Přejít na obsah

Silentbloky přední nápravy, vůle nápravy


TiGeRZ

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem byl včera v jiném servisu a nechal udělat znovu geometrii. Tentokrát mi řekli, že je špatná. Tak ji seřídily ale prý má auto velký záklon tj 5,40 resp. 5,35 a prý to nejde seřídit. Jen nějak hnout s nápravou. Otázka je, zda li to může způsobovat můj problém s táhnutím do prava nebo jesli to třeba nemůže být horním uložením, řízením, posilovačem ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko, motor má v závěsech "vůli" umožněnou průhybem silentbloků. V klidu je tlačenej těma silentblokama směrem dopředu, po nastartování a v záběru se "napřimuje" = pootáčí se kolem svojí kliky směrem dozadu vlivem reakčního momentu. Pokud v klidu na těch závěsech motor vysloveně nehrká, neviděl bych v těch závěsech příčinu špatný geometrie nápravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj, pátek navečír = všecko co jde se vojebe... Já bych to těm prvním šel vomlátit vo hubu, že to nepoznali a chtěl bych ty prachy za "geo" zpátky - naprosto zjevně totiž žádnou geometrii nedělali, nanejvejš změřili obvody kol proti sobě, jestli nemají nadměrnou sbíhavost nebo rozbíhavost ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle jsem si "užil" kdysi se šáde - furt se mi sjíždělo pravý přední kolo na vnějším obvodu. Obrátil jsem gumu a nechal ji sjíždět z druhý strany. Sbíhavost OK, geoška měřená "šroubovacím klackem" mezi obvodama ráfků taky vycházela dobře, nakonec to našli mladí kluci v učňovským středisku, kam jsem auto postavil po domluvě s jejich odborným mistrem - oni se tam učili zacházet s laserovým měřákem, tak měli všecky tabulky s rozměrama konstrukčních skupin a s kótama pozic náprav snad všeho, co v tý době brázdilo český silnice. No a tam to našli - moje šáde byla nejspíš kdysi dávno buchnutá na pravej předek, dost možná i jen na PP kolo o nějakej obrubník nebo kterýho čerta - a výsledkem byl posun pravý části přední nápravy o nějaký milimetry směrem dozadu vůči levý. Při opravě to zanedbali, šrouby zatřeli barvou a milá šáde tak najezdila nesčetný tisíce km s tím, že má prostě mouchu, která nejde pořádně odstranit - obecně se to řešilo přestavěním na spojovací tyči a zanedbáním úhlů příklonu/odklonu a záklonu rejdovýho čepu. A až když bylo autu nějakejch 12 let a mělo minimálně třetího nebo čtvrtýho majitele (mne) se teprve zjistilo, že s ním ten první "cosi nakřápnul" ... A to byla nepoháněná náprava, bejt to na předohrabu, gumy by to žralo jak polskej zájezd občerstvení...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém vyřešen. Auto při rovné jízdě dělalo čtyři stopy namísto dvou a problém je také v pneu (ne v disku) v servisu vše seřídili, srovnali nápravu, dali jiná kola a vše je Ok a auto jede krásně rovně.

To táhnutí do stran většinou když je vše v pořádku dělá jedna pneumatika.Na vyvážení kol se to nepozná.Při zjišťování která to dělá je třeba měnit jednu po druhé a jezdit se vždy svézt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim, caka ma na roomstru vymena zadnych silentblokov prednych ramien. Mam kupene tie zosilene. Znamy mi hovoril ze sa obcas stava, ze ta velka skrutka spredu na ramene, ktora je nasrubovana v hlinikovej konzole sa vie niekedy utrhnut. Vraj ten hlinik zaoxiduje a srob nejde povolit. Planujeme to menit na aute srobovacim lisom. Poznate nejake finty aby sa ten srob neutrhol? Napriklad tu hlinikovu konzolu nahriat teplovzdusnou pistolu? Pomoze to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano to je pravda, stačí pročíst toto vlákno, např:

 

http://forum.skodahome.cz/topic/34286-silentbloky-přední-nápravy-vůle-nápravy/?p=2000842

 

těžko říct, jestli se tomu dá pomoci. Není to zarezlý závit ocel/ocel, který se celkem s úspěchem dá teplotním šokem rozhýbat. Tady je problém, že závit v tom hliníku už je často zničený a jakmile za to zabereš, tak se vytrhne a následně se kvůli té "volné spirálce" zakousne šroub. Ta prudká změna teplot tomu moc nepomůže, prostě se to někde odtrhne.

Jinak horkovzdušnou pistolí toho moc nenahřeješ, standardně se to dělá autogenem - ale to je tahání čerta z ocas. Spíše použij zmrazovací sprej na uvolňování šroubů (je v tom i nějaký olej). Nastříkej ho z druhé strany do závitu a buď to půjde, nebo. Případně to několikrát opakuj. Jakmile jednou otočíš, tak už je rozhodnuto, buď to jde, nebo se to po pár otočkách sekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...