Přejít na obsah

Stále topí


trafika

Doporučené příspěvky

Mám octávii combi 1,9TDI 81kw najeto 270 000Km R.V.7/99 a mám takovýto problémek:včera zničeho nic auto stále topí i když je ovládač na modré barvě,auto stále topí naplno (nemám climatronic) nevíte prosím v čem je asi problém?Bude to drahá oprava? :feve: Dík za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, před měsícem se mi stalo přesně to samé ...

vím čím to je :) koukni u spolujezdce k nohám, tam kde je výdech topení. Odkloň ten koberec a za ním je těleso topení. Vedou do něj bovdeny s láhlama. Asi budeš mít vypadlpo kladku co ovládá klapku směšovače teplého a studeného vzduchu. Toč kolečkem topení a uvidíš co se hýbe. Tu kladku vem a nastrč jí zpátky. Musíš při tom pootáčet kolečkem topení aby kladka přesně zapadla na klapku.

Chce to trochu šikovnosti, dost blbejh přístup ale jde to. Já kvůli tomu rozebral celej středovej panel než jsem našel v čem je závada a pak zjistil že se dá odstranit bez jakékoli demontáže.

Jo a pokud by ta kladba furt vypadávala dolů musíš ji nečím podepřít, třeba gumovým špalíkem. mě tam zatím drží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo dnes jsem na to přišel :) jak píšeš vypadlá kladka podložil jsem to pružinou,ale nevím jak dlouho to vydrží :kuk: nevíte někdo jak ji tam jépe připevnit.zatím díky

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj, před měsícem se mi stalo přesně to samé ...

vím čím to je :) koukni u spolujezdce k nohám, tam kde je výdech topení. Odkloň ten koberec a za ním je těleso topení. Vedou do něj bovdeny s láhlama. Asi budeš mít vypadlpo kladku co ovládá klapku směšovače teplého a studeného vzduchu. Toč kolečkem topení a uvidíš co se hýbe. Tu kladku vem a nastrč jí zpátky. Musíš při tom pootáčet kolečkem topení aby kladka přesně zapadla na klapku.

Chce to trochu šikovnosti, dost blbejh přístup ale jde to. Já kvůli tomu rozebral celej středovej panel než jsem našel v čem je závada a pak zjistil že se dá odstranit bez jakékoli demontáže.

Jo a pokud by ta kladba furt vypadávala dolů musíš ji nečím podepřít, třeba gumovým špalíkem. mě tam zatím drží.

Mám stejný problém nebyla by k tomu nejaka fotka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravim nechcem zakladat novu temu tak to napisem sem . V aute mam tento panel

post-57881-0-81583200-1321722646_thumb.j

a ked pustim kurenie a dam na prvy stupen tak zacne trosku piskat akonahle prepnem na 2 ,3 a 4 stupen tak to prestane v com moze byt problem ? dakujem za rady .

Editováno: , autor: Wojnar
Opraveno vložení obrázku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj přátelé. Tak mám stejný problém. Stále hřálo topení. Podařilo se mi tu ovládací kladku vrátit zpět ale nedrží tam. Podložil jsem vzduchové vývody aby nepružily a i kladku. Sice to funguje, ale moc se mi to nelíbí. Vyřešil někdo tenhle problém a jak? Dá se objednat nová?? Děkuju H

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, před měsícem se mi stalo přesně to samé ...

vím čím to je smile.gif koukni u spolujezdce k nohám, tam kde je výdech topení. Odkloň ten koberec a za ním je těleso topení. Vedou do něj bovdeny s láhlama. Asi budeš mít vypadlpo kladku co ovládá klapku směšovače teplého a studeného vzduchu. Toč kolečkem topení a uvidíš co se hýbe. Tu kladku vem a nastrč jí zpátky. Musíš při tom pootáčet kolečkem topení aby kladka přesně zapadla na klapku.

Chce to trochu šikovnosti, dost blbejh přístup ale jde to. Já kvůli tomu rozebral celej středovej panel než jsem našel v čem je závada a pak zjistil že se dá odstranit bez jakékoli demontáže.

Jo a pokud by ta kladba furt vypadávala dolů musíš ji nečím podepřít, třeba gumovým špalíkem. mě tam zatím drží.

Tak jsem měl stejný problém a díky návodu jsem to vyřešil. Díky moc. Přiložil jsem foto jak jsem to zkusil vyřešit :-)

post-7840-0-44974500-1366575070_thumb.jp

Editováno: , autor: Balrog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

diky, presne to bol ten problem

 

@Balrog to riesenie skusim :) dik

 

Edit: No problem, je ze hreje aj napriek tomu... nemohlo som to nejako prekrutit ? lebo ono to tam pasuje 2 polohach?!

 

Edit 2: tak uz to mam, vo vnutri je pliesok, kt musi zapadnut do tej vlozky, inak to nefunguje: viac aj s obrazkom

Editováno: , autor: minca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím všechny.. Mám asi stejný problém. Začalo mi topení topit a ne přestat. Na obrázku od Barloga je to to stříbrné táhlo, ano? Opravdu se nemusí nic demontovat a jen odhrnout ten koberec? Poněvadž by to bylo super.. :-)

post-16707-0-37443800-1458657085_thumb.j

Editováno: , autor: klucina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 roky později...

Zdravím. Měl jsem opět vypadlou klapku směšování teplého/studeného vzduchu, opraveno, ale teď to zase netopí. Je možné abych tu klapku nějak špatně zasunul? A začaly se mi objevovat ve větracích otvorech kousky molitanu?

A ještě jeden dotaz. Ten molitan je na všech klapkách? Opravdu by se musela vytáhnout celá klima z auta pro opravu? 

Octávka 1 81kw TDi 2000

Díky za odpovědi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 23. 6. 2017 na 19:08, filasss33 napsal:

zdarec, také se mi stalo, že auto neustále topí bez ohledu na polohu ovladače. Dokonce jsem našel díky tomuto návodu příčinu, bylo opravdu vypadené to táhlo. Nasadil jsem ho zpět, ale topí to dál, co s tím dál? děkuji za odpověď

Mám ten samý problém. Neví někdo co s tím dál? 

.

.

.

Jinak molitan mi jde taky neustále z výdechů jako klucinovi. Jestli to ale spolu souvisí netuším.

Editováno: , autor: Kobrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...