Přejít na obsah

Výměna kontrolky světel


ladikuk

Doporučené příspěvky

Prosím o radu dnes se mi nerozsvítila kontrolka při zapnutí světel(ta zelená),přijel jsem ke krámu svítila a když odjíždím rozsvítím a nic,ostatní funguje,světla se rozsvítí,když otevřu dveře,tak to zahouká,dálková také svítí.

Chci se zeptat jestli jen odešla kontrolka a popřípadě jak se na ní dostat a nebo jsou tam zapájený diody,moc díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ked sa tu baví o tých kontrolkách, mám otazku. Mám r.99, teda kontrolky mám žiarovky. Tlmené svetlá, OK svieti zelená, ale ked zapnem dialkové, tak tá kontrolka nesvieti na modro, ale mi to pripadá ako iný odtien zelenej. Kedže žiarovky sú biele, tak farbu príslušnej kontrolky rieši farba na krycom plaste (polepe) budíkov. Ked namiesto žiarovky pod dialkové svetlá dám modrú LEDku presvieti to pekne na modro? Nebude tá modrá nejaka nazelenala? Ked mám budíky prerobené na modro a zapnem dialkove, tá farba kontrolky má mooooc daleko od modrej farby. Ked porovnám kontrolky dialkové a tlmené, tak sú zelená a zelenšia lol

Riešil to už niekto? a s akým výsledkom? alebo to iba mne tá dialkova svieti do zelena? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

tak jsem vyndal budíky,žárovicky vyndal a rozhodl jsem se tam dát ledky,sehnal jsem ledky v práci z různých plošnáků (tedy raději jsem hledal ty s větší svítivostí),vývod anody (je to ten vývod kde není dioda sploštělá) jsem tešně u diody ucvakl tak ,aby se tam dal připájet odpor (použil jsem takové ty nejkratší,miniaturní,odzkoušel jsem 470 ohmů,ale je dobré svit odzkoušet na nějakém zdroji 12-14 V),změřil jsem podle žárovičky kde má takový ten "zámeček" a ve stejné délce ohnul vývod u diody (a připájeného odporu),pinzetou strčil do plošnáku budíků a na ploškách pro uchycení žárovičky připájel,kontrolky svítí a možná i lépe při slunečném počasí,foto bohužel nemám,ani mě to při té titěrnosti nenapadlo,podobně jsem vyměnil i jiné žárovičky,jako kastlík,zadní popelník atd.....jo a diody s vysokou svítivostí jsou dnes v mnoha zapalovačích,různých barev svítivosti,dokonce ty modré šajní,že až oslňují.......ladikuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

jj, první je do MR98 a druhý je od MR99 do facu, pak je kontrolka už jinde

obě kontrolky jsou zprovoznit v předfacu celkem snadno - dotažení jednoho drátu a osazení žárovky

Můžeš mi prosím tě vysvětlit jak to myslíš?

Jakože natáhnu plus k té žárovce a bude svítít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...