Přejít na obsah

Zimní přezouvání 2008


Romariooo

Doporučené příspěvky

budte v klidu, já to neplánuju ani na příští tejden.

jinak čistě hypoteticky k tý povinnosti zimních pneu daných značkou: bude 10.listopadu, 12°C, sucho, v úseku označeném značkou mě čapnou švestky a zjistí, že jsem na letňákách. dostanu flastr?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povinná zimní výbava paltí ode dneška (1.11.) na D1 v úseku Humpolec - Jihlava a zimní gumy musíš mít když teplota klesne pod 5 stupňů.

Jsem zvědavej jak to budou měřit . . . . :-)). Ráno v7.00h vyjedeš a budou 4 stupně v 8.00 h výjde sluníčko a bude 6 stupnů no bude to legrace..:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celý ten zákon je postaven tak, že s bezpečností na silnicích nemá téměř nic společného. A o to by snad mělo hlavně jít. Jediné co může jakž takž zajistit, je snížení rizika zastavením provozu třeba jedním řidičem na letních gumách. Ale nedomyšlený, jako kdyby jinde nesněžilo. Ale určitě je domyšlený z hlediska kšeftu pro výrobce těchto značek. Zase jedna české specialitka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s rolbařem měli dát povinně zimáky od listopadu do března a nemuseli strašit se zančkami, které stejně nemají vyrobené a budou s tím jenom zmatky.Nakonec to odnesou obyčejní řidiči. Stejně si ale myslím, že většina lidí kteří hodně jezdí i v zimním období zimáky má. Když v zimě jezdí na zimních gumách šetří si vzorek na letních a ty mu vydrží delší dobu. Takže je to šul nul. . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky souhlasím s Rolbařem a ostatními - zimáky povinné od listopadu do března a je to jasné všem a žádné debaty o teplotě a podobných nesmyslech. Ty hloupé keci o chudších občanech mě fakt prudí, když mají na pivo a cigára, tak na gumy by dali dohromady také. Nikdo je nenutí koupit všechny čtyři najednou. Možná nemám sociální cítění, ale pitím a kouřením ohrožují jen sebe, ale autem na letňáčích ostatní.

Hawgh - domluvil jsem :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NA Fábce přezuto.. O II si ještě 2 tejdny počká :feve: (ale s účinností brzd to přežije i na letních - doufám :smich: )

Jinak co víte o tom, že po výměně kol máte po 40km utáhnout šrouby ještě víc..? (bylo to napsaný a dali to na papírku máti v pneuservisu..)

V autoriz. Škoda nám nikdo nic trakovýho neříkal a taky jsme to minulou sezonu ani enudělali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NA Fábce přezuto.. O II si ještě 2 tejdny počká :feve: (ale s účinností brzd to přežije i na letních - doufám :smich: )

Jinak co víte o tom, že po výměně kol máte po 40km utáhnout šrouby ještě víc..? (bylo to napsaný a dali to na papírku máti v pneuservisu..)

V autoriz. Škoda nám nikdo nic trakovýho neříkal a taky jsme to minulou sezonu ani enudělali.

No,spis bych rekl,ze po nejakych km,by se melo zkontrolovat znova dotazeni kol.

Pokud je urceno dotazeni 120 Nm,tak po tech udanych km,je blbost to doatahovat vic,ne ? Zkontroluju zda je to dotazene na predepsany moment a basta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NA Fábce přezuto.. O II si ještě 2 tejdny počká :feve: (ale s účinností brzd to přežije i na letních - doufám :smich: )

Jinak co víte o tom, že po výměně kol máte po 40km utáhnout šrouby ještě víc..? (bylo to napsaný a dali to na papírku máti v pneuservisu..)

V autoriz. Škoda nám nikdo nic trakovýho neříkal a taky jsme to minulou sezonu ani enudělali.

Mě to připadá, že se ten servis jenom sichruje kdyby to dotáhli špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...