Přejít na obsah

LEDky od MR. Stöckela


superfatty

Doporučené příspěvky

koukám, že jste se najedli a začínáte montovat.. takže jak sem psal SZ včera a Jirkovi i SMSku, Stockel tam prostě zapomněl přiletovat odpor, jdu do auta a vymontuju a vyfotim aby jste videli co..

a koukám že Fansovi tam chybí i ta černá kostička.. no já se z toho pos.. :wallbash: do je diletant.. nevim kdo tuhle várku pájel ale asi byl pěkně vožralej.

takže takhle vypadá DOBŘE udělaný LED modul pro RZtku...

Tak ten tam opravdu nemám, teď tu byl Doli tak mi pomohl s těma zrcatkama, je to velmi luxusní věc a navnadil mne do diod ještě co jsou ve dveřích, myslel jsem že je řešit nebudu, ale pokud by se vraceli ty ledky do SPZ nebo ti posílal ty odpory ať si je dolepíme, ať ti k tomu prosím přiodí ještě ty 3 didodové tuším 37 mm moduly co se dávají do tapecu u předních dveří....... 2 kusy prosím. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten tam opravdu nemám, teď tu byl Doli tak mi pomohl s těma zrcatkama, je to velmi luxusní věc a navnadil mne do diod ještě co jsou ve dveřích, myslel jsem že je řešit nebudu, ale pokud by se vraceli ty ledky do SPZ nebo ti posílal ty odpory ať si je dolepíme, ať ti k tomu prosím přiodí ještě ty 3 didodové tuším 37 mm moduly co se dávají do tapecu u předních dveří....... 2 kusy prosím. Děkuji

jasně objednám a jsem MOOOC zvědavej jak se k tomu Stockel postaví !!

JEště jednou Vás prosím o zaslání fotky LED modulů do RZtky s Vaším nickem.. přiložím ty fotky do e-mailu pro Stockela.. Děkuju :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukám, že jste se najedli a začínáte montovat.. takže jak sem psal SZ včera a Jirkovi i SMSku, Stockel tam prostě zapomněl přiletovat odpor, jdu do auta a vymontuju a vyfotim aby jste videli co..

a koukám že Fansovi tam chybí i ta černá kostička.. no já se z toho pos.. :wallbash: do je diletant.. nevim kdo tuhle várku pájel ale asi byl pěkně vožralej.

takže takhle vypadá DOBŘE udělaný LED modul pro RZtku...

Chlapci ta černá kostička není odpor, ale gretzův můstek a je to tam proto aby jste mohli ten modul dát tak nebo tak a svítil pokaždé. Protože LEdky propouští proud pouze jedním směrem aneb mají polarizaci. kdežto žárovka ne. Je potřeba tam doletovat ten odpor.. Nevíte někdo podle proužků jakou má hodnotu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci ta černá kostička není odpor, ale gretzův můstek a je to tam proto aby jste mohli ten modul dát tak nebo tak a svítil pokaždé. Protože LEdky propouští proud pouze jedním směrem aneb mají polarizaci. kdežto žárovka ne. Je potřeba tam doletovat ten odpor.. Nevíte někdo podle proužků jakou má hodnotu?

Tak ten odpor mi podle proužků vychází na 220ohmů viz: http://www.radiomaterial.com/odpory/colorcode.html

Takže si ho tam můžete doletovat sami a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten odpor mi podle proužků vychází na 220ohmů viz: http://www.radiomaterial.com/odpory/colorcode.html

Takže si ho tam můžete doletovat sami a je to.

Takže jsem to zprovoznil. Pohledal jsem nějaké odpory a do jednoho modulu jsem připájel 380ohmu a šlape to taky. myslím si že v tom druhém ani odpor nemusí být, ale dal jsem tam pro jistotu nějakej 2000ohmu. Funguje to a diagnostika nic nehlásí.

Takže utíkejte do elektrosoučástek a kupte si odpory.

Tím pádem by se daly pořešit i parkovačky ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem to zprovoznil. Pohledal jsem nějaké odpory a do jednoho modulu jsem připájel 380ohmu a šlape to taky. myslím si že v tom druhém ani odpor nemusí být, ale dal jsem tam pro jistotu nějakej 2000ohmu. Funguje to a diagnostika nic nehlásí.

Takže utíkejte do elektrosoučástek a kupte si odpory.

Tím pádem by se daly pořešit i parkovačky ne?

Takze si dal na jeden 2000 ohmu?

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vydržte chlapi a třeba to s Pegasem nějak vyřešíme.. myslím ty parkovačky...

ad RZTka: jinak já uvidím co na to výrobce a pak se dohodneme co dál.. třeba dá nějakou slevku a já bych Vás pak odškodnil.. už mám nápad ale musím počkat co on..

Editováno: , autor: superfatty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze si dal na jeden 2000 ohmu?

Na jeden modul jsem dal 2000ohmu ale asi zbytečně páč to stačí mít jen na jednom z nich ale musí tam být 220ohmu.

Já našel doma jen 380ohmu a taky to funguje.

Takže závěr: na jeden z modulu stačí dát 220 až 400 ohmu a pojede to,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jeden modul jsem dal 2000ohmu ale asi zbytečně páč to stačí mít jen na jednom z nich ale musí tam být 220ohmu.

Já našel doma jen 380ohmu a taky to funguje.

Takže závěr: na jeden z modulu stačí dát 220 až 400 ohmu a pojede to,

jsem moc rád, že Pegas :worthy našel způsob jak ty moduly rozchodit ale nevím jak to zvládnou ostatní.. třeba já nevim kde bych někoho s pájkou sehnal.. :feve:

uvidíme zítra co Stockel.. ;)

a jinak si myslím, že by to mělo jít stejným způsobem udělat i s parkovačkama..

Editováno: , autor: superfatty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi ale ty LEDmoduly ve dveřích řidiče a spolujezdce vykazují pak ve VAGu závadu v elektrice. Budou se tam muset dát odpory taky. Na displeji palubky to nevypíše ani kontrolku nerozsvítí ale v diagnostice VAG to pak visí pořád.

Tak to ne, pokud Ti nesviti ani tyhle, tak jsou taky spatny. Me to jde v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ne, pokud Ti nesviti ani tyhle, tak jsou taky spatny. Me to jde v pohode.

Ne pozor! Oni svítí normálně(myslím ty ve dveřích řidiče a spolujezdce) ale diagnostika si je testuje a je to pak v závadách jednotek 42(dveře řidiče) a 52(dveře spolujezdce)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem dal odpory 320ohmu i na ty LED moduly ve dveřích a je to OK. Diagnostika už to vidí jako OK.

Takže ty původní co ještě objednával Omicron byly dobrý, nebo taky bez odporu? A takhle to teda bude fungovat bez potíží?

Nebudou se muset přizpůsobit i ty do osvětlení ve stropě? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši hoši, někdo už pořešte ty hrůzostrašný parkovky. My všichni co víme o elektrice sotva že kope se Vám budeme klanět :worthy

Ve stropě určitě ne, protože stropní svítilny nekontroluje diagnostika tzv. studenou diagnostikou. (Takhle je to uvedeno v Coding calculatoru)

Jde o to, že dignostika měří na diodě úbytek napětí 0,7V ale pokud je tam originál žárovka jejíž vlákno má odpor pár ohmů tak tento odpor vlastně tu diodu překlemuje a tím pádem tam je nulový napěťový potenciál. Jakmile ale žárovka praskne a nebo se tam dá LED modul tak klema přestane fungovat a proud protéká kontrolní diodou v ŘJ cenrální el. a na diodě se objeví 0,7V a jakmile tam napětí je tak to diagnostika vyhodnotí na svorkách a,b jako prasklou žárovku neboli porucha v el. obvodu. Každá usměrňovací dioda má takovou vlastnost že pokud přes ní protéká proud má na sobě úbytek 0,7V. Pokud je žárovka a její vlákno OK tak veškerý proud teče vláknem a na diodě nenaměříte nic. Tím pádem je to pro diagnostiku jako OK.

Viz schéma na obrázku...

post-13958-1201590528_thumb.jpg

parkovačky pořešíme zrovna tak a bude!

Editováno: , autor: Pegas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...