Přejít na obsah

Osvětlení kufru - LED


luckymann

Doporučené příspěvky

jak geniální nápad? tohle mám už skoro dva roky lol

Nemužu o tvojí káře vědět všechno..... ;)

tudíš se mistru Bobíkovi omlouvám a žádost o povolení kopírování jeho geniálního nápadu přesouvám na jeho váženou osobu.... lollol

;):palec2:

Editováno: , autor: najmis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) :) máš pravdu, ale černé šroubky v téhle velikosti jsem zatím nesehnal :( snad později vyměním :)

Btw. že něco podobného má i Bobik jsem vůbec netušil - a nedělal jsem si ani iluze, že budu "první"... :) ale stejně - mám víc LEDek :D:p

super práca! čisté a hlavne ľahko odpojitelné! :palec2:

Páči sa mi ten "centrálny" rozvod a odvedenie k skupinám diód

Taktiež pekne zapustený vypínač, mňam, ale predsa len si mohol použiť čierne skrutky lol lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, to je přesně ono... :) kopírovat linky už jsem byl línej :D

A ještě jedna věc - je to zapojené po 3 LED v sérii s odporem 150ohmů :)

Lugo: Mám to zapojené na původní osvětlení kufru.

Najmis: kdo máte zájem se do toho pustit klidně můžete osvětlovat - patentovat si to nehodlám - ostatně jinak bych to sem ani nedával... :p:D

Jsem vůbec rád, že tohle fórum existuje a jsou tu lidi, kteří ochotně poradí, takže věřím, že se mi to jednou "vrátí" :) :) :)

jen pro informaci takze si pocital odpor : (12V(napatie vo vetve) - 3x3.2(nominalna strata napatia na tej diode)) / 0,02A(nominalny prud diodov(vetvou))

a vyslo ti xxa 150ohmov

dufam ze hovorim spravne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, přesně tak jak říkáš - Ohmův zákon :) Tady to máš černé na bílém :D;)

post-2916-1202286632_thumb.jpg

jen pro informaci takze si pocital odpor : (12V(napatie vo vetve) - 3x3.2(nominalna strata napatia na tej diode)) / 0,02A(nominalny prud diodov(vetvou))

a vyslo ti xxa 150ohmov

dufam ze hovorim spravne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

profor nehladal som... :)

dakujem

edit. nova verzia led kufru je lepsia o 100percent :)

pane! tak sup sup s fotkou nech sa moze kopirovat :p no dobros tak si zobrat inspiraci ked si taky haklivy lol

@lucky: kam si tahal to napajeni? staci to potahnout jen k napajeni zarofky v kufru ze yo pane? neni to tazene nekde az k sousedove garazi :p Neda sa to napojit nekde v tych patych dverach primo?

Editováno: , autor: Rudyno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to napojené paralelně na konektor origo světla v kufru na pravé straně :) Přemýšlel jsem, jestli by se dalo vzít napětí i na spínači v 5. dveřích, ale byl jsem moc línej nad tím pátrat a nebyl čas, tak jsem radši protáhl dráty k tomu pravému světlu - a když už jsem to tahal, natáhl jsem ještě jednu dvojlinku navíc, kdyby mě ještě napadlo něco nového co tam zapojit... :) :)

pane! tak sup sup s fotkou nech sa moze kopirovat :p no dobros tak si zobrat inspiraci ked si taky haklivy lol

@lucky: kam si tahal to napajeni? staci to potahnout jen k napajeni zarofky v kufru ze yo pane? neni to tazene nekde az k sousedove garazi :p Neda sa to napojit nekde v tych patych dverach primo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to moje prevedenie lampicky pripojenej na svorkovnicu je domalovane v scheme (je to oktaviacke zapojenie)

post-2618-1202440728_thumb.jpg

:help: ale zaujima co je ten kotviaci bod 171? asik to nebude kostra kedze ta je uz zapojena u dvery.. predpokladam ze je to zroj napatia ale kde to mam napichnut?

PS: to to iste som sa uz pytal v inej teme ale radsej se zeptam kedze tu je to zivsie :kuk:

Editováno: , autor: Rudyno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Načo tento duplicitný post???????????? a NA ČO SCHÉMA Z OKTÁVIE????????????

je to moje prevedenie lampicky pripojenej na svorkovnicu je domalovane v scheme (je to oktaviacke zapojenie)

post-2618-1202440728_thumb.jpg

:help: ale zaujima co je ten kotviaci bod 171? asik to nebude kostra kedze ta je uz zapojena u dvery.. predpokladam ze je to zroj napatia ale kde to mam napichnut?

PS: to to iste som sa uz pytal v inej teme ale radsej se zeptam kedze tu je to zivsie :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Načo tento duplicitný post???????????? a NA ČO SCHÉMA Z OKTÁVIE????????????

no protoze mam okticu :)

a ten duplovany obvod je jednoducho na to aby som zapojil sadu diod miesto tej zarofky X... a cele to zapojenie diod bude sluzit pre podsvietenie noh v prednej a zadnej casti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 11 měsíců později...

Zdravím, už to tu jednou bylo, ale to téma už tu asi není...Chtěl bych si dát do kufru ledky...umístit bych je chtěl do toho velkého plastového krytu kufru...před chvílí jsem to sundal a je tam dost kabelů...Já bych chtěl, aby ty ledky svítily jen při otevřeném kufru, takže bych se třeba mohl napojit na tu lampičku co je v kufru, ale to nevím, jak bych dovedl pod to víko kufru....pod tím víkem jsou asi samý dráty, co by pak ty ledky svítily pořád že? (lampičky SPZ, světla, stěrač...) poradíte prosím, jak se zapojením?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro inspiraci: já jsem nacpal LEDky přímo do origo světýlka kufru. Sufitku pryč, průhledné těleso světýlka provrtat, 15x LED 20 tis. mcd, hlavičky zbroušené do roviny (= rozptyl světla), zapojeny po trojicích s odpory, připájeno k původním měďeným kontaktům, zapojeno na původní konektor. Tohle všechno jsem udělal ještě jednou a dal paralelně na druhou stranu kufru. K této sestavě je nutno dát ještě paralelně odpor pro větší zátěž k "oblbnutí" ŘJ, použil jsem sérii odporů 5x 30 ohm, výkonnějších, aby se nehřály.

Svítí to suprově, viz obr.

původní osvit:

post-6895-1236168880_thumb.jpg

LEDky:

post-6895-1236168896_thumb.jpgpost-6895-1236168903_thumb.jpg

Editováno: , autor: Kajman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...