie s parabolkami, nie priamo svietiecimi LED je ovela premakanejsie. Len aby tie helly pasovali na O1 - teda bojim sa rezania a vrtania strihania kablov... :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zeptam se vas kluci, kdo maji dlouhodobe zkusenost s tim propojenim pinu, jak tu uvedl v navodu autor vlakna, myslim to uplne nejjednodussi spojeni jenom "dratem", protoze tu nekdo psal, ze se mu to zahrivalo a musel to zrusit. Videl jsem tu dokonce kabel, kde uprostred bylo luzko pro pojistku, zda se mi to jako velice dobre reseni a navic osetreno proti zkratum. Budu rad za dlouhodobou zkusenost a radu. :palec2:

Editováno: , autor: Zdenal C.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...