Přejít na obsah

O1 -1.6 SR 74KW co dat lepsiho na predni napravu atd


Dandiel

Doporučené příspěvky

Ahojte,mam prosbu,rozhodl jsem se ze pred zimou vyměním jeste na prední náprave,takové uzitecne veci,aby jizda byla co nejvice plynula treba i na hrbech, pac se mi zda ze v zatackach na trosku nerovne silnici jakoby neco klepalonebo tak bylo volnejsi v predni naprave.

Proto se ptam co se tam da za dobry peniz vyměnit a aby to bylo lepsi. Mylsim treba jestli jsou nejake sportovní stabilizatory,nebo silentbloky (nemyslim powerflex) jsou hodne drhe a zatim se mi do nich jit nechce. co by tam slo jeste tak povyměnovat z tech zakladních vecí?

Díky moc za nazory a poradenství...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě zajímalo, jak si to představuješ. Za dobý peníz a dobý věci??? Přeci sám moc dobře víš, jak to v dnešním světě chodí. Protože pokud chceš fajnový součástky, tak ty taky stojí velký many! Vidím že ani netušíš kolik stojí takový sportovní stabík. Rozhodně 2 - 3 x víc, než celý Powerflex silentbloky!

Hodně zdaru při "levných" opravách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky padajícímu euru jsou 4 Powerflexy na přední nápravu za 2200,-! Tak jakých pak 10? A www.silentbloky.cz? Co to je za web, když na něm nic není! Pokud já vím, tak z tohoto kšeftu mají jeden zadní silentblok ramene za 800,-. A to je ještě víc, než stojí 1 Powerflex. Tak voco teda gou?

Dále by mě pak zajímalo, na čem tedy jezdí ti, ci o flexech říkají že "nic moc". Dle mého názoru jsou flexy skvělí kompromis mezi ještě únosným každodenním ježděním a sportovním svezením. Jestli je tohle někomu málo, tak ať si nasadí klouby Unibal. Tím se ale z Octavie rázem stane trakař. A těmi rázy od náprav bude ve svarech strašně rychle stárnout skelet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja nevim co stojej Flexi, ani jsem po tom nepatral ale za to nic jak rikas jsem daval 600/kus. A ze jsou tvrdsi nez Flexi mi vazne nevadi, a ver ze toho ma daleko vic, jen zavolat. Jediny co je na Flexech asi lepci je ta barva

A pokud me pamet neklame, tak zrovna ty Milane si to tady uz resil s Luke.Beanem a to Powerflex vs. Silentbloky.cz

Takze ani nevim, proc se to resi cele znovu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jste tady nakousli zadní lůžko ramene, zajímavý kompromis je plné z TT/R32. Pro toho kdo nechce jít cestou powerflexů je to zajímavé řešení a určitě pevnější než ty dutý žvejky, co tam jsou teď. Cena 500,- /ks. Na powerflex jsem slyšel chválu, měly by být dostatečně pevné pro sportovní jízdu a též i dostatečně komfortní.

Ale spíš mi přijde, že by dotyčnému stačilo vyměnit lůžka na stabiku a tyčky. Jak tu bylo psáno, kvalitní věci jsou většinou drahé... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pokud me pamet neklame, tak zrovna ty Milane si to tady uz resil s Luke.Beanem a to Powerflex vs. Silentbloky.cz

Takze ani nevim, proc se to resi cele znovu

Proč se to tu řeší pořád dokola?? No to bude tím, že lidi nečtou! Myslíš že mě to baví psát o Flexech pořád dokola? Ne, nebaví. Na tohle téma jsem toho napsal hektar. Kašlu na všechny. Nikomu nic nevnucuju. Pak jsem tady za pitomce, ať si každej dá na auto co se mu zlíbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nevim proc se hadas, jen proste tvrdim ze Flexi nejsou to nejlepsi pro sportovni vlastnosti....Ja chtel motokaru, tak sem si koupil to co si koupil. To co mi doporucili kamaradi co delaji do zavodu a auta si stavi sami. A kdyz mi rekli ze si mam koupit ty cesky silentbloky a ne Flexi tak sem si je koupil. Flexi jsou asi dobry kompromis mezi jizdnima vlastnostma a denim jezdenim, ale silentbloky.cz jsou dobry na race. Tak je mam..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlobre,konec hadek!:-)

zeptam se tedy na rychlo- co vyměnit na přední náprave, nebo i zadní díly co se opotrebi a muzou tlouct,nebo neco prenaset do volantu atd.

Nebavme se jake ale co...zitra jdu s autem na vyměnu prednich a zadnich silentbloku, co jeste vyyměnit pro lepsi komfort. Auto ma 145000 a byli měnene tlumice asi pred 20000 a silentbloky byly meneny jednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavius84:lozeni stabiku myslis silentbloky stabiku jo?

krysarr: pneu uz bude,jen se rozhoduji jake, asi Conti Sport Conact 2

jinak dnes mi vyměninili,komplet silentbloky na tech prednich ramenech takze ty dva velke + na stabiku , zitra budou jeste zadni silentbloky,tak jsem zvedavy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nazor jakobych nic nevyměnil bych nebral moc vazne, auto celkove ztuhlo, zadek je ted mnohem presnejsi, at uz na hrbech nebo v zatacce. Predek se take zlepsil - je tuzssi, musim dat jeste druhy pneu,pac mam vysoke a zbytecne siroke. Pokud mi to za 1200 kilometru nasere,zkusim powerflexy a uvidim, zatim jsem spokojeny s tim co jsem cekal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ono to chvíli vydrží, ale po nějaké době to bude opět ve stejném - huř nastavitelná geometrie a zhoršení jízdních vlastností.

Řešení jsou plné silentbloky nebo polyuretanové powerflex/prothane. Trochu mimo téma - zajímalo by mne jak dlouho vydrží powerflex než se "vyžvejká", je tu někdo kdo ho používá dlouhodobě, tzn. desítky tisíc km?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...