Přejít na obsah

Zvuk motoru 1.2 47 KW


Tomasx

Doporučené příspěvky

Zdravim vesechny !

Mam 1.2 47 KW rok vyroby 2005 najeto 30 000 Km. Auto jezdi v poho akorat v rozmezí 2000-2500 otacek vydava motor jak to napsat proste vyssi tony, ktere jsou dost slysitelne. Pod touto hranici a nad ni je vse v pohode. Dela to pri ustalene rychlosti. Pokud pridam a motor je v tahu tak to zmizi.

Nedela to remen jak jsem cetl, nebo neco jineho. Je to z motoru ...´Bral jsem to jako vlastnost, ale ted jsem se svezl 1.2 40 KW a tyto zvuky nevydavala, nebo byly jen pramalo slyset.

Tak ted nevim jestli to delaji vsechny 47 a 40 diky tomu , ze maji jen dva ventily na valec jsou tissi, nebo mam nejakej problem na aute. Jeste dodam, ze jsem presne tento problem nasel i na tomto furu a tam vsichni rikali, ze je to 3 valec a ten to dela. 40 to opravdu nedela a to jsem poslouchal prepeclive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec ničeho se neboj, já ho mám taky a úplně stejnej rok výroby a počet km navíc v combi. Motor o výkonu 47 kw je opravdu o něco hlučnější než 40 kw varianta. V určitých otáčkách má zvuk jako když se do válců dostal písek. Připomíná to jakési chroustání. Tyhle motory vydávají zvuky naprosto odlišné od čtyřválcové koncepce. Proto buď v klidu a věř, že naběháš dost tisíc km než se položí. Někde jsem četl, že na slováči ho má nějakej taxikář a 320 000 km bez problému. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info !

Já to auto nemám od novoty,takže nejsem schopen objektivně říct zda je t v pořádku,ale dle mého je to ten typický zvuk co je slyšet i z venku. Osobně mi zvuk 3 válce nevadí na volnoběh ho skoro neslyším do 2000 otáček naprosto v pohodě od 2000-2500 tam je ten zvuk co me trošku dráždí zvyšovat hlasitost na rádiu a za 2500 zase opět naprosto v pohodě.

Jen jsem byl opravdu mile překvapen jak ta 40 byla tichá hlavně v tom pásmu 2000-2500 tam prostě ten vysoký ton tam skoro nebyl. Ono to registruji hlavně ve městě kde to vychází na rychlost kolem 50 KM/h .

Vůbec ničeho se neboj, já ho mám taky a úplně stejnej rok výroby a počet km navíc v combi. Motor o výkonu 47 kw je opravdu o něco hlučnější než 40 kw varianta. V určitých otáčkách má zvuk jako když se do válců dostal písek. Připomíná to jakési chroustání. Tyhle motory vydávají zvuky naprosto odlišné od čtyřválcové koncepce. Proto buď v klidu a věř, že naběháš dost tisíc km než se položí. Někde jsem četl, že na slováči ho má nějakej taxikář a 320 000 km bez problému. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...