Přejít na obsah

Zimní přezouvání 2008


Romariooo

Doporučené příspěvky

hej Hrábě, moc dobře víš, jak jsem to myslel... jsou magoři, kteří jezdí i v létě na letních jak magor :D a pak jsou lidi, co jezdí v létě na letních normálně, ale pak si na zimu nepřezujou a proto jsou to taky magoři.. ufff .. :p

To já vím. Jenže nejhorší na tom je to, když takovího "magora" potkáš a je jedno kdy, tak z 99% na to pokaždý doplatí ten kdo jede, má a dělá všechno tak jak má. Ale k tomu abys "uměl jezdit" nikomu nepomůže ani řidičák a ani sebelepší auto s tou nejlepší výbavou !!! Jenže toto je na delší debatu ale ne do tohoto vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimní výbava“ (č. C 15a), která přikazuje řidiči motorového vozidla kategorie M nebo N8) v období od 1. listopadu do 30. dubna pokračovat v jízdě jen za použití zimních pneumatik9), a to u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm na všech kolech a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 6 mm na všech hnacích kolech; použití zimních pneumatik může být nahrazeno použitím sněhových řetězů; pod značkou může být umístěna dodatková tabulka E 12 s uvedením odlišné úpravy doby platnosti, Zimní výbava – konec“ (č. C 15b), která ukončuje platnost značky č. C 15a.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na úseky označené modrými kulatými značkami s emblémem automobilu a sněhové vločky budou moci od listopadu do dubna vjet osobní auta pouze se zimní výbavou. Její součástí jsou zimní pneumatiky na všech čtyřech kolech s hloubkou vzorku minimálně čtyři milimetry.

U kamionů budou zimní pneumatiky povinné na hnací nápravě. Hloubka vzorku bude v tomto případě minimálně šest milimetrů. Za porušení vyhlášky bude řidičům hrozit ztráta jednohobodu a pokuta v blokovém řízení až 2000 korun

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopravní značky „Zimní výbava“ – Krajská správa a údržba silnic Vysočiny na těchto úsecích:

II/523 Bílý Kámen-Větrný Jeníkov – Krasoňov -Humpolec

II/399 Náměšť n.Osl.-Jinošov

Okříšky-Zašovice - kř III/4056

Křiž. I/37 – Světnov - Herálec – křiž. II/343

Křiž. II/354 Sněžné – Fryšava – křiž. I/37 Žďár

řiž. II/353 Sněžné –křiž. II/360 Nové.Město n.M.

Křiž. I/37 Ostrov n.O. – Záseka – křiž. II/602

řiž. II/357 Jimramov – křiž. II/354 N.Město n.M.

Hr.kr.JM – Nyklovice – hr.kr.Pardubického

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu přezouvat koncem října a dávám tam nové zimáky Dunlop SP Winter sport 3D. kolega je jezdil loni na Mondeu a byl s nimi nadmíru spokojený. Loni jsem jezdil Firestonky a docela rychle se ojeli.

Čau.

Díky za info z Vysočiny ;) .

Jinak zimáky Dnunlp SP WS 3D mohu jen a jen doporučit, jsem s nimi nadmíru spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dunlop SP WS 3D jsem měl jako první zimní kola na své OII a taky je chválim i když za tři roky jsem je musel prodat protože jsem přecházel na R16 v hliniku.Každopádně si myslim že zimní kolo má dobré vlastnosti maximálně tři roky a po třech letech by se měli vyměnit.Snad se mnou budete souhlasit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...