Přejít na obsah

Tak co kdo uz prezul na zimaky?


JasteR

Zimni pneu.  

102 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

no tak konečně přezuto. Continentalky ts 810, no uvidíme jak bude mizet vzorek!! Olomoucko dnes mirný snížek no trošku jsem váhal mezi UG 7 ale nakonec jsem vzal continetálky.No zkušenosti nemám žádné, nebot jsem měl fildu a tam jsem měl debiky :feve: Tak začínám na continetálkách, třeba nezklamou!!!!!! :aggressive::aggressive:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Prezuto - sice tu snizek uz odtál ale rano mrzne.

Foto kolik tu bylo snehu 6.11. pred prezutim. Okres Náchod

post-3876-1194449306_thumb.jpg

post-3876-1194449393_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem už přehodil na zimní (nové Dunlop SP WinterSport M3), ale co mě docela zarazilo, že se mi po přezutí zvedla průměrná spotřeba na stejné trase při stejným stylu jízdy o 15%.

Když jsem u předchozích aut přehazoval mezi letnímy a zimnímy pneu, tak nebyl praktiky žádný rozdíl ve spotřebě. Je možné, že až se ty nový zimáky zajedou, tak spotřeba klesne?

P.S. Zimáky foukám na stejný tlak jako letní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem u předchozích aut přehazoval mezi letnímy a zimnímy pneu, tak nebyl praktiky žádný rozdíl ve spotřebě. Je možné, že až se ty nový zimáky zajedou, tak spotřeba klesne?

P.S. Zimáky foukám na stejný tlak jako letní.

Spotreba se zvedne vzdy:

1. Vyssi valivy odpor pneumatiky

2. Nizsi venkovni teplota

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem přezuto už na zimních minulý týden a ráno jsem přijel z práce a vše v poho v poledne jdu k autu a koukám dvě gumy prořízlý na boku takže paráda :aggressive: jedna guma šla opravit a ta druhá bohužel ne takže následovalo schánění nové gumy(stejného výrobce a šířky) naštěstí mám vše po kupě takže zítra znovu budu přezouvat na 15"zimáky AVON ICE TOURIG ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem přezuto už na zimních minulý týden a ráno jsem přijel z práce a vše v poho v poledne jdu k autu a koukám dvě gumy prořízlý na boku takže paráda :aggressive: jedna guma šla opravit a ta druhá bohužel ne takže následovalo schánění nové gumy(stejného výrobce a šířky) naštěstí mám vše po kupě takže zítra znovu budu přezouvat na 15"zimáky AVON ICE TOURIG ;)

Asi si někomu zaparkoval na parkovacím místě. Někteří lidi jsou prostě hovada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tady čtu jaké používáte rozměry zimních pneu a kol, trochu se mi nabízí otázka ohledně sněhových řetězů. V příručce jsem našel tohle

Sněhové řetězy se smějí používat na všechny

schválené rozměry pneumatik kromě rozměrů

205/60 R15 a 205/55 R16 na sériově

dodávaných ráfcích šířky 6,5".

Diskové kolo 5,5J x 16 ET 36 (z orig. příslušenství)

v kombinaci s pneumatikou

205/55 R16 zajišťuje možnost použití

sněhových řetězů na vozidle Octavia RS

včetně ostatních typů vozidel Octavia

a Octavia Combi.

Mám zimní pneu 195/65 R15 na liťácích 7", myslíte si, že to bude dělat neplechu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přezuto v sobotu 205/50R17 Toyo Snowprox.

ty ses teda blazen 17" na zimu...no nevim, mel sis radsi koupit poradny 16"zimaky..

Proč blázen chlape? :) Zrovna od tebe bych to nečekal.Jakej je rozdíl mezi 205 v 16" a 17" a co se Toyo týká,koupil jsem je po zkušenostech na dvou služebákách.Asi jsou lepší kola,ale jsou i horší.A na mokrejch silnicích středočeskýho kraje kde jezdím to taková tragedie není.Navíc při ceně 3200,-za sadu velmi zánovních kol by málokdo odolal.

Navíc už nikdy kola na zimu ob palec. ;)

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přezuto v sobotu 205/50R17 Toyo Snowprox.

ty ses teda blazen 17" na zimu...no nevim, mel sis radsi koupit poradny 16"zimaky..

Proč blázen chlape? :) Zrovna od tebe bych to nečekal.Jakej je rozdíl mezi 205 v 16" a 17" a co se Toyo týká,koupil jsem je po zkušenostech na dvou služebákách.Asi jsou lepší kola,ale jsou i horší.A na mokrejch silnicích středočeskýho kraje kde jezdím to taková tragedie není.Navíc při ceně 3200,-za sadu velmi zánovních kol by málokdo odolal.

Navíc už nikdy kola na zimu ob palec. ;)

Jasny to pak jo neprecetl sem si tecch 205 ...ale rikam to jen ze zkusenosti co sem jel v leonu na 17v zime a v brecce teda nic prijemnyho, mel tusim debica ale 225/45..

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přezuto, sice s křížkem po funuse, ale přezuto. nedělní dvouhodinová cesta do Brna ( asi 25 km) mě stačila a já se jenom mlátil do hlavy, jakej jsem línej debil, když se na mě zimáky smějou celou dobu v garáži.

auto vypadá na plechách hrozně, musím si zvyknout,sakra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...