Přejít na obsah

Strhnuty zavit na ramene


RELAX

Doporučené příspěvky

Chcel som vymeniť "krátke" tyčky stabilizátora jedna sa podarila ok ale pri montáži druhej som poškodil (strhol) závit na ramene. Da sa to nejak spraviť ( odrezať a navariť na rameno novu matku) alebo treba vymeniť cele rameno. HelP Pre darobne búchanie som si vyrobil fajny problém (aj som si poplakal).

post-1850-1198781441_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rameno bych kvůli tomu asi neměnil. Buď jak píšeš odříznout a navařot novou matku, nebo přetočit závit v na větší šroub, teda jestli by tam potom šel do té tyčky silnější šroub. Matně vzpomínám jak to tam je, ale nová matka bude asi nejlepší. A nejde se dostat zdruhé strany k té špatné matce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měnil jsem silentbloky na rameni a pokuď si matně vzpomínám je to závit

skrytý v rameni, takže nejspíš jak tu zmiňuje kaje vyřezat o číslo větší závit a

dát větší šroub,

nebo výměna ramene, je to větší investice ale máš jistotu z hlediska kvality

opravy (vč. nových silentbloků což též není k zahození) ovšem nevím zda při starších

ramenech není z hlediska únavy gum lepší vyměnit z důvodu jízdních vlastností obě

strany najednou (u autokelly jsem viděl febi kolem 1.500 bez čepu vč.slevy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcel som vymeniť "krátke" tyčky stabilizátora jedna sa podarila ok ale pri montáži druhej som poškodil (strhol) závit na ramene. Da sa to nejak spraviť ( odrezať a navariť na rameno novu matku) alebo treba vymeniť cele rameno. HelP Pre darobne búchanie som si vyrobil fajny problém (aj som si poplakal).

Teď si nejsem zcela jist jestli se tam dá dostat z druhé strany. Pokud jsi ten závit nezmršil totálně a dostaneš se tam z druhé strany tak zkus našroubovat z druhé strany. Tím bys ten závit mohl srovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlob se,ale když si koupíš Octu za já nevím kolik tisíc tak už máš snad pár stovek na geometrii,né??

To sice jo, ale podle tebe vyjde oprava na nějakejch 700,-(200,- rameno plus 500,- geo) minimálně a třeba já to opravím za 100,- a když to budu dělat pro sebe tak zadarmo... A ono i těch 600 je dobrejch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DIKY za nápady ako to poriešit no dnes som bol v servise. Manik tam narezal novy závit a dal novu šraubu a je to ok. Vyšlo ma to na 350 SK som štastny ako blcha :) . A este jeden postreh , niekedy je lepšie aj z malou vecou zajst do servisu ako vyrobiť velky problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...