Přejít na obsah

Hagusy na OII Combi - dodatečná montáž


Mareček

Doporučené příspěvky

Ahojte

máte někdo zkušenosti z doděláním hagusů? :help:

Případně nějaké foto nabo návod z instalace?

Předem moc díky :palec2:

Montoval jsem cca před měsícem,ale foto nemám. Existuje šablona od MB. Přiložíš na auto a ona ti ukáže,kde máš vrtat. Vyvrtáš malou dírku skrz plech střechy a do dírky zasuneš takový T kus - taky součást šablony. Obkreslíš zasunutý T kus - má tvar oválu - a vyjmeš. Frézkou uděláš tvar který jsi si nakreslil, vložíš hagusy,zašroubuješ do závitů co jsou ve výztužích střechy a je hotovo. Šablonu potřebuješ hlavně proto,že hagusy mají z výroby připravené ty závity a musíš se trefit přesně. Sedí pak v těch výztužích a ne v plechu střechy - tam je jen těsnění. Pokud by jsi je dal na nýtovací matice pouze do plechu střechy tak je máš jen na parádu a při prvním převozu čehokoliv na hagusech se ti ze střechy vytrhnou a půjdou světem.

Stačí takhle popis montáže?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
Montoval jsem cca před měsícem,ale foto nemám. Existuje šablona od MB. Přiložíš na auto a ona ti ukáže,kde máš vrtat. Vyvrtáš malou dírku skrz plech střechy a do dírky zasuneš takový T kus - taky součást šablony. Obkreslíš zasunutý T kus - má tvar oválu - a vyjmeš. Frézkou uděláš tvar který jsi si nakreslil, vložíš hagusy,zašroubuješ do závitů co jsou ve výztužích střechy a je hotovo. Šablonu potřebuješ hlavně proto,že hagusy mají z výroby připravené ty závity a musíš se trefit přesně. Sedí pak v těch výztužích a ne v plechu střechy - tam je jen těsnění. Pokud by jsi je dal na nýtovací matice pouze do plechu střechy tak je máš jen na parádu a při prvním převozu čehokoliv na hagusech se ti ze střechy vytrhnou a půjdou světem.

Stačí takhle popis montáže?

Montoval jsem originál Škodovácké hagusy před týdnem a foto mám :-)

Postup tak jak ho posal waikiki sedí, takže jenom doplním obrázek oskenovaný z návodu (koupíte ho s hagusy) a svoje zkušenosti. Poptával jsem to v servisu a nejlevnější montáž mi nabídli za 2000,-. To se mi zdálo moc a pustil jsem se do toho i bez vrtací šablony.

Zaměřil jsem si polohu hagusů na autě, které je mělo z výroby a odměřil to na svém autě. První díra byla hodně napínavá, ale uhnul jsem asi jen o 2mm. To je ještě v toleranci, protože výsledná díra se frézuje/brousí na rozměr cca 12x18mm. Kdyby to chtěl někdo opakovat po mně tak jsem přiložil fotku, kde je zaměřená díra u 5tých dveří (133mm od spáry, 15mm od hrany prolisu). Ostatní díry jsem odměřil podle montovaného hagusu. První mi trval asi 3 hodiny, druhý tam byl za hodinu. Když nemáte dremel a půjdete do toho jen s vrtačkou jako já tak se zásobte brusnými tělísky, protože jich spotřebujete hodně :-)

Zajímal jsem se i o neoriginál hagusy Neumann, ale ty nedoporučuji, protože se montují na nýtovací matice do plechu střechy a tím pádem má nosič menší nosnost. Navíc mají jiný tvar než originály. Sice při jejich montáži nemusíte hledat polohu vrtaných děr, ale zase musíte řešit nýtování matic.

Montaz_hagusu___Octavia_II.pdf

post-33621-1240694597_thumb.jpg

post-33621-1240694612_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem dnes úspěšně namontoval hagusy. :D . Půjčil jsem si pro jistotu OCT II, která je měla z výroby. Provedl jsem zaměření origo dír. A za 1,5 bylo hotovo. Fotky jsem nedělal, míry mám zapsány, tak pokud bude někdo potřebovat, rád je poskytnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Technický dotaz, kde by jsi je jako chtěl sehnat..nebo bys je chtěl z něčeho zbastlit? To asi opravdu nikoho tu neláká..

Asi jsem to fakt nedomyslel, jen mě zamrzelo, že nějaký Hyunday Matrix, který je o 500 mm menší, tyto hagusy má, určitě existuje menší velikost, ale nikoho asi nezajímá něco vymyslet na limuzínku škodovky; mimochodem si myslím, že bych nebyl jediný, kdo by si to koupil.

Editováno: , autor: Kvakin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

nevim ale asi by to esteticky neladilo, daji se poridit klasicke pricniky (zahradka) a kdyz je nepotrebujes nehyzdi vzhled kratké strechy...lol.gif' alt='default_icon_lol.gif' alt='lol'>.gif'>

ja bych do toho nesel

Příčníky mám, ale než se namontují na střechu a do těch inteligentních dírek jeto :prc: . Navíc mi to rve srdce pokaždé, když se to posune nebo vyskočí s té dírky - no hrůza. Takže raději nehezké hagusy, jak doškrkaná střecha. Možná existují nějaké lepší vymakanější, já mám jen ty co se prodávají v salonech s autama.

Editováno: , autor: Kvakin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...