Přejít na obsah

Kolesá ALu & plechy


BEDUIN

Doporučené příspěvky

Chcel by som sa spytat. Auto som kupil s ALu diskami a teraz by som chcel dokupit zimne gumy s plechovymi diskami. Ked dam plecháče, musim dat aj kratšie šroby? Alebo mozu byt tie z elektronov? nebude ničomu vadit ked tie šroby budu trčat viac dovnutra? Alebo musim kupit nove šroby (kratšie) na plechovy disk?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DIIIIK :palec2:

mam origo skoda, tak super. Som rad ze nemusim aj šroby kupovat. Ked som mal Fiat Croma, tak mi elektronove šroby pri plechoch o niečo dreli a neotočil som kolesom. ;)

Jj, měl jsem to taky tak ne F Tempra. Jinak u Octy ještě jedna rada, kdyby byly ty šrouby na plecháče dlouhé. Pořídit si na zimu taky elektrony lol;)lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, měl jsem to taky tak ne F Tempra. Jinak u Octy ještě jedna rada, kdyby byly ty šrouby na plecháče dlouhé. Pořídit si na zimu taky elektrony lol;)lol

:palec2: dik za radu lol nie som proti, ked niekto ponukne elektrony so zimnymi gumami v cene plechačov so zimnymi gumami, absolutne niesom proti kol3kol1:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravim, kolega v práci mi tvrdí, že na ALU musej být jiné šrouby nežna plechy. Co je na tom pravda ? Prý když se použijou ty na plechy a daj se na ALU, tak se můžou do kol zařezávat a poškodit je. Na netu sem ale našel pouze 1 typ šroubu + bezpečnostní ... Co vy ? Když přezouváte, měníte i šrouby ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud používáš origo Alu disky (origo příslušenství Auto Škoda) pak jsou šroby plech/Alu stejné. Oba disky mají kulové dosedací plochy pro šrouby.

Jiné disky, alternatívního výrobce, už mají dosedací plochu šroubů kuželovou a zde musíš použít i příslušné šrouby.

Nicméně stejná odpověď je napsaná hned jako první pod dotazem.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim, pouze sem se chtěl ujistit. Četl sem, že tam někdo dáva i nějaký podložky bo co. Já měl problém, že když sem sundaval origo ALU, tak sem je vždy zaboha nemohl povolit. Musel sem si vzít 2,5m dlouhou trubku a povolit to pákou. Ty šrouby se mi tam strašlivě zakusovaly. Pokaždé, když to povolilo, tak to bylo jak rána z děla. Nekecám, vždy sem z toho měl zalehlé uši :kol-15: Teď sem kupoval nové origo ALU, tak sem raději koupil i nové šrouby... Díky za upřesnění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...