Přejít na obsah

škubanie s motorom 1.4 MPi


greggie

Doporučené příspěvky

mam dlhodobejsi problem s 1.4mpi 44kw rv/2001, uz davnejsie asi 3-4 roky sa mi obcas (4-5x do roka, vacsinou na jar/jesen pri 3-10 st. C) stavalo ze po nastartovani motor citelne sklbal na volnobeh aj pri pridani plynu, ak to mozem porovnat bol to rovnaky pocit ako ked mi na starej 120L vynechaval 1 valec... stalo sa to vsak par krat aj pri zahriatom motore napr. po 15km jazdy pri stani na semafore... vzdy stacilo zhasnut motor a nastartovat znova, niekedy aj na 3ti krat a potom motor slapal uplne v pohode dalsich par tyzdnov/mesiacov...

kedze sa to stavalo fakt len obcas velmi som to neriesil no posledny stvrtok opat po cca 20km jazdy pri stani na semafore som si vsimol ze motor sklbe viac ako zvycajne, teraz vsak nepomohlo ani 5 nastartovani tak som dosiel cca 2km do ciela jazdy, kde som cca hodinu nieco vybavoval, pricom som chcel nasledne hned skocit do servisu... no ked som auto nastartoval po tej hodine stania, bolo a stale je uz zase vsetko v pohode...

netusite co by to mohlo byt? hlavne je mi zahadna ta "samoopravitelnost", kedy fakt v minulosti stacilo 2hy krat nastartovat a vsetko fungovalo v pohode... pritom nesvieti ziadna kontrolka, nic nepipa a aj ked je zohriaty motor a zacne sklbat, tak ma len o 0.1l/h na volnobeh vyssiu spotrebu (namiesto 0.8 ma 0.9-1.0l/h).

je bezpecne, v pripade ze sa to zase prejavi a nezmizne s tym dojst az do servisu? ono sa s tym da jazdit, ale na 2ku a 3ku to citelne sklbe a nema vykon.

Editováno: , autor: greggie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

greggie> Je divné, že se ti nerozsvítila kontrolka. Já jsem měl začátkem měsíce podobné projevy - nepravidelný chod motoru, citelný úbytek výkonu, ale mně se po několika stech metrech rozsvítila kontrolka. Diagnostikou jsem zjistil, že jde o vynechávání prvního válce, ale VAG již nebyl schopen určit, zda jde o vstřik nebo zapalovací lištu (svíčky prohozeny). Vůz musel do servisu, byl to vstřik 1. válce a oprava stála 3 000 CZK.

post-8-1167347470.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...