Přejít na obsah

Premyslite o sedackach z OII do fabie?


jogofogo

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak se musím pochlubit s tím, jak jsem vyřešil uchycení zadního opěradla.. U návodu od jogofogu se mi nelíbí uřezání čepů pro originální sedačky, z důvodu toho, kdybych auto potom prodával a vracel zpět staré sedačky.

No nejprve jsem vykuchal sedačku, celkem jednoduché:

post-13530-1234455723_thumb.jpg

Potom jsem uřezal čep :

post-13530-1234455810_thumb.jpg

A nakonec jsem celý uřezaný čep přivařil cca o 7 cm dál. Bohužel jsem ale toto foto nevyfotil, jak jsem byl hrr do kompletování ;)

Pak už jen sedačku skompletovat a nasadit do auta :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No co se týče délky, tak musíš vyvrtat nové díry pro zadní šrouby.. myslím že je tam rozdíl 3 cm. A do šířky je potřeba vzít pilník do ruky a ubrat tak 5 mm na každé straně, aby si vůbec mohl předek přišroubovat. Nejlepší je si to rozměřit přímo na starých sedačkách (tak jsem to alespoň dělal já)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim vsecky upravce sedacek z OII :) Taky jsem se do toho pustil, nejdriv jsem udelal zadky, delal jsem to po svem, ne podle navodu tady, ale vysledek je super :) Co je podle me horsi, to jsou predky....ta sedacka tam je pekne napresovana a kdyz ji chci dat dolu, tak musim ten bocni plast na sedacce zatlacit :( Mate to taky tak napresovane? U stredoveho tunelu je asi stejne mista. A co me zarazi je, ze jsem piloval vsude stejne, ale u ridice vpravo vepredu tam sroub ne a ne vlezt :( Vic pilovat ale uz nejde. A pls jake srouby pouzivate na predek? :) Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem použil na přední sedačky uplně jiný šrouby. Koupil jsem si imbusy a ty mají menší průměr hlavy něž ten dvanáctihran. JInak ty boční plasty na sedačkách mi taky dřou o prahy.. Vyřešil jsem to tak, ža jezdim se sedačkou vypumpovanou nahoru :) .

Jinak nechceš sem hodit foto těch tvých zadních sedaček, pro inspiraci.. A jak si vyřešil bočnice??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, ted jsem tu delsi dobu nekoukal, predni sedacku jsem zkusil jeste jednou vytahnout a dat nazpet a opravdu se tam jinak nacpat neda, tak hold ten bocni plast bude trosku drhnout :feve: Srouby jsem pouzil se zapustnou hlavou, ale jen ke stredu dopredu, tam to drhlo. Behem instalace jsem moc nefotil, ale aspon neco jsem dal k sobe do tematu, tak mrknete :) Bocnice jsem upravoval taky, sundal jsem potahovou latku a potom jsem molitan upravil a prekazejici cast molitanu urezal, tak aby neprekazel dverim, trosku ho vytvaroval, aby to sedelo na fabii a spodni casti zatlacil do otvoru mezi sedak a plach auta a vrchni cast jsem poradne privazal k drzaku na zajisteni sedacky :) Puvodni plast, co by mel byt prave pod timto bocnim operadlem jsem nepouzil. Nyni kdyz sklopim sedacku, tak ten bok porad drzi.

Instalace u me v tematu

Editováno: , autor: s-talker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
CHlapi, kdyz by to dobre dopadlo, mohl bych nabidnout prestavbove sady pro uchyceni zadnich operadel sedacek z Octavie II do fabii. Sam jsem si daval do fabie sedacky z OII RS a jediny problem je prave to uchyceni zadnich operadel, jinak vsechno sedne jako prdel na hrnec. Jde o spodni uchyceni. Je tam potreba vlozka do zelezne kulatiny s polosroubem. Ta kulatina by byla vyrobena i s cepem z jednoho kusu. Cena by byla zanedbatelna, jen vyrobni a postovni naklady. Ale dodavalo by se vzdy jen podle urciteho poctu kusu.

ahoj,,jestli máš tu přestavbovou sadu,,tak mi cinkni na 739 492 365.Jsem z Prahy a jestli ji máš a jsi poblíž,tak ji koupím.Dik,,dan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím

Mám sedačky z OCII a chcem ich dať do Fabie, mám ich aj z vyhrievaním a chcel by som to nejako spojazdniť. Preto sa chcem opýtať akú kabeláž budem potrebovať či z Fabie ale OCII aké koncovky a podobne poprípade či treba niečo meniť atd.

Ďakujem pekne !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Vcera sa aj mne podarilo po dlhej praci prerobit predne sedadla. zadne nebudem prerabat, lebo som ich ani nekupil a ja sa vzadu nevozim :)

Popisem trocha prerabku a mam nejake otazky:

Ako prve som odrezal zo sedaciek vystupky ktore sluzia na zachytenie polohy.

Dalej som s gulatim pilnikom rozsiril vpredu diery smerom do stredu. Pri sedacke spolujazdca to bolo bez problemov ale pri soferovej strane ked som nasadil sedacku tak mi sadla na diery tak, ze na jednej strane je srob v strede (nebolo treba pilovat) ale na druhej strane je diera uplne na kraji. To znamena ze hlava sroba potom zavadzia pojazdu a sedacka nejde dopredu (mne to nevadi ale priatelke ano). Co s tym? Neskumal som co mi to drzi, je mozne ze ten bocny plast. Tak zatial mi to drzi na 3 sroboch.

Sroby som daval M8x25 s imbusovou hlavou.

Pri soferovej sedacke mi zavadzia bocny plast otvaraniu nadrze a kufra. Rozmyslal som to odrezat alebo teplovzdusnou pistolou nahriat a dotvarovat podla potreby. Ma to niekto vyriesene? Lebo ani sedacka mi nejde uplne dole.

A na zaver len napisem ze je to sedenie super. Zatial som neabsolvoval dlhsiu trasu ale uz sa tesim :)

Skusal sa niekto zamyslat nad tym kolko udrzia tie 4 skrutky? Lebo teraz su namahane na strih a drzia vsetku vahu len tie skrutky.

prikladam foto vystupkov.

post-254-1251057547_thumb.jpg

post-254-1251057612_thumb.jpg

Editováno: , autor: makov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdarek Standisi,

znát rozdíl je,ale jestli hodně.....to spíš ne.Určitě jsou pohodlnější (už jenom díky tomu že sedák je delší a trochu širší,jak je to vidět na fotce),máš víc možností jak si je přizpůsobit svejm představám-štelovatelná i bederka.

Dle mýho je to znát,ale asi jako,že kdybys přesednul z dřevěný lavice do koženýho divanu,to ne-e.

Toť ale můj názor-nejsem žádnej kovanej testér,fakt jenom subjektivita.

Editováno: , autor: Tomíno S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...