Přejít na obsah

Koupě 1,9D prosím poradit


vz.60

Doporučené příspěvky

hmmm tak to není příjemná informace... to se ten provoz opravdu trochu prodraží... :feve:

Jestli taky mohu-u 1.9 je skutečně doporučeno měnit olej po 7 500 km.Já mám doma dodnes 1.6 MPI Combi a i po 11 letech je to bezva vůz.Nedá se to srovnat s novou OII 1.8TSI ale je to fakt bezva auto.Kolega v práci měl 1.9SDI ve Feldě a pokud vím jedinou výtku k této motorizaci byla velká váha motoru a tedy i zátěž přední nápravy se všemi důsledky opotřebení.SDI je asi o 30 kg těžší nežli 1.6MPI a u ní s vůlemi či únavou materiálu nemám žádný problém.Měnil jsem v 60 000 tlumiče a brzdy-jinak je náprava bez vůlí a bez problémů (vůz má nyní 100 000 km najeto).Jak moc hlučná je SDI nevím v praxi jsem s ní jel jen jednou či dvakrát a už si to nepamatuji.Řekl bych, že je jedno zda-li koupíš SDI či 1.6MPI budeš spokojený s obojím.U 1.6 se olej se mění po 15 000 km či jednou za rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuju za info, s nákupem si zatím opravdu užívám :feve: jeden se mi pokoušel prodat zaručeně "nebouraný" vozidlo který bylo navlečeno na nevím co ale tak zhuntovanej podvozek jsem neviděl, druhý jedinec z Kladna neměl ani tolik slušnosti zavolat že nemá čas tak jsem si zase udělal výlet k zamčený garáži. Ach jo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuju za info, s nákupem si zatím opravdu užívám :feve: jeden se mi pokoušel prodat zaručeně "nebouraný" vozidlo který bylo navlečeno na nevím co ale tak zhuntovanej podvozek jsem neviděl, druhý jedinec z Kladna neměl ani tolik slušnosti zavolat že nemá čas tak jsem si zase udělal výlet k zamčený garáži. Ach jo..

Welcome to the real World... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,9D je dobré řešení, motor, pokud se nezanedbávají výměny je prakticky nezničitelnej, znám člověka, který má 440 000km a pořád spolehlivě chrochtá.

Já už mám čtvrtou, jezdí s tím převážně manželka po nákupech, s dětma do hudebky a za prací, spotřeba kolem 5,5l/100.

Na co si dát pozor? Jestli není zkorodovaná víc, než je zdrávo, jestli nebyla havarovaná a neodborně opravená a jestli chytne na první otočení motoru.

V současné době jdou s cenou dolu, protože stoupá cena nafty. A to je dobře, spousta lidí vidí vyšší povinné ručení, ale ten rozdíl s smázne po několika natankování. Jinak díly jsou dnes na tohle auto za hubičku (kompletní přední rameno pod 400)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...