Přejít na obsah

zatékání střešním oknem


Janina

Doporučené příspěvky

Jinak možností je spousty - může to být těsnění nebo zanešené odtokové kanálky. Když jsem svoje auto kupoval bylo mi řečeno že bylo vyměněno střešní okno protože někdo špatnou manipulací (použil asi sílu při otvírání) ulomil pojezdovou drážku a následně pak praskl plast pod drážkou. Projevovalo se to tak že při dešti tam neteklo ale pokud se prudce nahlo auto třeba při vjezdu na kruháč pěkně zateklo dovnitř.......ale tohle šlo vyřešit jen výměnou okna jako komplet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá na ucpané odtokové kanálky...doporučuju vyčistit podle DP

Okno je originál, popravdě za jízdy nevim, protože sem to zjistila ráno, když přes noc pršelo nebo když sme ho myli, neni to tak že by bylo vyloženě kapala voda, ale je mokrý strop a jsou tam mapy.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zatýká nám střešním oknem, myslíte, že bude stačit nové těsnění okna nebo to může být i něčím jiným? O střešním okně jsem toho tady moc nenašla:-( Díky

Na mé Octavii jsu měl stejný problém. V odtokových hadičkách okolo okna

byl prostě bordel (zbytky listí, bahýnko).

Vyčistil jsu to vzduchem (kompresor) nebo si sehnat ocelové lanko, průměr 4 mm

(takové to tvrdší) vsunout do kanálku (otevřené střešní okno) a točit střídavě

doleva/doprava. Doporučuji ještě současně opatrně "prolévat" čistou vodou z PET lahve

(s citem, příliš vody škodí).

POZOR! :worthy Nezapomenout otevřít dveře řidiče i spolujezdce, tam se nacházejí

odtokové kanálky (černé sosáčky z pryže). Ty je dobré prošťouchnout

tenkým šroubovákem, protože jen ty někdy bývají ucpané....

Bože Janino! Od čeho máte svého přítele? lol

Vražte mu do rukou šroubovák (pozor "nazabodnout" :palec2:

+ návod k čištění a vy můžete zatím dělat dobrý oběd ;)lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v přítelovi problém nebude, šroubovák i drát dostane:-))) Tohle auto máme chvilku tak sme zjišťovali čím by to mohlo být. Na tu DP se asi už vykašlu - zatím, mám nějakou jinou knížku, kde jsou ty odtokový kanálky znázorněný. Tak uvidíme, něco s tim provedem. Ale jinak děkuji všem za rady!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v přítelovi problém nebude, šroubovák i drát dostane:-))) Tohle auto máme chvilku tak sme zjišťovali čím by to mohlo být. Na tu DP se asi už vykašlu - zatím, mám nějakou jinou knížku, kde jsou ty odtokový kanálky znázorněný. Tak uvidíme, něco s tim provedem. Ale jinak děkuji všem za rady!!!!

V pohodě :palec2: Ještě ty odtokové černé sosáčky z pryže jsou u závěsů

(pantů) u předních dveří (na obou stranách). Ty je třeba prošťouchnout první,

teprve potom čistit ty kanálky, ať to má kam odtéci lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sme zkoušeli čistit ty kanálky, přední naprosto v poho, ale problém je u zadních. Nikde sme nenašli ty zadní kanálky, který mají končit pod zadním nárazníkem. Můžete někdo poradit, kde bysme to našli, nebo třeba i hodit nějaké foto? Koukali sme snad všude i kolo jsme měli sundaný. Prosím poraďte... :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sme zkoušeli čistit ty kanálky, přední naprosto v poho, ale problém je u zadních. Nikde sme nenašli ty zadní kanálky, který mají končit pod zadním nárazníkem. Můžete někdo poradit, kde bysme to našli, nebo třeba i hodit nějaké foto? Koukali sme snad všude i kolo jsme měli sundaný. Prosím poraďte... :help:

Já to mám u zadního podběhu, sundám zadní kolo + sundám plastový kryt podběhu a pak je jasně vidět průhledná plastová trubička

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Můžete mi poradit ,zatéká mi střešním oknem do interiéru.Je to výrobce Velm Turnov typ okna VS3.Vypadá to jako by okno na straně zavírání bylo málo dotaženo ke gumě.

Rozdělával to někdo ,nebo nemá aspoň návod jak to rozdělat.Myslím si že bude vada asi v zavírání okna.Nedotánne to dobře na gumu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...