Přejít na obsah

Diagnostika Fabia II a Roomster (kabely a sw)


Igor

Doporučené příspěvky

Ja mám kábel OBD II,modrý konektor,sw som používal 304 cz,generátor serial number a na XP-čku mi to fungovalo,mohol som to použiť na fabiu I 1.2 12V 47kw.

teraz používam Win 7 a nedarí sa mi to spustiť,po zasunutí USB sa nainštaloval automaticky ovládač,keď som dal inštalovať z daného umieatnenia na disku tak píše že má novší,soft sa nainštaloval no nechce sa spustiť,takže teraz to neviem použiť ani na fabiu I 1.2 ani na Fabiu II 1.4 63kw,dá sa sa to nejak poriešiť alebo to bude chcieť nový kábel a soft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zkoušel jsem několikrát Čínu proti mému originálu, je o dost pomalejší. Pak se dost často stalo že se sekala a vypisovala závady které v tom TSi vůbec nebyly, při dlouhém kódování změnilo některá čísla na nulu. Koupil jsem tohle Delphi 150E a nemá chybu, umí hodně jiných značek i kamiony a proti originálnímu VAGu funguje úplně přesně. Je to o tom co s tím chce kdo dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Caute potrebujem poradit. Mam kabel modry VAG KKL 409.1 auto je skoda fabia 2010 1.2 TSI po FL a problem mam ten ze ten kabel neviem nainstalovat na WIN 7 64 bit. ked sa mi to aj podarilo tak som sa cez ten soft nevedel spojit s autom lebo mi to vyhodi chybu nelze najit HEX. co mam robit pripadne mate niekto link alebo tie ovladace na ten kabel? a soft? 

 

dakujem 

kludne mi napiste ked tak na michal@mkproduction.sk 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dvě věci, na 64bit verzi to klasicky nepojede, musíš mít duplicitně druhý OS starší (Vista, XP), alespoň to tady takto řeší, že pro diagnostiku si spustí druhý systém pod kterým mají pak VAG nainstalovaný a za druhé, ještě jsem to sice neměl kde zkusit, ověřit, ale u FL (co jsem se tu někde dočetl) už asi KKL kabel ani nespojíš s ŘJ (je tam jiná verze CAN)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KKL išiel len na CAN do 1.6 čiže do fabie 2 pred FL. 

 

twix2v1: Ty potrebuješ novší kábel HEX-CAN, ktorý vie čítať aj CAN 2.0 ktorá je v tvojom aute. Tým sa ti vyrieši aj tvoj problém s nefunkčnosťou na Win7 64-bit. Mne taký kábel funguje na Win 10 Pro 64-bit. Aj ETKA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim, mam rommstra mr 2008 1.6 BTS a chcel by som si kupit nejaku diagnostiku. Cele som si to tu precital ale aj tak mi nie je jasno ci mi bude stacit kabel KKL alebo nejaky novsi HEX (ci ako sa to oznacuje). 

Planujem kupit nieco take:  

 

http://auto.bazar.sk/16031808-vcds-vag-com-hex-can-12-12-0-vis-4-8-v-cestine

 

Moze byt alebo nie?

 

Mohli by ste mi prosim poradit ake vyssie moznosti by som mal s hex oproti kkl.

dakujem

Editováno: , autor: tomino77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kkl ti bude jen diagnostikovat chyby a mazat, s hex můžeš dělat základní nastavení klapky ...i lecos dokódovat, ovšem otázkou je jestli víš jak na to. Já mám kkl (room MR2008) a to jen za účelem čtení chyb a jejich mazání. Je mi jasné, že pokud pořídím něco novějšího, tzn. něco po face liftu (2010 -->) tak už budu muset pořídit hex

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zatracovanej modrej kkl kabel a funguje mi na kódování i základní nastavení bez problému.

tak na roomovi jsem to ještě nezkoušel pro třeba základní nastavení klapky, ale na fábuli třeba nastavení EGR bez problémů ... ale nemám to jak vyzkoušet, bo na roomovi vše funguje jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Prosím nevíte někdo, když se zakoupí verze 12.12.0 s kabelem, zdali bude na kabelu funkční česká verze 11.11.2 ?  Vyčetl jsem, že tyhle klony budou funkční jen na tom, co je na přiloženém cd a že se nesmí připojit na internet, neboť update by to zlikvidoval, ale co s tou českou verzí ?

 

Našel jsem na aukru jednu nabídku : http://aukro.cz/diagnostika-vag-s-podporou-hex-can-do-roku-2012-cz-i5992229404.html, ale ten za to chce strašně moc, určitě je to stejný klon, který objednal v číně za 17 dolarů :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není tady nějaký fanoušek diagnostiky z Teplic nebo Ústí n.Labem, který by mi ukázal, jak ten VCDS pracuje a co všechno se s tím dá dělat ? Jsem v tomhle nováček a nerad bych něco pokazil, ale moc mě tohle zajímá, díky..

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Keďže mám Win 7 64 bit tak som skúsil stiahnuť VCDS Lite 1.2 a k tomu starý kábel KKL OBD II. Fabia 2 r.v.6/2009 pred FL. Ide veľmi spatne čo sa týka motora tak niekedy nacita niekedy nie napr ABS, servo ide nebolo by lepšie používať novší kábel CAN, lebo toto je max nespolahlive na win xp a 304 to slapalo dobre a s windows špekulovať nechcem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quote
8 hours ago, marfan said:

Mal som KKL kábel a z radosťou som ho vyhodil, nespolahlivosť spojenia z F2 pred FL bola veľmi vysoká preto som si kúpil nový kábel, ktorý funguje s VCDS 12.12.2 ale používam ho z upraveným VCDS 10.8.4 CZ na Windows 10 PRO 64-bit.

 

Prosím tě, jak mám rozumět tomu "....s  upraveným VCDS 10.8.4 CZ"....mám doma navíc  jeden s 12.12.3 a dal bych ho rád kolegovi, co moc neumí anglicky.....dá se ta tvoje upravená verze 10.8.4 CZ použít na jekejkoli klon nebo jen tvůj případně, můžeš tu vezdi někam nahrát ?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...