Přejít na obsah

Xenony - D1S


tomson1

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych poradit, mám 2 výbojky D1S, O II. Nevím, jak mám poznat, jestli budou svítit stejně barevným světlem. Je to nich nějak označené? Pokud se v tom někdo vyzná, dík za odpověď.

V příloze ti posílám nafocenou patici D1S Philips a její originál krabičku.Viz též jejich www.philips.com-dělají jen jednu barvu světla.Myslím,že u HID výbojek je jen jedna barva světla-když se podíváš na různé značky vozů s xenony všechny svítí stejně, rozdíl je spíše jen ve stáří výbojky.

post-9991-1198605241_thumb.jpg

post-9991-1198605286_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V příloze ti posílám nafocenou patici D1S Philips a její originál krabičku.Viz též jejich www.philips.com-dělají jen jednu barvu světla.Myslím,že u HID výbojek je jen jedna barva světla-když se podíváš na různé značky vozů s xenony všechny svítí stejně, rozdíl je spíše jen ve stáří výbojky.

možná si pleteš označení - HID se používá pto xenonové (bixenonové) sady do aut, jako náhrada stávacího osvětlení. Tyto sady mají barvy od 3.500 k (ostře bílá) do 12.000 k (studená modrá).

klasické výbojky pro auta osazená xenony z výroby - octavia II D1S mají teplotu myslím 4.200 k

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych poradit, mám 2 výbojky D1S, O II. Nevím, jak mám poznat, jestli budou svítit stejně barevným světlem. Je to nich nějak označené? Pokud se v tom někdo vyzná, dík za odpověď.

D1S mají všechny stejnou barvu, jde o to, zda jsou obě nové, nebo již svítily. Rozdíl bude určitě v tom, jestli bude jedna nová a druhá bude mít najeto třeba 25.000 km.

jestli je nová nebo ne poznáš tak, že mrkneš na sklo výbojky - jestli je tam už nějaký film (většinou nažloutlá barva), tak už výbojka určitě svítila, jestli tam nic není, měla by být nová nebo jen opravdu minimálně svícená....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná si pleteš označení - HID se používá pto xenonové (bixenonové) sady do aut, jako náhrada stávacího osvětlení. Tyto sady mají barvy od 3.500 k (ostře bílá) do 12.000 k (studená modrá).

klasické výbojky pro auta osazená xenony z výroby - octavia II D1S mají teplotu myslím 4.200 k

Jak sám vidíš tak Philips xenonové výbojky označují HID jak na obalech,a to jak ve své odborné literatuře (viz jejich web), tak i na fakturách-držím se originálního značení výrobce nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám zatim zkušenost u Oct.II s výbojkami,ale co jsem měl dříve Passaty roky výr.od 2003,tak tam mi tehdy přestal jeden Xenon svítit když jsem měl pomalu ke 200.000km,měl jsem obavy že když tam dám novou tak bude svítit lépe než ta druhá výbojka a prdlajs,šoupla se tam nová výbojka a okem to prostě nebylo poznat nějakej rozdíl.(ani při pohledu z auta při jízdě,proti zdi ani při pohledu proti autu)

Na všech Oct.II co mám jsem ještě výbojku nemusel měnit proto že by praskla,ale ted se chystám že je vyměnim u dvou Oct.II,už máj přes 300.000km a ten světel zdroj už je řádně zežloutlej,už to pomalu nevypadá ani jako Xenony.

Ve Vršovicích u nádraží na vrakovišti Škoda je maj origo nové za 1000kč,starší za 500kč,tak to je pakatel za tu novou,neni o čem přemejšlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Potřeboval bych poradit, mám 2 výbojky D1S, O II. Nevím, jak mám poznat, jestli budou svítit stejně barevným světlem. Je to nich nějak označené? Pokud se v tom někdo vyzná, dík za odpověď.

Teploty-barva

4300K - bílá barva, lehce nažloutlá, optimální svítivost, jako z výroby

5000K - čistě bílá barva, výborný kompromis mezi 4300K a 6000K

6000K - bílá barva, s lehkým modrým nádechem, velice hezký vzhled

D2CCOLOR2.jpg

Editováno: , autor: mechanik.opravar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj,

mám xenony v autě(viz níže podpis) a levý mně svítí do růžova(níže je foto té výbojky). Najednou se to stalo. Předevčírem jsem jel večer ještě s normálním bílým světlem a včera večer auto parkovalo chvíli venku a když jsem rozsvítil, levé bylo růžové.

Rád bych se vás zeptal:

1. Zda odešla výbojka a nebo ta jednotka, co je to k ní připojené?

2. V případě, že odešla výbojka, můžu s tím růžovým světlem ještě nějakou dobu jezdit a svítit, aniž bych nějak poškodil jednotku, co je na ni výbojka připojená?

3. Jaké výbojky byste mně doporučili? Vyměním obě naráz(i v druhém světle). Potřebuji v noci velice dobře vidět a nechci mít problém s policií(nechci nehomologované výbojky). A nechci také žádnou Čínu.

Na internetu jsem našel tyhle: http://www.autozarovky-philips.cz/xenon-3/xenony-d1s-85v-35w-x-treme-vision-85415xvc1-phi, ale ta cena je strašná(3.500,- za jednu). Mají opravdu tak dobrou svítivost jak udávají nebo jde jen o marketingový tah.

A nebo tam mám dát tyhle originál, co tam patří: http://www.cc-autodily.cz/vybojka-plynova-d1s případně Philips http://www.9000.cz/xenony/xenonova-vybojka-d1s-philips-xenstart-35w-4300k ?

 

Moc děkuji za rady.

post-81408-0-85628000-1392465602_thumb.j

post-81408-0-32065800-1392465605_thumb.j

post-81408-0-55979900-1392465607_thumb.j

post-81408-0-29766100-1392465609_thumb.j

Editováno: , autor: PetrL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...