Přejít na obsah

Fabia s ESP


poka

Doporučené příspěvky

Tož, vždyť to máš doma, zkus to sám. :-) Já osobně nemám esp na fábii, ale jezdím s oktávkou s tímto "zázrakem". Podle mě Tě to od nesnází nezachrání. V horské oblasti, ledovka do kopce, může být, ale pokud nejsi vemeno tak se rozjedes i bez toho. Za jízdy si toho ani nevsimnes, pokud nejezdíš běžně smykem. Lepší gumy, zvlášť zimní a rozum je daleko lepší. Toť můj názor. PS: já bych radši ty penízky šoupnul do lepší motorizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož, vždyť to máš doma, zkus to sám. :-) Já osobně nemám esp na fábii, ale jezdím s oktávkou s tímto "zázrakem". Podle mě Tě to od nesnází nezachrání. V horské oblasti, ledovka do kopce, může být, ale pokud nejsi vemeno tak se rozjedes i bez toho. Za jízdy si toho ani nevsimnes, pokud nejezdíš běžně smykem. Lepší gumy, zvlášť zimní a rozum je daleko lepší. Toť můj názor. PS: já bych radši ty penízky šoupnul do lepší motorizace.

ESP nemá na rozjerd žádný vliv. to je věcí uzávěrky a protiprokluzu. Já to mám a jsem spokojený. Když jedu jak hovad tak je to pořád v akci a pokud se chci svézt, tak to vypnu. A myslím si že tě to od těch nesnází zas zachrání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ESP je jednoznacne prinosem a vzdycky bych do toho investoval znova.

V zadnem pripade zde nejde o rozjezdy nekde do kopce na ledovce, o to se stara ASR idealne v kombinaci s EDS.

Byt ESP oba tyto pomocniky obsahuje, je to uplne o necem jinem.

A kdyz uz se dostanes do situace - a ne nutne svou vinou - ze te ESP podrzi, budes za nej hodne rad!

Je to jako s airbagy - bezne je nepotrebujes, ale kdyz uz, jsi rad ze je mas.

ESP rulez!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

idealnou moznostou na porovnanie jazdy so stabilizacnym systemom a bez neho su testovacie okruhy automotoklubov alebo vyrobcov pneumatik a podobne. tam clovek zisti kde su hranice medzi neasistovanym smykom, smykom korigovanym ESP a totalne nezvladnutelnou situaciou.

s ESP jazdim uz dva roky, predtym som mal takmer identicku Fabku iba s ABS. snazim sa nejazdit na hranici smyku. najma v zime sa ale velakrat podari nabehnut na necakany lad skryty pod snehom a podobne nastrahy, oranzova kontrolka si veselo zablika. nie je to ale len v zime - nedavno elektronika zasahovala ked som vbehol do hlbokej mlaky ktoru nebolo vidno na mokrej ceste, takisto v ostrej zakrute na privadzaci k dialnici kde bola dost neocakavane vysypana vrstva jemneho strku. tazko povedat ako by rovnake situacie dopadli bez ESP v konkretnych pripadoch. kazdopadne ESP povazujem za dobru poistku ak sa podari nejaky ten preslap alebo sa dostaneme do hranicnej situacie. treba zaroven jednym dychom dodat ze sa jedna o suhru viacerych asistencnych systemov a bolo by vcelku zaujimave mat moznost pozriet si situaciu v opakovanom spomalenom zabere so znazornenim konkretnych zasahov elektroniky :)

zaverom este poznamka pre vsetkych borcov ktori zistili ze sa im lahko rozbieha na namrznutej vozovke... to ze sa auto relativne lahko rozbehne s plynom na podlahe neznamena ze ked stupime na brzdu podari sa rovnako lahko aj spomalit alebo uplne zabrzdit! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož, vždyť to máš doma, zkus to sám. :-) Já osobně nemám esp na fábii, ale jezdím s oktávkou s tímto "zázrakem". Podle mě Tě to od nesnází nezachrání. V horské oblasti, ledovka do kopce, může být, ale pokud nejsi vemeno tak se rozjedes i bez toho. Za jízdy si toho ani nevsimnes, pokud nejezdíš běžně smykem. Lepší gumy, zvlášť zimní a rozum je daleko lepší. Toť můj názor. PS: já bych radši ty penízky šoupnul do lepší motorizace.

Mám to jen chvíli, katalogová cena tohoto zázraku je 17900,- pokud máš již ASR, jinak + další 3000,- je to dost peněz.Naštěstí jsem to dostal po známosti zadarmo ve formě hodně nadstandartní slevy... s tou lepší motorizací nevím,jestli máš pravdu jelikož jsem chtěl benzín a 1.4 16V 59kw je nej benzín.volba do Fabky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT: Jak koukam na podpis, zajimava kombinace vybavy. Hod nejaky foto do sekce "Vaše Fábie" ;)

Můj foťák má teď sestra na dovolené,jak se vrátí něco nafotím ;) Mám čer.polepy na sloupcích, k večeru spolu se sunsetem to vypadá hezky, polovička mě při koupi ukecala na střešní nosič,ale nakonec jsem rád, že tam je vypadá to slušně ... co nejdříve to pak nafotím

Editováno: , autor: poka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy vážně jezdíte tak, že potřebujete korigovat drift pomocí ESP? Protože pokud opomenu rozjezdy, které samozřejmě řídí ASR. ale zastřešené ESP... a panické brzdění, které zase řeší ABS, tak mi zůstává právě průjezd zatáčkou ve veliké rychlosti. Já když jedu do zatáčky a je hodně velkej průšvih, tak to zašlápnu, což řeší ABS. Když jedete zatáčku driftem, nemyslím, že je nutné korigovat to ESP a když už musíte v té zatáčce brzdit a to tak že zabere ABS, bude to právě ABS co vám zachrání zadek. Já jezdím tak, abych ESP nepotřeboval a to i na autě, které ho má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy vážně jezdíte tak, že potřebujete korigovat drift pomocí ESP? Protože pokud opomenu rozjezdy, které samozřejmě řídí ASR. ale zastřešené ESP... a panické brzdění, které zase řeší ABS, tak mi zůstává právě průjezd zatáčkou ve veliké rychlosti. Já když jedu do zatáčky a je hodně velkej průšvih, tak to zašlápnu, což řeší ABS. Když jedete zatáčku driftem, nemyslím, že je nutné korigovat to ESP a když už musíte v té zatáčce brzdit a to tak že zabere ABS, bude to právě ABS co vám zachrání zadek. Já jezdím tak, abych ESP nepotřeboval a to i na autě, které ho má.

driftovat sa v zakrutach s ESP neda. auto to rozhadze a nie je z toho ziadna sranda. ide o to ze ESP je poistka ak sa stane chyba ci uz na strane sofera, ostatnych ucastnikov provozu, alebo ak nastane nejaka zrada na ceste. ked to "zaslapnes" v zakrute so smykom, ABS to neporiesi, nevie vyhodnotit a obmedzit priecne zrychlenie auta. prave tam sa pyta cielena korekcia na konkretnom kolese (kolesach). aj male cielene pribrzdenie jedneho kolesa dokaze velke veci so stabilitou auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xman: Presne, o prinosu ESP ve forme podpory ve chvilich kdy je to potreba neni mozne diskutovat.

Sorry, ale pouze clovek, ktery presne nezna (nebo nechape) princip a efekt jeho funkce, muze o uzitecnosti ESP pochybovat.

Ono to totiz neni jen o velke rychlosti v zatacce, ale rychlost muze byt primerena, jen na tebe vykoukne vysypany pisek nebo sterk, hluboka kaluz nebo mokre listi. Zkus v te chvili zaslapnout brzdu s aktivaci ABS - co dosahnes? Znacnou nestabilitu a slabej ucinek, diky kluzkemu povrchu pod nekteryma kolama...

Ale i nahly a prudky vyhybaci manevr - treba na dalnici pred zviretem, ktere vbehlo do drahy nebo predmetem, ktery vypadl z auta pred tebou - a budes za ESP nesmirne rad.

O prinosu v zime na snehu a naledi netreba diskutovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xman: Presne, o prinosu ESP ve forme podpory ve chvilich kdy je to potreba neni mozne diskutovat.

Sorry, ale pouze clovek, ktery presne nezna (nebo nechape) princip a efekt jeho funkce, muze o uzitecnosti ESP pochybovat.

Ono to totiz neni jen o velke rychlosti v zatacce, ale rychlost muze byt primerena, jen na tebe vykoukne vysypany pisek nebo sterk, hluboka kaluz nebo mokre listi. Zkus v te chvili zaslapnout brzdu s aktivaci ABS - co dosahnes? Znacnou nestabilitu a slabej ucinek, diky kluzkemu povrchu pod nekteryma kolama...

Ale i nahly a prudky vyhybaci manevr - treba na dalnici pred zviretem, ktere vbehlo do drahy nebo predmetem, ktery vypadl z auta pred tebou - a budes za ESP nesmirne rad.

O prinosu v zime na snehu a naledi netreba diskutovat.

Ne nadarmo je tento přispěvovatel "mistr fóra" :palec2:

---

To co tady "vypotil" Filda může snad napsat jen ten,kdo jezdí jen o vánocích k babičce na návštěvu, ABS jsem já osobně

měl na všech předešlých autech a je to výkonný pomocník do té doby, pokud se auto nezačne "roztáčet" misto jízdy

v přímém směru, při prudkém uhybném manévru ABS citelně auto zpomalí,ale nedokáže ho vrátit do původního přímého směru

,takže se stane to,že se dokážu vyhnout překážce,ale sám se mohu (hlavně v zimě) vedle nebo za překážkou hezky "roztočit", ale pokud Filda zvládá přibrzdit cca 30-40x/sec a ještě k tomu jen kola na jedné straně,tak potom to ESP skutečně nepotřebuje ;)

Editováno: , autor: poka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To poka:

Já sem nic potit nemusel panáčku, každý vnímá jízdu jinak. To že pochybuji o přínosu ESP pro mne osobně, neznamená, že si ho nemůžeš pořídit. O tom kam jezdím a jak víš kulový, tak o tom nepiš. V úvodu článku ses ptal na zkušenosti, napsal sem Ti je. Já prostě ESP k jízdě nepotřebuju, zatím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To poka:

Já sem nic potit nemusel panáčku, každý vnímá jízdu jinak. To že pochybuji o přínosu ESP pro mne osobně, neznamená, že si ho nemůžeš pořídit. O tom kam jezdím a jak víš kulový, tak o tom nepiš. V úvodu článku ses ptal na zkušenosti, napsal sem Ti je. Já prostě ESP k jízdě nepotřebuju, zatím.

Tvé příspěvky k tomuto tématu jsou naprosto nulové,jelikož ESP "nepotřebuješ", předpokládám,že ho tímto ani nemáš. Nechápu proč se k tomuto tématu tady svými příspěvky vůbec vyjadřuješ. Je to to samé,jako bych já napsal v diskuzi o Roomsteru, že je zbytečný, že ho vůbec nepotřebuji , že mi stačí jezdit ve Š120L, která mě taky doveze k již uvedené vánoční návštěvě babičky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To poka:

si alespoň přečti můj první příspěvek borče, btw až se zase budeš chtít s něčím pochlubit, možná to napiš rovnou do sekce ostatní (viz Tvůj příspěvek, než jsi ho zeditoval). Vždyť Ty ani radu nepotřebuješ. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To poka:

si alespoň přečti můj první příspěvek borče, btw až se zase budeš chtít s něčím pochlubit, možná to napiš rovnou do sekce ostatní (viz Tvůj příspěvek, než jsi ho zeditoval). Vždyť Ty ani radu nepotřebuješ. :palec2:

Proč mám dojem,že je z Tebe cítit závist toho,že ESP nemáš a jiní ano... To,že ho nemáš pro Tebe znamená, že ho ani nepotřebuješ... Pro mě není ESP na chlubení (pro Tebe ano), pořídil jsem si ho proto,že v něm vozím rodinu.Na BMW

nemám, tak jsem si nedávno pořídil plně vybavenou fabku za super cenu. To,ale neznamená,že někde v diskuzi o BMW

napíšu,že je to zbytečnost,kterou ani vlastně nemám a tímto nepotřebuji. Jinak končím s tebou diskuzi,jelikož nemáš k danému tématu "zkušenosti s ESP" co přidat...

Děkuji zároveň Maverickovi a xmanovi za zajímavé čtení ( na rozdíl od jiných viď Fildo ;) )

p.s. "zedituji" příspěvek,ve kterém najdu prav.chyby. ale ten kdo napíše "zedituji" to asi moc neřeší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To poka:

Jsem přející člověk, stejně tak jsem tu spirálu nezačal točit já. Na jinou cestu už to asi dnes nepostavíme, tak Ti přeju hodně km bez nehod a já na té oktávce ten čudl budu vypínat, no... nic ve zlém.

Mimochodem, co je špatného na zeditovat? Napiš to do wordu, nebo jinam...

Editováno: , autor: Filda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To poka:

Jsem přející člověk, stejně tak jsem tu spirálu nezačal točit já. Na jinou cestu už to asi dnes nepostavíme, tak Ti přeju hodně km bez nehod a já na té oktávce ten čudl budu vypínat, no... nic ve zlém.

Mimochodem, co je špatného na zeditovat? Napiš to do wordu, nebo jinam...

Taky Ti přeju hodně km bez nehod ;) no a pokud to ESP skutečně máš,tak nechápu tvé příspěvky... ale jinak taky nic ve zlém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak už jsem to ESP v praxi neúmyslně vyzkoušel a ESP je super věc...vyjel jsem na táhlý kopec asi v 100km/hod, kde byl najednou vysypaný drobný štěrk a z druhé strany kopce ženská v orezlém favoritu předjížděla avii do toho samého kopce. Kráva nic neviděla a jela na mé straně kol104 plná brzda a prudký úhybný manévr ke kraji to jistil, jen mě na to štěrku začal zadek "vyjíždět do prostředku cesty". Bylo to celkem korigovatelné, ale než jsem vůbec něco začal řešit blikla kontrolka "oranžové auto ve smyku" a už jsem jel rovně při kraji...fakt to ESP za ty prachy stojí :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem to ESP v praxi neúmyslně vyzkoušel a ESP je super věc...vyjel jsem na táhlý kopec asi v 100km/hod, kde byl najednou vysypaný drobný štěrk a z druhé strany kopce ženská v orezlém favoritu předjížděla avii do toho samého kopce. Kráva nic neviděla a jela na mé straně kol104 plná brzda a prudký úhybný manévr ke kraji to jistil, jen mě na to štěrku začal zadek "vyjíždět do prostředku cesty". Bylo to celkem korigovatelné, ale než jsem vůbec něco začal řešit blikla kontrolka "oranžové auto ve smyku" a už jsem jel rovně při kraji...fakt to ESP za ty prachy stojí :palec2:

Taky ho mám, ale jsem rád, že mi zatím zasahovalo ve chvílích o kterých vím ;)

Díky Bohu nic neplánovaného. Ovšem ze zkušenosti s polygonu v Mostě jsem měl pocit,

že mi při řízeném smyku přední nebo zadní nápravy moc nepomohlo, ale klukovi co měl Golfa,

tak to zabíralo jako o život, ikdyž je možné že problém byl někde mezi sedadlem a volantem :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...