Přejít na obsah

Čim na lak po zimě?


author

Doporučené příspěvky

No jo ale není lepší to jednou za rok přestříka tam kde jsou ty tečky od kaminku? Ono to možná vyjde nastejno!!!

Nejsem lakýrník, ale myslím si, že nikdy už neuděláš takový lak jako ve fabrice a navíc 2x či 3x stříkané auto se podle mě ne úplně dobře prodává.

Jak píše Jirka, na nové auto bych to dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak na osetreni laku jsou ruzny zpusoby. Ale urcite bych nepouzival Tempo a jine lestenky ktere se prodavaji na vystavach apod. Maji sice dobry ucinek a jsou pak krasne leskle. Ale uz ti nikdo neukaze jak za 14dni ten lak zmatni! Takze na tohle pozor!!

Trosku jsem se o to myti a lesteni posledni dobou zajimal. Precetl jsem par anglickych for a stranek. Mam cernou metalizu takze nocni mura na udrzbu.

Zatim jsem mi nejvic osvedcila autokosmetika Sonax, ale chtel bych zkusit americkou znacku Mequiars. Cesky dovozce.Anglicky eshop.

Zakladem vseho je dobre umyti samponem, zbavit se spiny a mastnoty. Pouziti aktivni peny. Pokud bys chtel trosku profeionalnejsi myti tak by stalo za to po umyti vycistit lak jilovym kamenem. Kterym se zbavis necistot z laku, starych vosku a asfaltovych skvrn. Pozor, musis k tomu pouzit specialni prostredek, aby si lak neposkrabal. No a na zaver navoskovat auto nejakym vhodnym prostredkem. Ja ted pouzivam Sonax Metallic Hochglanz. Ale urcite bych doporucil neco z teto nabidky.

Taky hodne zalezi cim auto utiras a vysousis. Ja jsem si na to koupil od Sonaxu pravou jelenici je to bezva. :palec2: Ale ted bych asi volil neco z tohodle.

Navod na spravne myti, ale v anglictine.

A prikladam fotky z anglickeho fora. OCTAVIA II RS po lesteni!!!! :wub:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedávno jsem koupil v Německu Sonax X-treme, polisch und wax mit NANO - technoligie. Stálo to asi 20 euro, tak to určitě bude dobrý, když je to tak drahý. Ale jak koukám, jsou i dražší věci.

Mě ale spíš dělaj starosti ty otluky od kamenů. To se prostě nedá opravit, aniž by to pak nebylo stejně vidět. Už se to tu taky probíralo. Lak na opravu má totiž vždycky jinou barvu. Už mě taky napadlo, cáknout celou haupnu, ale moc se mi do toho nechce. Dávám věci do lakovny, kde to stříknou perfektně a nebude to poznat, ale stejně váhám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedávno jsem koupil v Německu Sonax X-treme, polisch und wax mit NANO - technoligie. Stálo to asi 20 euro, tak to určitě bude dobrý, když je to tak drahý. Ale jak koukám, jsou i dražší věci.

Mě ale spíš dělaj starosti ty otluky od kamenů. To se prostě nedá opravit, aniž by to pak nebylo stejně vidět. Už se to tu taky probíralo. Lak na opravu má totiž vždycky jinou barvu. Už mě taky napadlo, cáknout celou haupnu, ale moc se mi do toho nechce. Dávám věci do lakovny, kde to stříknou perfektně a nebude to poznat, ale stejně váhám.

Jenže to máš i blatníky, nárazník...celkem mě mrzí, že jsem hned nedal tu folii, ale už i tehdy to nějaké vady mělo, takže asi nezbývá než se s tím smířit :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak ta černá oktávka je drsná. Dokázal by mě tady někdo napsat co za prostředky bych potřeboval abych docílil stejného nebo podobného výsledku? Dejme tomu že se budeme držet doporučené značky sonax. Díval sem se na jejich eshop ale tam z toho moc chytrej nejsu. Doma mám wapku a můžu na ňu píchnout i tu nádobku se saponátem co dělá tu pěnu akorát nevím co koupit. Jediný co mám tak šampon na auta z globusu. Prosím doporučte mi nějaké konkrétní výrobky které se dají sehnat na netu nejlépe z jediného eshopu. Díky moc všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leštišku mám taky to není problém. Spíš mě de o to co si koupit do nádržky na wapku abych měl tak pěknou aktivní pěnu a pak co za pastu.

Jakou mas lesticku? Brusne pasty k lesticce pouzij jedine 3M!!! :palec2: No a penu do nadobky muzes hodit treba sampon od Sonaxu co se prodava. http://www.cartechgroup.cz/?detail&did...lak-a-chrom_625

Nebo muzes zkusit tohle no... ;)http://www.meguiars.cz/myti

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak ja mam stribrnou a meju jen normos samphonem a teplou vodu,potom to setru jelenici...ale stejne to neni ono....

Jeste se optam kluku z tuningCupu ale Meguiars u me vitezi....Jen ta cena je :o

Doli ta octa je teda neco to dal na vystavu nebo co.....jak to myl v ryflich,no JeJe,to je mazec :)

Mate nekdo Meguiars ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sonax můžu doporučit. na hrubší škábance se fakt nebát použít TEMPO,ale s rozumem,když se člověk moc snaží,nechá se s ním lak na hranách proleštit skrz.hlavně to chce elektrickou leštičku,ručně do dá větší práci a stejně to není nikdy takové.přikládám foto OI parkované 9 let jen venku po ošetření Sonaxem.Jen ty plasty uznávám,že už nejsou takový,jaké bývaly.naštěstí u OII s RS nárazníkama a lištama jsem se jich zbavil,takže jejich údržba odpadá.spíš jen otázka do placu,co kdo používá na boční a nárazníkové lišty?

post-12232-1212348934_thumb.jpg

post-12232-1212348974_thumb.jpg

Editováno: , autor: black007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jilovej kamen ti cisti zbytky stareho vosku a necistot z laku. Musi se k tomu pouzivat specialni pripravek aby si to tim kamenem neposkrabal. Tady je to ukazany http://www.polishedbliss.co.uk/acatalog/guides_clean.html

Uz jsem videl v Rakouskem casopise ze tento pripravek vyrabi i Sonax, ale zatim jsem to u nas jeste nikde nevidel!

Tady je to od MEGUIARS http://www.meguiars.cz/pece-o-lak-quik-clay

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...