Přejít na obsah

Fabia 1.4 44KW napinacia kladka


kluvo

Doporučené příspěvky

Menil som dražkový remeň a napinacia kladka ma vôlu .Neviem či sa meni cela alebo da sa vymeniť len ložisko Ako sa da vymontovať..Menil to už niekto.Mam aj klimu. Ďakujem.

V mototechne kladku v katalogu nemohli najsť len nejaku nahradu za 2800 Sk. Tak som v sobotu išiel do Škodovackeho servisu a tam ju v katalogu mal aj na sklade za 1400 Sk aj s držiakom a za 200 Sk mi ju aj vymenili.

post-8433-1212435560_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako ti napinali ten remen ?

podla dielenskej prirucky to meral nejakym pristrojom ?

alebo len tak, stlacenim porovnal prehnutie ?

lebo sa chystam vymenit remen a neviem, ci to mam dat do servisu,

alebo to zmasakrujem sam.

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako ti napinali ten remen ?

podla dielenskej prirucky to meral nejakym pristrojom ?

alebo len tak, stlacenim porovnal prehnutie ?

lebo sa chystam vymenit remen a neviem, ci to mam dat do servisu,

alebo to zmasakrujem sam.

Remeň sa da vymeniť doma.Je tam napinak ktory je automaticky.Ja som si vyrobil pripravok na povolenie napinaku.Len si daj pozor ako ten remeň tam je.Nakresli si to lebo budeš rozmyšlať ako ja.

post-8433-1212512071_thumb.jpg

post-8433-1212512159_thumb.jpg

post-8433-1212512479_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Colins keď som bol naposledy v škoda servise tak som sa na to pýtal a mechanik mi povedal,že oni nemajú šiadny prípravok na meranie napnutia remeňa. Oni to robia tak,že po napnutí sa musí remeň dať v tom najdlhšom mieste medzi kladkami zlahka pootočiť o 180° žiadna sila!

no ja neviem mne sa takéto meranie vôbec nezdá, ja keď som menil remeň tak som si rukou skúsil napnutie a znažil som sa ten nový približne napnúť tak isto.

Ale myslím že to je "prašť jak uhoď"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měnil řemen při koupi auta mám tu samu motorizaci a napínání řemenu neřeším prostě tak od oka aby nebyl moc volný, jestli ho napneš málo tak ti bude pískat nebo se ti rozsvítí dobíjení, stejně to v těch servisech dělaj obdobně, a ložisko v kladce jde normálně vylísovat, taťka mi nafasoval u nich v robotě novou kladku na služebák a pak na té staré vyměnil jenom ložisko, takže teď mám doma do foroty jednu náhradní, ale ta pujde asi zpět bo zase začala pískat ta v autě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...