Přejít na obsah

vaha hlinikovych diskov


rizecek

Doporučené příspěvky

post-10391-1197067163_thumb.jpgJe velmi dolezita nizka vaha diskov? Momentalne mam hlinikove disky (standard na predfacelifte, vie niekto kolko vazia bez pneumatiky tieto?) a chcel by som 17 palcove MAM 7 BLACK (na obrazku), ktore vazia 11kg jeden .. Velmi sa mi pacia, ale neviem ci je v poriadku vaha. Na com sa prejavi vyssia vaha diskov (jazdne vlastnosti, brzdne, alebo spotreba?) Dakujem vopred za vsetky nazory.. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmotnost disku, respektive celého kola, se ti projeví na jízdních vlastnostech. Na spotřebu a brždění to nemá vliv, to by musely být extrémní hodnoty jaké se běžně nevyskytují. Pro co nejlepší jízdní vlastnosti a to hlavně kontakt s vozovkou na zvlněném nebo rozbitém povrchu je nejlepší co nejmenší hmotnost kola. Má nižší kinetickou energii a proto se rychleji vrací do kontaktu s vozovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V skole sme sa ucili ze cim menej neodpruzenych hmot tym menej sa prenasaju vybracie a ine nechcene vplivy do auta, tak z toho si vyvodzujem ze cim lahsie tym lepsie, ale zas na druhu stranu rdsej mat tazsie koleso ktore bude pevne ako lahky plech ktory sa ti bude ohybat, no nie? Mate odkaz na niake lahke elektrony??? a neviete kolko vazia spidery 17 alebo 16???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spider 16 váží bez pneumatiky 8,5kg

Jasne ze cim lahsie tym lepsie co sa tyka kontaktu s cestou ale tam plati, cim lahsie tym drahsie a ked je lacne a lahke tak vela neznesie. Nevie niekto kolko vazi cca pneumatika 225/45/17 (pripocitam si to k vahe disku a porovnam zo seriovym 15 palcovym obutym hlinikom)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

danone- Zkus si pro zajímavost zvážit plechový a alu disk stejného rozměru. Možná už nebudeš psát o tenkém a lehkém plechu.

No neviem, je pravda ze som to nevazil ale mam tak tazke elektrony ze ked menim na plechace tak sa mi zadaju byt tie plechy o dost lahsie, ale nevazil som to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to taky nikdy nevážil. Ale když kdysi začínaly lité disky ještě z elektronu, tak mimo pevnosti byla vyzdvihována jejich menší hmotnost. Z důvodu, který jsem uváděl výše. Hlavně u závodních vozů. Dnes je to pro většinu uživatelů spíše otázka vzhledu. Bylo by zajímavé tu hmotnost porovnat, já teď bohužel nemám jak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niak vela nie?

Pokud by to někoho zajímalo, tak váhy takových běžnějších rozměrů jsou následující:

165/70 r13 - 6,2kg

165/70 r14 - 6,5kg

175/65 r14 - 6,5kg

185/65 r14 - 7,0kg

195/50 r15 - 8,0kg

195/65 r15 - 8,5kg

205/55 r16 - 9,5kg

225/45 r17 - 10,2kg

Jsou to takové průměry od oka, rozdíly mezi totožnými pneumatikami jsou tak do 200g (podle velikosti pneu-čím větší, tím větší rozdíly mohou být-právě třeba u 225/45 r17 jsou rozdíly i 0,5kg).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je velmi dolezita nizka vaha diskov? Momentalne mam hlinikove disky (standard na predfacelifte, vie niekto kolko vazia bez pneumatiky tieto?) a chcel by som 17 palcove MAM 7 BLACK (na obrazku), ktore vazia 11kg jeden .. Velmi sa mi pacia, ale neviem ci je v poriadku vaha. Na com sa prejavi vyssia vaha diskov (jazdne vlastnosti, brzdne, alebo spotreba?) Dakujem vopred za vsetky nazory.. :)

Mám tyhle kola v 18ti palcích a věř mi, ty ten váhový rozdíl v autě nepoznáš. Měl jsem vyhlédnutá lehká kola, už nevim od koho, ale ta cena :kuk: Byly nějaký kovaný, či co. 10 nebo 11 kilo v normálním osobáku není žádný rozdíl dle mého názoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Mám tyhle kola v 18ti palcích a věř mi, ty ten váhový rozdíl v autě nepoznáš. Měl jsem vyhlédnutá lehká kola, už nevim od koho, ale ta cena :kuk: Byly nějaký kovaný, či co. 10 nebo 11 kilo v normálním osobáku není žádný rozdíl dle mého názoru.

Mas krasnu octaviu a este krajsie kolesa! ! ! Tiez som chcel povodne 18-tky, ale povedali mi ze je to moc tvrde na nase cesty + je nutna vymena tlmicov a pruzenia.. ...a Ja tolko investovat neplanujem a svojej bábike zle robit nechcem! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tyhle kola v 18ti palcích a věř mi, ty ten váhový rozdíl v autě nepoznáš. Měl jsem vyhlédnutá lehká kola, už nevim od koho, ale ta cena :kuk: Byly nějaký kovaný, či co. 10 nebo 11 kilo v normálním osobáku není žádný rozdíl dle mého názoru.

Dle mého názoru je 10 kg stálé zátěže navíc až dost! Hlavně jestli máš diesela - to je znát ku*va moc. Myslím, že při jízdě to prakticky nepoznáš, ale auto to pozná na vlastní nápravy lollollol

p.s.: jestli každej rok kupuješ nový, tak bych to vůbec neřešil ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas krasnu octaviu a este krajsie kolesa! ! ! Tiez som chcel povodne 18-tky, ale povedali mi ze je to moc tvrde na nase cesty + je nutna vymena tlmicov a pruzenia.. ...a Ja tolko investovat neplanujem a svojej bábike zle robit nechcem! :)

NJN. na takový kola už je sportovní podvozek podmínkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...