Přejít na obsah

AUDIENCE


tengler

Doporučené příspěvky

Ono by to v principu jít mělo - pokud říkáš, že v cizině to posílení radiového signálu není, tak auta pro vývoz budou jinak nakódována - ale je to spekulace :-)

Rozhodně to přenastavení ON VOL řeší polovinu problému - při přepínání na CD budu opatrný :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel auto z dovozu a kodovani bylo stejne, ale co se bavim s kolegama v nemecku nebo rakousku tak vetsina z nich posloucha radio a nebo MP3, myslim ze kombinace cedecka (USB) a radia je mozna trochu specificka.

A u dopravniho zpravodajstvi se da nastavit vyssi hlasitost, tedko to tak mam na Swingu, CD jedu na 7-8 a TA vol mam nastaveno 10, idealni kombinace... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta kombinace je asi opravdu specifická - jak tak přemýšlím, tak vlastně taky v 90% jízd poslouchám to a nebo to... zase takový problém to není a dá se s tím žít ;)

Každopádně jsem rád, že nemám žádnou poruchu (ať už technickou nebo biologickou :kol-31:

Btw. jak se vlastně řeší dopravní zpravodajství když poslouchám CD? Vybírá se ze všech radií v předvolbách (na audienci 6)? Pozoruju, že se mi ukládají zprávy pouze z ČRo1...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že dopravní zpravodajství se bere jen z toho rádia, které máš "na pozadí", tedy které máš puštěné předtím, než zapneš CD. Pokud ta stanice nevysílá TA, tak rádio najde nějakou jinou, která ano (většinou ČRo1). To je třeba nevýhoda u Evropy 2 - rádio si myslí, že TA vysílá a ona nevysílá, takže se nepřeladí.

Takhle to alespoň bylo u Swingu a u Streamu - myslím, že u Audience je to to samé. Je to škoda, mnohem využitelnější mi přišlo to, co jsem měl už kdysi na nějakém JVC rádiu - projíždělo všechny uložené stanice (18) a když někde bylo dopravní vysílání, tak to na něj přepnulo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdar chlapy n mam takovy problem vyměnil jsem SREAMA za AUDIENCI a při aktivovaní parkovacich senzorů trochu zlobí . V garaži mam zařazenou zpatečku a když nastartuji radio je přepnuto ve funkci senzoru což je v pořadku ale po cca 3 vteřinach se samo přepne do funkce radia a na cca 4 vteřiny hraje radio i když třeba už couvu a pak se zas vratí do režimu parkovaní . Pro mě je to nepřijemné protože vyjiždím proti zdi a nevím kolik mam za sebou ještě místa . Je toto normalní nebo je někde v radiu vada a mam ho vyměnit protože bylo koupeno v obchodě tudíž je nové a u Streama se toto nedělo tam to chodilo normálně po nastartování parkovak a byl tam až do zařazení prvního stupně a rozjetí se na rychlost cca 20 km kdy ho to vypíná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Kvalita příjmu se tu řešila, ale nějak jsem z toho nepochopil, jak je to zapojené. Jestli se nepletu, tak má audience 2 anténní vstupy - jsou zapojené oba na extra antény nebo je tam jen nějaká rozbočka?

V nejbližší době se v tom budu vrtat a případně bych hodil pod palubku nějakou anténu z HIFI příslušenství :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je na tobě, jak to zapojíš. :) Já mám dvě antény - psal jsem tu o tom co a jak, druhou mám v palubce, pak existuje frekvenční výhybka, která my měla nahradit tu druhou anténu. Jen je celkem drahá. 

A pak jsem se ještě setkal s tím, že někdo teď koupil novou Audienci a má vstup jen na jednu anténu - a tím to je vyřešené. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem spíš mířil na to, co se od té druhé antény dá čekat - standardně je zapojená jen jedna a přepíná se mezi tuner RDS a rádia? Dá se čekat objektivní zlepšení příjmu?

 

Jinak jsem asi našel ten tvůj návod - je to psaný jak pro mě :), tak to případně udělám stejně - díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak já nepochopil, že ji už máš, jen se na ni ptáš. :D Pokud ji máš z výroby, tak máš i druhou anténu - u combi v zadním bočním okně u kufru, u liftbacku v zadním skle. Dají se proměřit a zjistit, v jakém jsou stavu. Můžeš mít to co já (také jsem tu dával někde v jiném tématu návod) uhnilý zesilovač na střešní anténě a pak to hraje jen na tu druhou (slabší). 

Kdybys byl z okolí (Praha, Milovice), tak se ti na to podívám. :)

 

P.S.: A také můžeš mít jednotunerovou Audienci, pár jich bylo - pak by ti ten uhnilý zesilovač příjem zničil úplně. Myslím příjem autorádia, na tvůj příjem to nemá vliv. :D

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Uff, tak instalace Audience do auta, kde byl Stream úspěšně hotova. A tím nemyslím jen přehodit rádio. :) Takže rádio koupeno, umístěno - samozřejmě v autě jen jedna anténa, takže nejdřív zapojena jen jedna na hnědý konektor po upilování výstupku na konektoru (bílý a hnědý mají stejný příjem, ale hnědý sbírá informace RDS), příjem se mí zdál jen o trochu horší než u Streamu, dalo by se to tak nechat, ale to bych nad tím pak pořád přemýšlel, že nemám jednu anténu a měl bych mít a bylo by to lepší... :-)

Po zapojení rádia samozřejmě nakódování - bylo v autě se SoundSystemem, takže hrálo potichu u mě bez SS, jelikož počítalo se zesilovačem. To jsem mu rychle rozmluvil, takže už hrálo tak jak má. :)

No a pak ty antény - zajel jsem naivně do Škody s tím, že bych rád koupil toto, chtěl jsem to alespoň na cestu domů zkusit, co když je to nějaký zázrak za 150 korun. :) Tam jsem zabil asi půl hodiny vysvětlováním, proč je to potřeba a hlavně rozmlouváním názoru, že je přeci blbost, aby rádio mělo dvě antény. :D Po úspěšném přesvědčení, že Audience a snad všechny nová rádia mají dvě antény jsme přistoupili k hledání, po kterém mi bylo oznámeno, že to v životě neviděl a zkusí to objednat. No nic, tak jsem se na to vykašlal, stejně by to bylo jen dočasné řešení za pár korun. Po poradě s Ozim (děkuji) jsem zakoupil tedy tohle a tuhle anténu. No, asi by bylo jednodušší, jak jsem později zjistil kvůli napájení, koupit klasickou anténu na střechu se zesilovačem a šoupnout ji do přístrojovky, brala by si napětí pro zesilovač přímo z anténního kabelu, ale přišla mi zbytečně drahá a hlavně - kupovat asi 3 m dlouhý kabel s Fakra - RAKU se mi nechtělo a odpovídající redukci jsem nikde nenašel. Navíc by se musela nějak upevnit do přístrojovky, ta mnou koupená se jednoduše nalepí. Také byla samozřejmě možnost koupit toto, ale jelikož to zařízení stojí stejně, jako rádio, tak jsem to hned zavrhl.

No a teď nastal problém s napájením zesilovače mnou zakoupené antény, protože když jsem ji jen zapojil, tak samozřejmě zesilovač nefungoval, protože má externí napájení a rádio pořád přecházelo mezi hlavní anténou (dobrý příjem) a druhou (skoro žádný příjem), takže příjem byl horší, než jen s jednou zapojenou. U nových aut je problém, že PIN 5, jako u starších aut, pro napájení antény už není. Přemýšlel jsem tedy, kde vzít 12 V, které by auto dávalo jen, když potřebuje rádio, stálých 12 V je všude dost. :) Nakonec jsem zapojil 12 V přímo do konektoru autoantény (originální je napájená přes koaxiální kabel, tahle to neumí) a zem klasicky. Přišlo mi to jako nejlepší řešení, jelikož si anténa bere napětí jen, když ho potřebuje, prostě jako u antény z výroby.

Náročným poslechovým testem :) jsem zjistil, že příjem jen na novou anténu je téměř stejný, jako na druhou na střeše, toho jsem chtěl docílit. Vnitřní jsem nalepil přímo nad rádio, je tam místo snad přímo na ní. :)

Možná jsem to napsal jak pro blbce, možná jsem toho napsal zbytečně moc, ale já sám jsem tyhle informace nikde nenašel, tak jsem musel zkoušet, tak budu rád, pokud to někomu pomůže k lepšímu příjmu. :)

 

 

což takhle koupi tohle

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/elektronicka-antena-aoc400001x

a namontovat jako druhou anténu pod palubní desku a nebo do vnitřního krytu A-sloupku 

Co myslíte????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, měl bych mít Audienci v autě už od výroby. MR2006, umí MP3 i když to zepředu nemá napsáno. Radio má podle VCDS kod 0000020, ale pokud to správně chápu mělo by bejt 0040024, mám MaxiDot, zadní čidla, klimu. Ale při kodování mi vyskočí chyba 

 

Coding rejected 

Error 31: Request out of range

 

Ostatní normláně koduju, netuší někdo kde by mohla bejt chyba?

Editováno: , autor: korfiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj, Trochu oprašim tohle vlakno: V autě jsem měl columbuse, ktery měl bezproblemovy přijem radia. Nyní jsem koupil radio audienci MP3 s 1 tunerem (jeden konektor pro antenu) a po instalaci do auta a zapojení anteny ma radio špatný signál. Stanice ktere hrali na columbu bez šumu skoro ani nenaladim. Pokud stanici naladím, tak se piše její název - RDS funguje. Může me s tim nekdo poradit, nebo se s tim neda nic delat?? Přece nemuže mit audience o tolik horši přijem. No a co me dostalo je to, že mi audience nepasuje do ramečku co jsem mel po columbovi - takže budu muset kupovat ještě rameček. Diky za jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popišu konkretni situaci. Columba už namam a zbyly po něm jen dvě anteny. Jedna je dle me na radio a druha na GPS. Jelikož jsem koupil audienci jako nahradu a ta je jednotunerova - má pouze jeden antenni vstup, tak zustava antena pro GPS nevyužita. Bohužel jak sem zastrkaval radio do palubky, tak se mi ulomil FAKRA konektor na antenním kabelu pro radio. Ještě ke všemu, mam anteni kabel pro radio tlusčí, proto jsem nemohl koupit novej FAKRA konektor a nakrimpovat - nešel by tam. Ale musel jsem kopit toto:

http://www.rapid-autohifi.com/antenni-adapter-autoanteny-z-din-na-iso-6539.html

což jsem nainstaloval na kabel. Pak jsem koupil tohle:

http://www.rapid-autohifi.com/antenni-adapter-autoanteny-iso-na-fakra-most-6551.html

 

a zapojil do radia. Bohužel signal je slabší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...