Přejít na obsah

(J)DOT


Jeneburg

Doporučené příspěvky

sem nenazranej. :) venoval jsem tomu jiz desitky hodin a jeste par desitek tomu budu muset venovat. Taky neco stoji vybaveni, atd.

napr .Osciloskop 3000, AVR500 3500, AVR501 2500, AVRCANDVK 4500, atd...

Samozrejme pokud by me nekdo pomohl s vyvojem, tak se da domluvit.

Chtel bych , aby se mi to alespon vratilo. Na druhou stranu na tom nebudu rejzovat, takze to budu prodavat neco kolem tisicovky.

tak jsem zkusil obrazek:

post-18821-1218775456_thumb.jpg

Editováno: , autor: dolezelk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to good,ale......nechci brát iluze.Kdysi jsem taky pro nějaké členy,kteří něco chtěli něco zařizoval,bylo jich hooodně moc a jak to bylo,tak jich bylo hoodně málo.

Přeji ti,aby se ti opravdu alespoň vrátily náklady na čas,protože vím,co takové úsilí stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pravda :) aspon mam dobrej pocit. Nastesti to neni jedina vec, kterou mam rozdelanou, takze naklady se nejak vrati (snad)

dobrá práce :palec2: vím co to obnáší ..jinak JDOT mám rok a ok ..akorát jsem si udělal lehčí HW upravy . který bych dneska zase řešil už jinak ...

http://www.chipforum.cz/forum/viewtopic.ph...=a&start=45

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mam nejhorsi za sebou. kominikaci pres kwp1280 jsem zprovoznil.

jenom mala ukazka rpm a spotreba z kanalu 12 z rj motoru (agu) vypsana do maxidot

dalo by si tak spravit, ze by hore zostalo radio a spodny riadok by bol prepinatelny?

na nic je mi vonkajsia teplota, ked je aj na climatronicu

Editováno: , autor: olisoft
necituj s obrazkami
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už nemůžu mlčet... perfektní práce :palec2: Dobrá je fičurka s aibagem, k totální dokonalosti by mi chyběl převod z 2.5G komfortky - pískot rozsvícených světel kvůli ženě ;) a detekce otevření dveří (klidně všechny rozsvícené najednou) kvůli dětem. Nejsem hnidopich, spíš se mi nechce překopávat komfortku a mozky dveří kol119, na dálku mám Magicar. Prosím nemlaťte mně :blbec:.

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam hotovou a odzkousenou kompletni komunikaci pres KWP1280.

Bezi to pres preruseni, takze je to stabilni a rychlost aktualizace je zavisla pouze na rychlosti diagnostiky(9600 nebo 10400 bps)

ovladani 'tlacitek' je taky pres preruseni.

jeste udelam:

MENU - kde se da vybrat , co se ma zobrazovat (predpokladam, ze 6 hodnot k zobrazeni bude stacit).

- Volitelna RJ pro kazdou hodnotu zvlast,

- volitelna skupina v dane RJ + volitelna hodnota ve skupine.

- Bude se dat editovat i popis, co se zobrazuje. Jednotky to dokaze urcit samo.

- Veskere nastaveni se ulozi do EEPROMky , takze jak se to jednou nastavi, bude si to pamatovat do dalsi pripadne zmeny

- vyhledove mozna jeste pak dodelam, napr. graf tlaku na turbu pres cely display, tak jak jsem to videl prodavat na jedny Nemecky strance za lidovych 300Euro

- volbu na precteni chyb ze zvolene RJ :D takova integrovana diagnostika

Pak uz se bude pouze prepinat a zobrazovat.

Pokud se mi nekde podari sehnat RJ motoru z PD , tak udelam i kwp2000. Jestli vite nekdo i RJ z PD , tak ji koupim.

(tohle se da udelat i dodatecne protoze hardware bude porad stejny)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste me napadla jedna vec, nevim u jakyho auta jsem to videl, ale co kdyby se na maxiku zobrazovalo vic hodnot najednou? Treba prumerna spotreba, aktualni spotreba a teplota, pak by clovek uz vubec nemusel proklikavat.. Uz vis aspon ramcove, za jakou cenu to budes prodavat? :-)

Este by se mohlo po nastartovani zobrazovat neco jako "Vitejte na palube Skody Octavia" :) :) :)

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to radio komunikuje po Canu :) to by mohlo byt zajimavy, protoze i u oktavky se da psat na maxidot po canu. Ale tezko rict, zda-li prikazy budou stejny.

Na kazdopadne by se dal udelat Jdot-Fabia. Jeste promyslim, kdy budu mit trosku vic casu( nejdriv musim odladit Jdot) a poslu SZ.

Moc dik !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje budiky uz umi komunikaci jak po starym tridratu tak i pres komfort CAN.

Na vrsek i spodek v teto chvili pisu pres 3-drat (ENA, CLOCK a DATA) piny T32b/30 T32b/31 a T32b/32

Can byl lepsi kvuli mnohem jednodusimu a rychlejsimu zapisu. pres tridrat se jede rychlosti cca 50KHz s celkem velikymi pauzami mezi byte. CAN jede na 100KHz.

Uz jsem se s nim zkousel spojit (jeneburgem), ale zatim neuspesne ...

Netusim jestli message po CANu budou stejny pro oktavku i Fabku, ale predpokladam, ze na 90% ano.

Kazdopadne budiky a RJ motoru se casem budou hodit. Jak jsem rikal dodelam jednu vec a postim se do tohoto. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...