Přejít na obsah

SPOJKA HTP


TiGeRZ

Doporučené příspěvky

Chci vyměnit celou sadu, na stránkách http://www.hamar.cz/...169-spojka-sada, je sada LUK za dobrou cenu, mám převodovku GRZ, tak by to mělo sedět.

K těm přípravkům na aretaci a vystředění, dle DP , viz. přiložený soubor, se píše o středícím trnu i při usazování lamely a přítlačáku, tak jestli mám shánět přípravky nebo je něčím nahradit?

Nový objekt - Dokument aplikace Microsoft Word (2) (3).doc

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi vrzal spojkový kulový čep 02A141777B (taková blbost ani ne za stovku), bylo to dost příšerné skřípání při šlapání na pedál. Musela se sundávat převodovka, při té příležitosti jsem nechal vyměnit i spojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Je nutné při výměně spojkové sady použít nové šrouby spojky a jaký je to ořech 12-tihran? M10 je velký a jiný nemám,v DP se konkrétně nic nepíše.

Lze použít na hřídel převodovky jiný plast. mazivo než originál G000100?V DP je psán tedy originál)

Jakou máte zkušenost?

post-21191-0-95854800-1354722989_thumb.j

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Právě jsem koupil Fabii 1.2 HTP 47 kW (2003). Má to najeto 180 tisíc. Ujel jsem 400 km a začalo mi to dělat přesně tohle - při vyšlápnutí spojky se ozývá skřípání, škvrčení ... nehezký zvuk. Snad to bude "jen" tím ložiskem nebo kulovým čepem. Dám pak vědět, jak jsem dopadnul.

 

Máte někdo představu, jak dlouho se s tím dá cca jezdit? Potřebuju s tím ujet ještě aspoň 200km. Říkám si, že když nebudu moc řadit, tak by to mohlo vyjít :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jen pro info pro budoucí generace: Spojkové ložisko bylo úplně na s*ačku, přítlačňák byl odrbaný. Takže jsem nechal vyměnit kompletně celou spojku  (4000,- i s prací) a teď to jezdí nádherně :)

 

Dokonce už ani nemusím řadit kladivem, šaltpáka jde krásně lehoučce - spojka se totiž evidentně nerozepínala úplně. Taky to znamená, že už mi to nechcípá když zastavím v křižovatce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Prosím o radu když vimacknu spojku tak má divní zvuk a male vibrace mechanik mi sdělil ze je to ložisko aze budu měnit celu spojku ale neví kolik ještě vidrzi a ze nova stoji tak 7-8 litru Da se ještě nějak zachránit mám najete 17000 tisíc 1.2 htp dik za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Já měnil spojku ve 217 tisících a ještě byl dobrá! Nová spojk. sada  od LUK 3300,- Kč. takže si to přeber.  Může to být jen přítlačný  ložisko a spojka může být gut k těm kilometrům.

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím Vás,chtěl bych se zeptat,dnes ráno když jsem jel do práce tak mi luplo něco ve spojce při sešlápnutí pedálu,a v okamžiku začala spojka zabírat nahoře na pedálu,spojka si mislím že vystavuje dobře,neprokluzuje jem pedál zabírá až skoro když ho pouštím,mevíte kde se mi stal problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...