Přejít na obsah

Kontrolka servořízení


Piedro

Doporučené příspěvky

Ahojte

Potreboval by som radu:

Na budíku mi stále svieti kontrolka servoriadenia ani po naštartovaní sa nezhasne. Nevedel by mi niekto poradiť čo s tým je???????Všetko som už kontroloval. Servo oleja je dosť. Servo funguje ako má. Bolo to napojené aj na VAG a nič to nevipísalo. Je to Fábia1,4MPI 44KW rok výroby 2001.

Ak mi niekto bude vedieť poradiť budem mu zaviazaný

Za ochotu vopred ďakujem -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, chci se zeptat . Jak zapnu zapalování, tak by měla kontrolka serva asi po 2 sekundách zhasnout. Mě zhasíná až po nastartování. Na diagnostice nic nenašli, baterii mám 61ah v dobrém stavu, servo funguje jak má, občas kontrolka problikne při rozjezdu v malých otáčkách, fábia 1,4 mpi, 50kw,komfort, rv 2001,.

Předem dík za nějaký tip nebo radu. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud servo chodí,po nastartování tak to je OK,V malých otáčkách je co? Předpokládám rozjezd ,kdy otáčky skočí pod volnoběžné,v tom případě taky neřeš. Jinak Škoda,co kus = originál!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud servo chodí,po nastartování tak to je OK,V malých otáčkách  je co? Předpokládám rozjezd ,kdy otáčky skočí pod volnoběžné,v tom případě taky neřeš. Jinak Škoda,co kus = originál!!!!

Zajimavé je, že mě dřív zhasínala ihned, a po čase až se zapnutým motorem. To bude asi fakt tím, že mám originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, chci se zeptat . Jak zapnu zapalování, tak by měla kontrolka serva asi po 2 sekundách zhasnout. Mě zhasíná až po nastartování. Na diagnostice nic nenašli, baterii mám 61ah v dobrém stavu, servo funguje jak má, občas kontrolka problikne při rozjezdu v malých otáčkách, fábia 1,4 mpi, 50kw,komfort, rv 2001,.

Předem dík za nějaký tip nebo radu. B)

Mne toto iste robi fabka, rv 2000, 1.4 16V 74kW elegance verzia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud servo chodí,po nastartování tak to je OK,V malých otáčkách  je co? Předpokládám rozjezd ,kdy otáčky skočí pod volnoběžné,v tom případě taky neřeš. Jinak Škoda,co kus = originál!!!!

Zajimavé je, že mě dřív zhasínala ihned, a po čase až se zapnutým motorem. To bude asi fakt tím, že mám originál.

Mně taky zhasíná až po nastartování. Já si do teď myslel, že to tak má být :huh:

Neřeš to, servo chodí, tak co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj vsem, nezlobte se, ze pisu otazku o servu kterych tady uz bylo dost, ale tento problem jsem tu popsany nenasel.

Rozsvitila se mi kontrolka serva rano, kdyz jsem jel do prace. I presto, ze svitila, tak rizeni slo uplne normalne a bez vypadku.

Stalo se to, kdyz bylo asi -2. Vcera se mi toto stalo znovu. Mel jsem to na VAGu u kamose a nasli jsme chybu snimace otacek serva.

Myslite si, ze je opravdu v haji, kdyz se to stalo 2x za mesic a i pres to, ze svititi kontrolka, tak rizeni jde stale v pohode a bez nejakych problemu?

Dik za kazdou odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem, nezlobte se, ze pisu otazku o servu kterych tady uz bylo dost, ale tento problem jsem tu popsany nenasel.

Rozsvitila se mi kontrolka serva rano, kdyz jsem jel do prace. I presto, ze svitila, tak rizeni slo uplne normalne a bez vypadku.

Stalo se to, kdyz bylo asi -2. Vcera se mi toto stalo znovu. Mel jsem to na VAGu u kamose a nasli jsme chybu snimace otacek serva.

Myslite si, ze je opravdu v haji, kdyz se to stalo 2x za mesic a i pres to, ze svititi kontrolka, tak rizeni jde stale v pohode a bez nejakych problemu?

Dik za kazdou odpoved

Ako som uz raz pisal ten servo snimac takto pomalicky odchadza, ale kym to ide neriesil by som to, vacsinou to ide vypnut ze vypnes motor a nastartujes a kontrolka zmizne. Inac novy na slovensku stoji 4-6000Sk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite sa da zohnat aj lacnejsi

ne že bych chtěl moc vstupovat, ale na výměnu snímače bych moc nečekal..jednak se nechá sehnat levnějc (pakliže se jedná opravdu jen o snímač a né celé servo) - já kupoval origo snímač za 1800 CZK, a jednak tyto výpadky opravud přicházejí postupně, ale časem bude chodit i volant ztuha..jakoby bez posilovače a bude to čím dál časteji..a pak se vám může nekdy taky TŘEBA stát, že pojedete nejakou rychlostí a najednou se vám blokne celý volant..a co uděláte??? tohle mi bylo řečeno u odborníka který dělá soukromě ale jen škodovky..prý to takhle odchází a když přijde do tuhýho tak se to může i bloknout..takže nato rači pozor ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem, nezlobte se, ze pisu otazku o servu kterych tady uz bylo dost, ale tento problem jsem tu popsany nenasel.

Rozsvitila se mi kontrolka serva rano, kdyz jsem jel do prace. I presto, ze svitila, tak rizeni slo uplne normalne a bez vypadku.

Stalo se to, kdyz bylo asi -2. Vcera se mi toto stalo znovu. Mel jsem to na VAGu u kamose a nasli jsme chybu snimace otacek serva.

Myslite si, ze je opravdu v haji, kdyz se to stalo 2x za mesic a i pres to, ze svititi kontrolka, tak rizeni jde stale v pohode a bez nejakych problemu?

Dik za kazdou odpoved

Totéž jsem již jednou použil nyní to jen kopíruju :-)

Jako kdybych to psal já, tento problém jsem měl dlouho, ale vždy jen při ,,studených nocí" jednou jsem se dokonce tak kousnul, že jsem jel bez posilovače, ale bylo to snad ještě horší, než ve staré 105.... Tento problém zcela zaniknul při výměně autobaterie, protože pokud je slabá, tak při startu automaticky vypiná některé okruhy a hádej, který je první, jo, je to servo. Takže být Tebou, nechám si proměřit baterku, nebo nabít, nebo koupit novou a poté bych řešil co dále, kdyby to náhodou nepomohlo.... Protože je asi jasné, co znamená měnit servo u auta, které už není v záruce... Jednou se mi dokonce stalo, že mi museli měnit ten propojovací kablík, protože byl fakt kaput a taky to nebylo nejlevnější... Ale tím nebudu strašit, začni baterkou a uvidíš, podle mě to pomůže....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2JPetr: asi jsi fakt spatne hledal...

Urcite sa da zohnat aj lacnejsi

ne že bych chtěl moc vstupovat, ale na výměnu snímače bych moc nečekal..jednak se nechá sehnat levnějc (pakliže se jedná opravdu jen o snímač a né celé servo) - já kupoval origo snímač za 1800 CZK, a jednak tyto výpadky opravud přicházejí postupně, ale časem bude chodit i volant ztuha..jakoby bez posilovače a bude to čím dál časteji..a pak se vám může nekdy taky TŘEBA stát, že pojedete nejakou rychlostí a najednou se vám blokne celý volant..a co uděláte??? tohle mi bylo řečeno u odborníka který dělá soukromě ale jen škodovky..prý to takhle odchází a když přijde do tuhýho tak se to může i bloknout..takže nato rači pozor ;)

rozhodne se ti pri jizde volant neblokne. jedine, co by se mohlo stat, ze vypne servo, coz pri jizde stejne nepoznas, pac jeho ucinek se zvysovanim rychlosti tlumi. pouze pri stani poznas, co je to prat se s malym poctem prevodu a naplni serva.

jinak mne servo blbne uz dva roky. nekdy jede, nekdy kunka, nekdy mi blikaji svetla. ale prozatim to neresim ( jen jsem nechal udelat repas alternatoru ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V poslední době si všímám, když točím volantem na místě a mám vypnuté rádio, že to od volantu jako jemně bzučí, což jsem dřív nepozoroval. Mám počítat taky s problémem serva? Nicméně kontrolka mi ještě ani jednou neblikla a posiluje jak má...jen to bzučení :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj, prosím o radu.

Dnes se ve Fabce rozsvítila kontrolka servořízení - volant z vykřičníkem, servo jinak funguje, i když víc ztuha. Do toho nejdou okna automaticky ani nahoru ani dolu, nevím jestli je to spojené s tím, ale začalo to dělat také až teď, s tou kontrolkou.

Čidlo naklápění vol.hřídele je měněný asi před půl rokem.

Bohužel sme se zatím nedostali na VAG, takže nevim jakou chybu to píše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, prosím o radu.

Dnes se ve Fabce rozsvítila kontrolka servořízení - volant z vykřičníkem, servo jinak funguje, i když víc ztuha. Do toho nejdou okna automaticky ani nahoru ani dolu, nevím jestli je to spojené s tím, ale začalo to dělat také až teď, s tou kontrolkou.

Čidlo naklápění vol.hřídele je měněný asi před půl rokem.

Bohužel sme se zatím nedostali na VAG, takže nevim jakou chybu to píše.

Nehccem malovat certa na stenu,ale pokial ale pokial ti to hadze chybu serva a snimac natocenia kolies je meneny,uz ti ostava iba vymenit komplet riadenie..Ja to uz mam zasebou.Tiez pekne posebe v rozmedzi 4 mesiacov odisli 2 snimace natocenia kolies...Predpokladam,ze mas TRW..

A co sa tyka okien,zamkni auto ,drz klucik cca 3-4 sekund v polohe odomykania a potom nasledne opakuj to iste v smere zamykania...malo by ti to automaticky nastavit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Jani, jak sem říkal dle mě Ti zase odešlo čidlo servořízení..to je uplně běžná záležitost u nižších ročníků výroby, odcházejí velmi často, mě už také blbne..občas servo jde občas ne.., co se týče oken, zkuste zamknout dveře klíčkem v zámku, ne na dálku a podržte klíček v zamykací polože cca 3-5 vteřin..okna se sami dovřou a nastaví se znova hodnota zavřených oken nebo jak se tomu nadává a pak už to snad bude zase fungovat :) no tot můj názor.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...