Přejít na obsah

Osvětlení prostoru pod palubkou/nohou


Laky.M

Doporučené příspěvky

mne to svieti ked su zapnute svetla na zeleno a ked otvorim dvere tak na bielo.

no najjednoduchsie je nerozoberat ani predne ale iba plast na A stlpiku a potiahnut to z konektora na obidvoch stranach prahom do b stlpiku a cez konektor dnu do zadnych dveri. najvacsia pakaren je rozobratie plastov pod pasmi a prahy a este aj opatrne davajte dole klucku na odistenie kufra. inak v tom nie je problem. neviem ci je to uplne koser ale je to sedliackym rozumom robene.

Já jsem koukal na to, jak jsi podsvítil vnější kliky - nešly by tyhle pásky diod použít na osvětlení toho prostoru pro nohy? Zelenou barvu mají asi taky, ne? Myslíš, že by to osvítilo ten prostor pod palubkou dostatečně a že by to nebylo moc ostré? Maximálně by se použil nějaký odpůrek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie nie je to tam vidiet... heh

ani ja som to nevidel.

a tie pasiky budu urcite slabe na osvetlenie noh.

ked uz som vybral kartu y fotaku co robim tak raz za mesiac tak uz aj pridam upgrade, ktory suvisi iba okrajovo. menil som interierove ziarovky za ledky.

mam zatial zial iba tri fotky.

na prvej je porovnanie svietivosti svetla v ktorom je ziarovka a na druhom je to co som menil miesto ziarovky v zadnych svetlach a v citacich lampickach v predu, na tretej fortke je centralne interierove svetlo.

inak vyvazenie bielej nefunguje celkom koser, to svetlo z led je korektne biele bez modreho nadychu.

dsc08455lw5.jpg

dsc08457vk5.jpg

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

zdarec osvětlovači :palec2:

jelikož jsem se pustil také do osvětlení noh pod palubkou, tak jsem dopad jak spermie ve šprcce nikam jsem se nedostal.

Zhruba popíšu: chtěl bych no chtěl přál bych si aby se to rozsvěcovalo jako stropní osvětlení při otvírání dveří a taky hlavně podle zamykání v dálce zkrátka nevím na jaký dráty to napojit aby to fachčilo. Dostal jsem se tak daleko že když jsem to napojil na stropní světlo tak to bud svítí nebo nesvítí ale jaksi nic nikde nereagujea nic jsem zatím na hotovo nedělal, ale ty dveře a ta dálka ne a ne a nefunguje. Dálku mám origo škoda Fábka je z roku 2003.

Jde mi o to jestli nevíte odkud vytáhnou ty dva správný drátečky k těm diodám . Forum tady jsem pročítal, ale nekápnul jsem na to podle koho bych to s prominutím okopčil možná to tu je, ale nepatřím zrovna mezi raketový vědce ohledně elektriky a kdyby jste mě

někdo jenom nakopnul abych ty diody nemusel rozšlapat :help:.

Díkec čaj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

cartmanko :palec2: díky za radu, abych pravdu řek, tak jsem to zkoušel na ty dráty u stropního světla, ale otočil jsem

plus minus a proto to nefungovalo a te'd je to ok. Mám ale ještě jeden dotaz, když auto dálkou otevřu nebo otevřu dveře tak je tam nějakych 12V po zamčení to skočí na 10,xx Voltu dle měřáku a diody zůstanou slabě svítit. Což asi nebude dobře.

Poradil bys mi ještě jednou prosím. Nikde jsem tady ve fórech nenašel že by to někomu zůstávalo slabě svítit

Dííííky :worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie nie je to tam vidiet... heh

ani ja som to nevidel.

a tie pasiky budu urcite slabe na osvetlenie noh.

ked uz som vybral kartu y fotaku co robim tak raz za mesiac tak uz aj pridam upgrade, ktory suvisi iba okrajovo. menil som interierove ziarovky za ledky.

mam zatial zial iba tri fotky.

na prvej je porovnanie svietivosti svetla v ktorom je ziarovka a na druhom je to co som menil miesto ziarovky v zadnych svetlach a v citacich lampickach v predu, na tretej fortke je centralne interierove svetlo.

inak vyvazenie bielej nefunguje celkom koser, to svetlo z led je korektne biele bez modreho nadychu.

pod jakym oznacenim se daji koupit ty diody, napr. v GME?

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chtěl bych to osvětlit zelenými LEDkami aby to neřezalo do očí a aby to svítilo při zapnutých světlech... Můžete poradit jaké LEDky použít a jak to napojit? Pak se taky chystám vyměnit standartní žárovičku v popelníku za zelenou LED a podsvítit vnitřní kličky...

Pokud byste měli nějakou fotku jak to svítí za tmy, byl bych vděčný, a to jak LEDkami, tak i těmi neony jak píše Radec, ale asi bych raději volil ty LEDky ;)

ja som tam dal neony z počítača. je to lacné a jednoduchá montáž

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim, uz som dost vela nacital na tomto fore o osvetlení interiéru.

S ledkami a prerabkami osvetlenia sa stretávam prvýkrát.

Planujem do mojej fabie dorobiť osvetlenie, celkom mi to vychádza na cca 30-40 led. Mozem to cele napojit na stropne svetlo (planujem normalne napichnut privod pod odkladacou skrinkou). Chcem aby mi to svietilo pri otvorených dverách, po odomknutí auta adt... ako stropné svetlo...

Nebude to mat celkovo velký odber? Utiahnu mi to tie povodne kable ked na ne tolko pripojim? BSG to nebude robit problem?

Tiez chcem dorobit osvetlenie, ktoré bude svietit iba pri zapnutých svetlách, tiez tu niekto písal, ze to treba vytiahnut z vypínaca svetiel. Do tohto vypínača ide ale hadam 20 pinový konektor, nevie niekto z ktorého pinu zobrat plus?

Este sa chcem opýtat, v niektorom z príspevkom tu bolo písané, ze prívod stropného svetla má tri káble, jeden je stály plus, druhy stály minus a tretí spínaný minus?

(neviem ci je to podstatné, ale mám stropné svetlo bez cítacich lampiciek)

Dakujem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Tak jsem se do podsvícení pustil taky a výsledek přikládám :)

Podsvícen i středový tunel a spínací skřínka a úpraveno osvětlení nástupu (kromě mnoha jiného - ale další fotky hodím až do jiného tématu :p

post-2916-1250972748_thumb.jpg post-2916-1250972752_thumb.jpg post-2916-1250972760_thumb.jpg post-2916-1250972764_thumb.jpg

post-2916-1250972855_thumb.jpg post-2916-1250972875_thumb.jpg

tak tomu říkám nádhera a moje představa o efektivnosti takového osvícení.... procházím už dva dny v práci forum, a sbírám nápady a rady, ale toto se mi zatím líbí nejvíc, docela mě i přes velkou bolest ucha rozesmála ta diodečka u klíče - to nemá chybu :-) !!! jen by mě zajímalo, jakým způsobem si dosáhl takového osvětlení u nohou??? Kdysi jsem tatíkovi tunil Megana a taktéž mu osvítil nohy, ale nidky se mi nepovedlo osvítit celý prostor... vždy to byly skoro řekl bych takové kruhy na podlaze... tohle je prostě bomba!! Prosím tedy o podrobné instrukce, které diody jsi zvolil (nejlépe i odkaz na nějaké, protože se v tom nevyznám), kolik jich tam máš, jak jsou zapojené, jak jsi zapojil tu jednu diodu u klíče, atd atd...

Díky mnohokrát za objasnění a poskytnutí rad, jakožto nezkušenému :-)

S pozdravem

Suča

Škoda Fabia 1,4 16V Comfort, 55kW, r.v. 2001

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Ja se taky chystám dát ledky do auta,muže mi někdo poradit jestli jde do ovladaciho panelu na palubní desce(jak se zapíná zadní vyhřívání oken) přidat samotné tlačítko na zapnutí a vypnutí ledek.Nevím kde takové tlačítko sehnat aby pasovalo do toho panelu,navíc nevím jestli to pujde nějak propojit.díky za rady viz nějaké odkazy na tlačítka!Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...