Přejít na obsah

Koupě 1,9D prosím poradit


vz.60

Doporučené příspěvky

Chci koupit Felicii 1,9D rv. 98 a vyžší. O autech znalosti mám, jen nevím na co si přesně dát pozor u tohoto tipu a tohoto motoru. Prosím proto o radu ;)

karoserii tady probirat nebudem,tak jen dat si pozor na motor-nejlepe si ji rano nastartovat sam a uz jak chytne,jaky ma zvuk,pak se projet a dat pozor na cerpadlo,jestli nez se zahreje nerachoti od 2tis ot,zda to nepridava samo-udelat jizdu nejmin 10km,jeste rad praska vyfuk u katu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já myslím,že tento motor nebyl absolutně žádný omyl.Naopak simyslím,že byl hodně povedený a podle mě ve Felicii po 1,6-ce druhý nejlepší.Když se o motor trochu staráš,dodržuješ servisní intervaly atd,tak je opravdu nesmrtelný.Jedno minus tu ale opravdu je,motor je docela těžkej a trochu trpí přední náprava,ale není to žádná tragédie,tzn že ji nemusíš měnit každejch 50 tis km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu Jirko3. No kupuju to auto na dojíždění po dálnici pro přítelkyni. Měsíčně 2-2500km. 70%dálnice 30%město. Tudíž jsem dle spotřeby atd. uvažoval o dieselu. Nebo by byl ten 1.6 lepší?

2 roky jsem měl 1,6-ku a byl jsem s ní max.spokojenej,oproti 1,3-ce to bylo úplně o něčem jiném.Spotřeba stejná jako u 1,3-ky,ale výkonově úplně jinde.Na dálnici nebyl problém držet vysoký rychlosti i do kopce,kde 1,3 hodně ztrácela na rychlosti.Každopádně jestli přítelkyně není žádná závodnice,je ta 1,9-ka dobrá volba a myslím,že při rozumné jízdě se odvděčí pěknou spotřebou.Podle mě bude rozdíl spotřeby mezi 1,9 a 1,6 při stejném stylu jízdy tak cca 1,5-2 litry na 100 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm to už je pěkná spotřeba jestli to jezdí podobně jako ta 1.6. No teď už jen neulovit žádnou popelnici. Co ročník. Není nějaká nepovedená serie?

To si asi špatně pochopil,diesel je o hodně línější než 1,6-ka a asi i ta 1,3-ka 50 kW bude o něco živější než ten diesel,ale ta spotřeba bude někde trochu jinde.Ten diesel je prostě takovej spolehlivej pracant.Jinak o nepovedený sérii nic nevím,ale spíš bych bral ročník 1997 a vejš,kdy už je na tom podle mě antikorozní ochrana o něco lépe.Jinak jakou máš představu o výbavě a ceně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha. No a není to snad línější než Fvorit ročník 1994 v stříkačce ne? :help: Ročník mě zajímá 98 a vejš. Prostě nová maska. Výbava. NO pokud by se povedl airbag řidiče a abs bylo by to super ale vybírej si z bazarové nabídky že.... Cenově asi těch 65-70tisíc. Víc se mi za to nechce dávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha. No a není to snad línější než Fvorit ročník 1994 v stříkačce ne? :help: Ročník mě zajímá 98 a vejš. Prostě nová maska. Výbava. NO pokud by se povedl airbag řidiče a abs bylo by to super ale vybírej si z bazarové nabídky že.... Cenově asi těch 65-70tisíc. Víc se mi za to nechce dávat.

Do favoritů se dávaly v roce 94 motory z feldy-rok 94,95 a 96-pak se přešlo na MPI.Myslím,že ten favorit 50 kW bude na rozjezdu o něco málo lepší,nicméně diesel bude určitě pružnější ve větších rychlostech bez potřeby častého řazení.Jinak jsem koukal a našel pěknou 1,6-ku,ale se starou maskou http://www.vyzkouseno.cz/showcar.php?id=121253

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuju za inzerát. Posoudím, uvážím. Výbavu to má opravdu hezkou a pokud není přetočený tachometr tak i docela málo najeto. Ale dle reakcí asi pudu po tom 1.9D ten se zdá pro klidnou :) jízdu okolo 130km/h po dálnici nejlepší.

to určitě,pro klidnou jízdu je tento diesel dostačující a určitě s velmi dobrou spotřebou.Ta 1,6-ka je spíš pro sportovnější řidiče

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já myslím,že tento motor nebyl absolutně žádný omyl.Naopak simyslím,že byl hodně povedený a podle mě ve Felicii po 1,6-ce druhý nejlepší.Když se o motor trochu staráš,dodržuješ servisní intervaly atd,tak je opravdu nesmrtelný.Jedno minus tu ale opravdu je,motor je docela těžkej a trochu trpí přední náprava,ale není to žádná tragédie,tzn že ji nemusíš měnit každejch 50 tis km.

No a o té váze je řeč. Když naftový motor ku*ví přední nápravu na Octavii (+ kroutí kotouče, atd.), tak tento jev bude u Felicie ještě umocněn. Nehledě na to, že u Felicie, která ještě nemá takovou úroveň odhlučnění jako Octavie či Fabie, má tento motor naprosto traktoroidní charakter. Nechci nikoho urazit ani se nikoho dotknout, tale tohle bych viděl jako přibližovadlo pro partu montérů či zedníků, nikoliv jako auto pro přítelkyni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha takže zde je ten zakopaný pes..... a námaha přední nápravy co všechno odchází? Tlumiče, axiálky kuláky? Nebo dokonce ložiska popřípadě celé náboje kol? Po kolika km ještě poprosím

přední naprava neodchází,vyměníš par pouzder a guma na stabilizatoru a zase je pokoj,ale ten kdo jede v benzinu a sedne do studene dieslove feldy ,ktera moc nejede a vse drnčí,tak chce benzín,my máme v rodině 1.9 d od nova 1999 a najeto 140tis a žádný problem,ale za 5.5l nafty,benzín bere 7l,když se spočíta zakoné pojištění a cena nafty tak =výhodnější je benál nebo lpg,ale jen 1.3 50kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau kup diesla ja sem najezdil na rocniku 97 190tis bez jedine poruchy,tlumice jsou porad ok,s tim zrychlenim na tom fakt neni nejak dobre ale jak se rozjede tak jede projezdil sem s ni skoro celou evropu spotreba do 5 litru po dalnici se da jet 160,1trojky sou sracky a v plynu to je uplna kamikaze ma ji soused hruza,jinak u te feldy skontroluj ventilator jestli neni pridrenej,podsviceni palubky a budiku,jestli netece servo nadobka a to je asi vse o rzi se nebavim ale jestli koupis jeden z poslednich modelu se serviskou tak ti to skoda v reklamaci zaplati,jinak peknej kup a nenech se napalit at slouzi

ps:na aute sem menil pouze predni desticky,kotouce,cepy samozrejme nekolikrat hlavne desticky a rozvody a jednou poloosu na tu sem zapomel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju všem za cenné informace ;) . V pátek se jdu na jednu pěknou podívat prej jen 86 000km najeto. Ročník 2000. Ale stála 7let venku....

Jinak u těchto posledních ročníků se už ABS dávalo standartně nebo za příplatek jako nadstandart? Záruka na kastli je 5 nebo 7 let?

Editováno: , autor: vz.60
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju všem za cenné informace ;) . V pátek se jdu na jednu pěknou podívat prej jen 86 000km najeto. Ročník 2000. Ale stála 7let venku....

Jinak u těchto posledních ročníků se už ABS dávalo standartně nebo za příplatek jako nadstandart? Záruka na kastli je 5 nebo 7 let?

ABS bylo myslím vždy jen za příplatek, 1.9 měli v základu jen posilovače řízení.

Nejsem si teď 100% jistý, ale myslím, že jsem někde četl, že se snad ve Felicii 1.9 mění olej po 7.500 km nebo jednom roce. Nevíte co je na tom pravdy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ABS bylo myslím vždy jen za příplatek, 1.9 měli v základu jen posilovače řízení.

Nejsem si teď 100% jistý, ale myslím, že jsem někde četl, že se snad ve Felicii 1.9 mění olej po 7.500 km nebo jednom roce. Nevíte co je na tom pravdy?

abs bylo za priplatek nebo akcni modely,ale v r2000 uz byly vetsinou magici2,mystery atd,samej akcni model,ten olej po roce jo,ale 7500km to ne,zalezi co mas za olej,vetsinou polosynt na 12- 15tis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nene,olej se měl u dieslový feliny měnit buď jednou ročně nebo po 7500 km

Taky si myslím. Známej co jí měl jako služební si pořád stěžoval, že musí každej půl roku na výměnu oleje a to najezdil asi jako já 15 tisíc za rok. Pak se ti ale pěkně tenhle motor prodraží - olej, filtr. To jsou jen motory 47 kw, třeba ve Fábkách už byly motory jiné.

Editováno: , autor: KaJe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...