Přejít na obsah

načerpali jste do octy vice jak 55l nafty?


PetrC

Doporučené příspěvky

zdravim, setkali jste se někdy s tím, že by jste načerpali do 55L nádrže 55,1 litrů, s tím, že jste měli skoro celou rezervu. Mně dnes zakřičela octa že má žízeň a po 15km jsem už stál u pumpy, takže jsem měl ještě nějakou naftu. Ukazatel ukazoval někde na hranici červeného pole, tak si myslím že by tam na nějakých 100km měla byt nafta, což je nějakých 5-6l. Co já vím, tak mám nádrž na 55l. A´t počítám jak počítám, nevychází to. Že by u pumpy šidili?!

pak by mě zajímalo, na co je ten cuplík v hrdle nadrže. když ho zatlačím, tak načerpám více nafty :kol-142:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to se bude hodit až pojedu do chorvatska...

Jen mě vrtá hlavou slovo bezpečnostní - Jako že když tam misto vzduchu bude nafta, tak něco hrozí? Já už jsem tam tu naftu totiž nacpal...

Jde hlavně o léto,kdy se nafta teplem roztahuje. Takže pokud víš,že pojedeš,není problém to naplnit po hrdlo. Ale nenechat to stát na sluníčku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to se bude hodit až pojedu do chorvatska...

Jen mě vrtá hlavou slovo bezpečnostní - Jako že když tam misto vzduchu bude nafta, tak něco hrozí? Já už jsem tam tu naftu totiž nacpal...

A proč to tam před cestou do zahraničí cpát, když je téměř všude nafta levnější??

Při cestě do HR natankuji ve Slovinsku výrazně levněji. Nepodporuji zbytečně naši zlodějskou spotřební daň a biovýmysly.

Při cestě domu to tam natankuji znovu ve Slovinsku a pak ješte v Rakousku.

Tedy - pokud nemáte kamionový přísun nafty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravidelně tankuju do 1.6 mpi benál 61l a ještě nevidím v hrdle benzín..

Takže problém v tom nevidím, akorát dlouho ukazuje plnou a pak to jde dolů jak nic..

Odvzdušňuji, je to potřeba při toliko litrech a navíc aspon pak nevycvakává furt sama pistole.

Koukám že odvzdušňováním u benzínu s chceš zadělat na problém co? U benzínu je to mnohem nebezpečnější než u nafty a to z důvodu zalití nádobky s aktivním uhlím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sthačko, tak to jsem si ani nějak neuvědomoval.. ale jak říkám 61l a bez problému ;) vypíná někde při 57-60.. tak ta trocha navíc snad nezabije. V jaké pozici je + - ta nádobka?

Ovšem doufám že není problém v tom že mám O II.. nevšim jsem si sekce v O I, ale nádrž maj snad podobnou..(objemově)

Edit: proč by tam jinak to odvzdušnování bylo, kdyby se nemělo používat..?

Editováno: , autor: dadacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...