Přejít na obsah

Nájezdová rampa


Dalibor3

Doporučené příspěvky

Nevíte náhodou,jestli se dá někde sehnat menší nájezdová rampička?? Už jsem to někde viděl u kohosi, je to něco podobného jako mají v autobazarech, akorát že o něco menší. Nemám v garáži jámu a stačila by mě pouze nějaká taková rampa pro menší údržbu auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

si to mužeš posvařovat doma....jen koupiš matroš,nebo seženeš....taky o něčem takovem uvažuju!!

Samovyroba neni vubec spatny napad...jinak jsem nasel tohle : http://www.autofashion.cz/index.php?main_p...roducts_id=3111

Nahodou byste nekdo nejake schema pro vyrobu nenasel... ??? Treba nekdy neco bylo v Urob-udelej si sam... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samovyroba neni vubec spatny napad...jinak jsem nasel tohle : http://www.autofashion.cz/index.php?main_p...roducts_id=3111

Nahodou byste nekdo nejake schema pro vyrobu nenasel... ??? Treba nekdy neco bylo v Urob-udelej si sam... :)

tady ty mám také,ale kokta je hrozně nízká a předkem bez podložení kol se na to nedá najet,nárazník dře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Takovou rampu mám už 2,5 roku. Mám ji hlavně na umývání spodku a jiné práce. Nejhorší je sehnat vhodný materiál. Posvařovat to, to zvládne každej levák... :palec2:

Moc pekne udelane - a dobra inspirace :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Aukru často je. A vypadá že má delší nájezdy. Nechci kecat, ale myslím že 2300 Kč (za kup teď).

Teď jsem ji tam nenašel, ale určitě se tam zas ukáže.

Vzpoměl jsem si že mám i obrázek (nekvalitní), protože něco takového bych taky chtěl.

Může posloužit i jako inspirace pro samovýrobu.

post-13501-1205650378_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovou rampu mám už 2,5 roku. Mám ji hlavně na umývání spodku a jiné práce. Nejhorší je sehnat vhodný materiál. Posvařovat to, to zvládne každej levák... :palec2:

Dobrý!! ..vidím že se to dá udělat bez svařování a jednoduše a přitom to zabere v garáži daleko míň místa :palec2: jen sehnat nějaký dobrý matroš,aby snes tu váhu auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi sakra, měl jsem víc fotek z průběhu výroby. Ale za boha je nemůžu najít, prošňupal jsem xx cédéček a nic. Budu hledat dál, pak sem něco přidám. Kdyby jse potřebovali nějaké orientační rozměry, poměřím vám, co je potřeba.

Keby si dodal este rozmery a typ a hrubku materialu najma na tie dosky, snad by som nebol sam, kto by to uvital...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co zkusit nejaky drustvo? druzstva meli nejaky ty najezdovy rampy pro traktory ci tatry a myslim si,ze kdyby se udelaly upravy, tak na skodika,jak delany mno a kdyz jsem u tech ram, tak co treba poridit tu zvyhaci plosinu? to jsou nejaky 4 stozary, motor a cudliky, ale nemam poneti, kolik to stijí :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovou rampu mám už 2,5 roku. Mám ji hlavně na umývání spodku a jiné práce. Nejhorší je sehnat vhodný materiál. Posvařovat to, to zvládne každej levák... :palec2:

Prozradil bys jeste rozmery tech U-profilu ? Podle tohoto - http://www.ferrum.cz/?section=hutni_materialy&show=3.16 - si myslim, ze by melo U100 stacit...mozna i U80 ?? Predem diky. :) Ale pak ta vaha....pri delce 4metry, pocitam tak 80 kg na jednu tu rampu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prozradil bys jeste rozmery tech U-profilu ? Podle tohoto - http://www.ferrum.cz/?section=hutni_materialy&show=3.16 - si myslim, ze by melo U100 stacit...mozna i U80 ?? Predem diky. :) Ale pak ta vaha....pri delce 4metry, pocitam tak 80 kg na jednu tu rampu.

Rozvor O1 je 2512 mm, podla foto je dlzka rampy cca 3000mm, ak U80, tak cca 52 kg na jednu - to by uz slo..

Este raz porovnavam hrubku na fotke (rozmer b - je to cca sirka ciernej lemovky naraznika) a to mi tak vychadza na U50 a to by bola potom cca polovica hmotnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám doma jámu ale nemít jí,tak by se mi líbilo tohle http://www.jh6.cz/Web/produkty.php?action=Autolift

cena bude už asi horšatější ale moc se mi to líbí

Cena je naprosto šílená: 16.660,- vč. DPH + 500,- kurýr :doh

Myslím, že zde avizované svařené 2x U 100 vyjde levněji (i s 2 podpěrami)

p.s. jinak mám také jámu :palec2:

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak až teď jsem šel s metrem do garáže - dřív jsem neměl čas...

Tak já ty "U"čka mám 120x60 svařený 2 k sobě. Jejich délka je 3100 mm, rozhodně delší být nemusí. Výška kozy je 430 mm (+60 mm výška učka ve složeném stavu). Jak jste tady řešili tu váhu samotných ližin. Tak to je fakticky problém. Ty moje jsou taky těžký, že si rampu musím stavět ve dvou lidech, sám s tím nehnu! To jsem jednou v nouzi zkoušel a málem jsem si natentoval do kalhot.

PS: dva "U" profily 2x 100 mm jsou málo široký (200 mm)!!! Už tak po mých 240 mm širokých jedou pneu tak tak, nehledě na to, jak na ty párátka perfektně nacouvat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak až teď jsem šel s metrem do garáže - dřív jsem neměl čas...

Tak já ty "U"čka mám 120x60 svařený 2 k sobě. Jejich délka je 3100 mm, rozhodně delší být nemusí. Výška kozy je 430 mm (+60 mm výška učka ve složeném stavu). Jak jste tady řešili tu váhu samotných ližin. Tak to je fakticky problém. Ty moje jsou taky těžký, že si rampu musím stavět ve dvou lidech, sám s tím nehnu! To jsem jednou v nouzi zkoušel a málem jsem si natentoval do kalhot.

PS: dva "U" profily 2x 100 mm jsou málo široký (200 mm)!!! Už tak po mých 240 mm širokých jedou pneu tak tak, nehledě na to, jak na ty párátka perfektně nacouvat...

Jasně Milane, rozumím a díky za upřesněnou specifikaci..

Jsem to jen odhadoval z těch fotek, protože projektuji ocelové konstrukce..

(takže jak tak koukám, nebyl jsu daleko) :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...