Přejít na obsah

Voskování


martin 1_2 HTP

Doporučené příspěvky

Ahoj, taky při voskování karoserie voskujete i prahy a vnitční části dveří a vnitřní B sloupky (samozřejmě myslím ty části které jsou v laku :p )

Nebo se s tím tak nepářete a děláte jen to co je zvenku.

Já voskoval zatím jen jednou - před zimou a teď se chstám znovu. Používám Turtle Vax s PTFE.

Teď mě navíc čekají i elektrony. Má je lakované tak je asi můžu taky vzít tím Turtle Vaxem s PTFE, nebo ne?

Editováno: , autor: martin 1_2 HTP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mozna jsem se dobre nevyjadril, kdyz je navoskovane auto tak se voda shlukuje do ohranicenych kapek, kdyz to dvakrat umyju, tak uz voda nekapkuje ale sleva se ruzne a dela mapy

používám sonax a vydrží max. 1 měsíc (4xruční mytí/1měsíc), a pouze to co je vidět, vnitřky myju jen šamponem s voskem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj. Já voskuju taky Sonaxem. Je to Brillant wax s nano technologií. Možná je ta nano technologie jenom nějaký reklamní

tah, ale nenecháva to na plastech žádný fleky a to mi vyhovuje, protože na to já jsem kadet něco upatlat okolo. Někde

jsem četl, že jde o tvrdý vosk, ale na balení nic takového napsaného není. Tak nevím na čem jsem. Pokud by někdo

z vás věděl, jak to doopravdy je, byl bych rád za radu. Nebo pokud nevíte o nějakém jiném tvrdém vosku, který nezanechává

fleky na plastech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Já voskuju taky Sonaxem. Je to Brillant wax s nano technologií. Možná je ta nano technologie jenom nějaký reklamní

tah, ale nenecháva to na plastech žádný fleky a to mi vyhovuje, protože na to já jsem kadet něco upatlat okolo. Někde

jsem četl, že jde o tvrdý vosk, ale na balení nic takového napsaného není. Tak nevím na čem jsem. Pokud by někdo

z vás věděl, jak to doopravdy je, byl bych rád za radu. Nebo pokud nevíte o nějakém jiném tvrdém vosku, který nezanechává

fleky na plastech.

Ahojky, používám Želvu pro metalýzu, spokojenost, tak 3-4x do roka, na plasty se mi osvědčilo staré dobré české Tempo na plasty, občas, když mám dobrou náladu napatlám všechno (plech i plast) TeflonAcrylem (viz foto), přivezl jsem to před pár lety z Německa, tady jsem to ještě neviděl... :o (

post-28579-1233950253_thumb.jpg

Editováno: , autor: Kohiinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za rady.

Kohiinek: To co ukazuješ v té příloze jsem tady taky ještě neviděl. S voskováním nemám moc zkušeností, protože

ty auta, co jsem měl předtím nemělo ani cenu voskovat, tak jsem na rozpacích, co by bylo tak nejlepší.

Garrett: To na ty plasty od Sonaxu používáš i na interier nebo jenom na venkovní plasty a jak se to, prosím tě,

přesně jmenuje? Nevíš teda, jestli to co jsem uváděl já je tvrdý vosk nebo ne? Někde jsem četl, že by se měl tvrdý

vosk použít alespoň 2x za rok kromě ještě jiných vosků, tak abych tam nepatlal něco jinýho. Kolikrát jsem koukal

na nějaký vosky, kde bylo výslovně napsáno, že jsou to tvrdý vosky, ale zase to bylo třeba na starší laky nebo

na pastelový a ne na metalízu. Proto se takhle, možná hloupě, ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Používám autošampon Coyote s voskem a poté voskuji želvou s PTFE.

Mám ale trošku problém s rozleštěním.Zdá se mi že to dělá na autě takový šmouhy.Nevím čím to je.Jsou viditelné na slunci.

Přemýšlím také o pořízení el.ruční leštičky jestli by to pomohlo.Jinak voskuji i prahy a kousek sloupku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mambo - tady je ten přípravek od Sonaxu, který mám doma, cenovka nic moc, ale funguje super :)

SONAX Čistič plastů - vnější - profi

Speciální produkt, který čistí, ošetřuje a pečuje o všechny vnější plastové díly automobilů. Navrací původní vzhled a barvu. Dodává ošetřeným plochám lesk. SONAX Profi Ošetření plastů je transparentní a proto vhodný na všechny druhy a barvy plastových dílů.

http://www.sonax.cz/web/view.php?cisloclan...3&rstema=21

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte já si jednou za rok auto strojně přeleštím tím se zbavím všech škrábanců od kartáčů a lak je jako nový.jinak potom voskuju tak 5krát za rok a na to všechno používám kosmetiku MEGUIARS vyzkoušel jsem už hodně přípravků ale tahle je aspoň pro mě bezkonkurenční alespoň pro mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...