Přejít na obsah

Vypnutí plynu při sešlápnutý brzdě


luke.bean

Doporučené příspěvky

Idiot co spadnul z nebe - hoří. Luke.Béme, dej si jen pozor, aby tvá Octávka neskončila mimo vozovku dříve, než stačíš tou levou nohou přibrzdit :ph34r:

Toto je kvlaitní názor,díky za radu. Budu na to myslet lol lol lol lol

Rolbar: díky,to jsem taky takhle nějak myslel... ale nejsem moc velkej kamarád s elektrikou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavius: máš pravdu

a dále nesnáším idioty kteří šlapou na brzdu autu jedoucím za ním. to je dementní zlozvyk českýho řidiče.

dementní zlozvyk českých řidíčů je spíš lepení se na prdel vpředu jedoucího vozu, což je dost nebezpečné a jak sám víš, každou akci, nasleduje reakce! ;) takže když mám ve stovce někoho na prdeli, tak mu taky klepnu na brzdu... nechci ho mít v kufru! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dementní zlozvyk českých řidíčů je spíš lepení se na prdel vpředu jedoucího vozu, což je dost nebezpečné a jak sám víš, každou akci, nasleduje reakce! ;) takže když mám ve stovce někoho na prdeli, tak mu taky klepnu na brzdu... nechci ho mít v kufru! ;)

to ne,já mu bud odjedu a když nedá pokoj tak ho přátelsky pustím před sebe at se někde vytluče a já mu pak rád zavolám policajty :D ,nejlépe ho stejně dojedu na první světelný kde bude stát na červený a hezky se na něj usměju,páč ničehož nic nedokázal,jen vycucnout dříve nádrž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však Komárek vám to tu logicky vysvětlil :doh

A teť k věci, sice jsem ani nevěděl že brzda vypíná motor ale jestli teda jo tak mě napadá jestli by tuto funkci nešlo vyřadit přes VAG podobně jako třeba Airbag

Editováno: , autor: Miki RS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako to myslite ze brzda vypina motor? Ze neide pridavat plyn??? Ja ked brzdim tak mi ide pridavat plyn. Ale nezviknem brzdit lavou nouhou. To som este neskusal. Umna nastava brzdenie a pridavanie plynu len ked musim spomalit a poradit. A to mi normalne ide lavou nohou stlacim spojku pravou nouhu petou pribrzdim a spickou zaroven pridam plyn. A ide to tak jak ma. Normalne brzdim a otacky motora sa s pridanim plynu zvysia. Ale mam mech plyn nie elektronicky to mozno pre to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje to tak, že při prudkém zabrzdění pokud máš v autě ABS a to se aktivuje tak ti automaticky na nějaký čas odpojí přívod paliva do motoru, to samé je to při funkci decelerace/ my to u plynu nastavujeme jako "kat off" kdy se při sundání nohy z plynu tato funkce aktivuje např. při 2000 ot./ vypne se plyn / a kolem 1400 se opět zapne, tak to funguje u každé "stříkačky", aby otářky lépe a rychleji padaly, proto odpojovat plyn při sešlápnutí brzdy je podle mě blbost, mě funguje auto tak, že když pči jízdě se dotknu pedálu brzdy tak na jeden cm tak se už rozsvítí brzdová světla ale auto ještě vůbec nebrzdí, zkus si dát zrcátko na zadní plato a uvidíš sám, je to jen o citlivosti nyhy na pedálu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady ale spousta lidi nechape, ze Luke chce aby mu auto pribrzdovalo a zaroven motor zustaval v tahu... Nejde mu o to aby mohl jet s rozsvicenyma brzdovkama....Ja uz nevim jak to napsat....Chce pravou nohou pridavat plyn a zaroven levou pribzdovat...

2Luke: Asi jim ten pribeh budes muset popsat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslim ze Lukas by nam vysvetlil ze nejen v zime, kor potom co jsem videl nejake ty fotky....

To tady nebudem dál rozvádět.. Je to přesně ten Dedla kterýho myslíš. Ten Správný

Dedla: Tak nějak abych řekl pravdu,tak na tebe spolém,ale jak jsme se o tom bavili,tak jsem ti chtěl pomoct a zkusit nasbírat nějaký info nebo najít člověka co to už dělal. Asi kontaktujem Valdu jak to má na Fabce lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz neco???

Zatim ne,dneska jsem o tom mluvil s dedlou,říkal že to půjde jednotkou,ale musí se najít někdo,kdo se do toho pustí. Já mám teď doma spínač na brzdový světla ze kterýho jsou 4 vývody,tak jsem myslel ho rozebrat a zamezit spojení obvodu pro vypínání toho plynu,ale dedla říkál že to pozná i jen ten co rozsvěcí brzdovky. Takže tak ne-e

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdění levou - když je na autě dostatečně silný motor, tak zvládne mírnou brzdu vepředu utáhnout, ale vzadu se náprava dostane do smyku a přitom mám volné ruce na otáčení volantem (nemusím tahat za ruční brzdu) a tím i řízenější projezd zatáčkou smykem.

Jinak, taky nemám rád, když mi někdo ohrožuje život můj a mých spolujezdců přitom, jak plachtí metr za kufrem... Například, když mě už někdo dojede při čekání na předjíždění kamionů na dálnici...

Editováno: , autor: SPSP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 10 let později...
V 1. 1. 2008 na 19:14, luke.bean napsal:

Sháním kdo někdy řešil jak se odstraní to,aby mi sešlápnutá brzda nevypnula plyn. Když budu brzdit levou nohou a druhou přidávat plyn,tak aby to šlo..

Dostal jsem kontakt na uživatele Martinoslav,ale ten to prý nikdy nedělal,tak to zkouším takhle veřejně..

Ahoj, podařilo se nějak vyřešit? 

Předem moc díky.

 

Tu hromadu hospodského hejtu radši nekomentuju. :-) 

BTW je to dobré i pro obyčejného člověka, který nezávodí.. ale jen chce krátkodobě zvýšit svornost diferenciálu a vyjet ze závěje / blata. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...