Přejít na obsah

Zimní pneu - cesta do Chorvatska?


Premek84

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové :palec2:

mám třetím rokem zimní pneu, - AVON SNOWWAYS, ale po letošní zimě už vzorek dost klesl a navíc přece jen se udává "životnost" 3 let - tak jsem se rozhodl tyto gumy jak se říká "dojet" :p - jezdíme s Fabčou poslední dva měsíce celkem často a to i docela delší trasy, ale jinak gumy zatím sedí v zatáčkách hodné dobře a na mokru taky nepociťuji zatím žádné výraznější "házení"... přesto jsem dnes změřil vzorek a na předních mám cca 3,5mm - byli pravidelně každou zimu přehazovány takže vzadu bude o něco více - neměřil jsem, ale tak max do 4mm...

Uvažuji jestli před cestou do Chorvatska - cca 1100 km tam + 1100 zpět - nemám raději investovat do letních - i když se mi už moc nechce, protože musím před zimou koupit také nové zimní - anebo prostě jet na zimních? Pojedeme ve 4lidech - dá se říct, že plně naložení.. spíše mám takovou "obavu" proto, že povezu další 3lidičky a proto to řeším - jinak ani bych skoro nepoznal na jízdních vlastnostech, že jezdím na zimních...

vyjádřete prosím svůj názor díky kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas pravdu colins - ta brzdna draha tam urcite vetsi bude - proto me zajimaji zkusenosti - nejde ani tak o setreni - ty letni gumy budu muset samozrejme zase koupit ;) jde jen o to jestli to ma cenu takhle hrotit - jezdim s tim uz prakticky od te doby co slezl snih - unor, brezen ? a parkrat jsem uz musel brzdit na krev a v pohode... mozna je to take tim, ze mam brzdy zatim v perfektnim stavu...

PS: Chorvatske dalnice jsou pry ze "zvlastniho druhu zivice" a pri desti se pry povrch stava skoro ledem - tam by mohly byt zimni vyhodou lol ( vtip ;) )

nicmene me zajimaji dalsi nazory..diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím na nich i "delší trasy" 300-500 km za den, ale je fakt, ze 1000 km na jeden zátah - a ještě po rozpáleném asfaltu... no zajímají mě další názory ;)

už jsem dříve měl vyhlídnuté pneu pro Fabču a to - Bridgestone Turanza ER300 - když tak i na tyhle pneu rád uslyším názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se nějak definovat ta "vyšší" spotřeba? :p vzhledem k tomu, že máme 1,2 htp a pojedeme ve 4lidech celkem dost km po dálnicích... tak už teď počítám se spotřebou kolem 8litrů na 100km :aggressive:

No řekl bych, tak do půl litru, ale je to jen odhad ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GRRR v lete mas jezdit na letnich gumach, tydle spekulanty nesnasim, co je tak nepochopitelneho na slovech zimni a letni :(Hazardujes se svym zdravim a se zdravim ostatnich kvuli par tisicum :(subjektivne se ti zda ze auto brzdi dobre ale to je jen prelud zimak ma vetsinou o par metru delsi brzdnou drahu nez letnak ve stejnem stavu :( Ty vole lidi uvazujte 6000kc a kvuli tomu riskujete ze se rozsekate :(kdyz je vam lito dat tolik penez za pneumatiky tak si nekupujte fabii a zustante ve 120citkach :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plne nalozene auto, rozpaleny asfalt, nudzove brzdenie....a niekto nevidi ziadny problem.

ked budete lezat v nemocnici, mozes rozmyslat kolko si usetril.

Hele, tak jasný, že brzdná bude o něco delší, ale tak snad píše, že na nich jezdí od jara, v podstatě od podzimu, tudíž snad ví jak se auto v tomto počasí chová.

Jinak dle tvé úvahy by snad ani neměli vyjíždět lidi co mají na autě nějaké letní srá.., protože oproti kvalitním gumám je při nouzovém brzdění dost velký rozdíl, protože pak by mohli skončit v nemocnici a jak si napsal, mohli by přemýšlet nad tím, že 700Kč navíc za gumu měli raději dát...

Takže za sebe, já bych jel na těch zimních a zase to tak nehrotil ;) Rozhodnutí ale záleží na tobě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na rovinu - kdo je nebezpecnejsi sobe a svemu okoli?? Lide co jezdi na letnich olackach v zime anebo ten kdo "dojede" zimni pneu v lete?? navic ja sam jsem si vedom, ze to nemusi byt uplne 100% na ceste pri brzdeni a dalsich aspektech a podle toho se i chovam - muze to same rict i ten kdo vyjede na letnich ve snehove vanici? Neni mi lito 6000 kč - protoze ty Letni si stejne koupit musim a koupim, ale bylo mi lito vyhodit zimni gumy ktere meli vzorek pres 4mm - kdyz zaroven vis, ze v Zime uz je nepouzijes a Letni mas sjete...

Pravdu mas one-z - ze ja bych to taky nehrotil, ale uz z duvodu bezpecnosti mych dalsich spolucestujicich do tech Letnich preci jen pro klid duse pujdu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na rovinu - kdo je nebezpecnejsi sobe a svemu okoli?? Lide co jezdi na letnich olackach v zime anebo ten kdo "dojede" zimni pneu v lete?? navic ja sam jsem si vedom, ze to nemusi byt uplne 100% na ceste pri brzdeni a dalsich aspektech a podle toho se i chovam - muze to same rict i ten kdo vyjede na letnich ve snehove vanici? Neni mi lito 6000 kč - protoze ty Letni si stejne koupit musim a koupim, ale bylo mi lito vyhodit zimni gumy ktere meli vzorek pres 4mm - kdyz zaroven vis, ze v Zime uz je nepouzijes a Letni mas sjete...

Pravdu mas one-z - ze ja bych to taky nehrotil, ale uz z duvodu bezpecnosti mych dalsich spolucestujicich do tech Letnich preci jen pro klid duse pujdu...

No nevim proc ale nekde na zapad od nasich hranic tam kde konci bananistan a zacina poradek, se rika ze pneumatika se vzorkem min nez 4mm uz je na aute fuj .)a oni vedi proc .)

Plus pro tebe ze jsi na to prisel sam ze koupis radsi nove a budes mit klid .) :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tak čtu bude za chvilku i pneu o 6mm málo,ono to už vypadá spíš na lobování ze stran vyrobcu pneu aby jsme my ovečky kupovaly pneu už kolem 4mm,už jenom náš novy zákon o zimnich pneu,tím zavání jak sviňa.Premku,když maj ty zimáky teď 4mm tak na jaře musely mít 5-6mm v tom připadě nevím proč jsi je nenechal ještě jednu zimu jezdit.Do chorvatska jeť klidně i na těch zimnich.1)jezdíš na tom celé léto až 500km za den tak proč ne teď 1000km do chorvatska 2)uřčitě nepojedeš jako prase(tak jako v čechách)protože tamní policie je o něčem jinym a to samy pokuty a za 3)možná ta tvoje zimní má lepší vlastnosti než letní činská pneu který se tu teď prodávaj.

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ted se v tom vyznejte :) myslel jsem, ze tady budu pranyrovan za to jake jsem prase, ze jezdim na Zimnich gumach v Lete a udelam si snadnejsi nazor - ale jak to tak vypada je to spise opak :p

Ty zimaky na zacatku Jara prave nebyly nic moc uz - ale nemeril jsem je..je mozne, ze kolem 5mm meli, ale prodejce mi tvrdil ( tehdy kupovano za 5min 12 v pneuservisu... ) , ze tyhle gumy jsou z tvrdsi smesi a nesjizdi se tak rychle - tak je mozne, ze i tohle udelalo sve...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, vůbec to neřeš a jeď klidně na těch zimních. To je tady jen kupa vědátorských keců. Letní si kup příští rok nový, stejně by ti pak jen stárla guma. ;)

Jaký vědátorský kecy? To, že je běžné používat letní gumy v létě a zimní v zimě jsou kecy, nebo to k Tobě ještě neproniklo? Ano zimní lze dojet v létě, ale ne když se potáhne 1000 km tam a 1000 zpět....Taky nosíš v létě zimní boty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že je to totální kravina. Jezdit na zimních v létě. Já mám na zimních spotřebu o půl litru vyšší. Ve čtyřech lidech, plně naloženým autě a navíc v létě, když je guma ještě měkčí a po silnici skoro teče(tudíž vyšší odpor), bych si tipnul zvýšení i o více než litr.

Tak si spočítej o kolik více projedeš a odhadni si kolik "stojí" si koupit letní o pár měsíců dříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky si myslím, že je tu plno chytráků. Ano, samozřejmě tam nějaký malý rozdíl bude, ale nevidím problém, proč bys na tom nemohl jet. Plno lidí tak jezdí. Sami doma na oktávce máme zrovna zimáky a jezdíme s nimi a já budu celý příští léto na RS taky dojíždět zimáky. No bóóóóže. Tady každej dělá jak kdybys závodil a vždy musel zastavovat na centimetry a že budeš na dálnici krouhat zatáčky s pískotem gum :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no myslím že ty zimáky jsou jasná volba, pokud si někdo všimnul, tak chorvati jezdí hlavně na zimákách, málo kdo má letní pneu... takže asi místní domorodci ví, proč to dělají, mají je na nových mercedesech i starých škopkách... dle mého je to z důvodu když napadá kyša, tak aby si nerozbili hubu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že je to totální kravina. Jezdit na zimních v létě. Já mám na zimních spotřebu o půl litru vyšší. Ve čtyřech lidech, plně naloženým autě a navíc v létě, když je guma ještě měkčí a po silnici skoro teče(tudíž vyšší odpor), bych si tipnul zvýšení i o více než litr.

Tak si spočítej o kolik více projedeš a odhadni si kolik "stojí" si koupit letní o pár měsíců dříve.

Ok s tim ze sem chytrak se smirim, hold mam jiny nazor. klidne pojede jak klobouk celou cestu a na 99,9% se mu asi nic nestane. Ale nechtel bych videt co udela jeho auti kdyz na dalnici ve 120 potka treba nejaky hranolek ktery vypadnul nejakemu tydydovi z kamionu a bude muset udelat uhybny manevr :)mnamina podle me na mekych rozzhavenych zimakach ve 30 stupnovem hycu kdy asfalt ma vetsinou o 10 vic .)

Vlasta : myslim si ze nikdo tady neni takovy blazen aby si na fabii daval cinsky pneusky, ktery samy o sobe jsou snad horsi nez sjete zimaky :)to uz by bylo hard.I kdyz sem uz videl tuny natunenych aut s vykonem hodne pres 150 koni na kterych se tydo supr pneu znacek avon,maxxis, nankang a nevim co jeste otacely, jelikoz stejna normalni pneu v jejich extra rozmenru stala 2x tolik :(fakt zde plati prislovi ze nejsem tak bohaty abych si kupoval levne veci :(

Pneu na aute je stejne pripad jako nase nohy.V podstate kdyz budem smajdat v botech od veitnamcu tak si taky zadelavame na pruser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som tohto roku v Chorvátsku videl dosť veľa áut na zimných gumách a divili by ste sa,boli to všetko naše zemepisné šírky.Slováci,Česi,Nemci,tuším aj Francúza som videl a aj Taliana na zimných-čo som už vôbec nechápal.Všetko to boli podobné prípady,keď boli gumy zjazdené na "zimné minimum" (to je vidieť voľným okom,že to nebola nová guma) a majitelia ich chceli asi doraziť.Vôbec by som v tom nevidel nijaký problém,len si treba uvedomiť,že "idem na zimných".

A zabudol som na samotných Chorvátov.Tak tých tam bolo na zimných asi najviac.

Editováno: , autor: ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a já jsem si zase v Chorvatsku všiml, že spousta Chorvatů jezdí na zimácích. Jeli jste někdo v chorvatsku v dešti? Já ano a ani se jim nedivím. Je to jako jet po ledu. Klidně jeď, má to i svá pozitiva.

Editováno: , autor: Rada81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...