Přejít na obsah

Divný zvuk pri otáčaní


kazisvet

Doporučené příspěvky

Zdravim vas. Chcem sa vás opýtat na jeden moj problém.

Vsimol som si ze ked otáčam volantom skoro az na doraz, a následne sa pohnem (príklad ze chcem vyparkovat alebo zaparkovat), tak pocujem z prednej casti vozidla take buchnutie, puknutie, alebo neviem ako to mam nazvat. Jednoducho je to taký neprirodzený zvuk.

Problém je aj v tom ze to nerobí pravidelne, ale iba niekedy. Neviem co by to mohlo byt. počas jazdy to nerobí a nerobí to ani ked pootocim volantom len tak v rámci normy. Iba ked ho vytocím skoro nadoraz.

Nevedeli by ste mi poradit co to asi môze byt? Vozidlo je O1, 1.9TDI, 81KW r.v. 1999

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že mám podobný problém. Slyším to "cvakání" hlavně při rozjezdu (a brzdění), kdy působí největší síla na díly. Osobně si myslím, že to bude čepem na řízení, ale jistotu nemám. servis by měl být příští týden. Rád se podělím o výsledky.

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vas. Chcem sa vás opýtat na jeden moj problém.

Vsimol som si ze ked otáčam volantom skoro az na doraz, a následne sa pohnem (príklad ze chcem vyparkovat alebo zaparkovat), tak pocujem z prednej casti vozidla take buchnutie, puknutie, alebo neviem ako to mam nazvat. Jednoducho je to taký neprirodzený zvuk.

Problém je aj v tom ze to nerobí pravidelne, ale iba niekedy. Neviem co by to mohlo byt. počas jazdy to nerobí a nerobí to ani ked pootocim volantom len tak v rámci normy. Iba ked ho vytocím skoro nadoraz.

Nevedeli by ste mi poradit co to asi môze byt? Vozidlo je O1, 1.9TDI, 81KW r.v. 1999

AHOJ :palec2: SKUS NĚKDE NA VĚTŠÍM PARKOVÍŠTI DÁT PLNÝ REJD A JEZDIT CHVÍLI DOOKOLA. KDYŽ TI TO TAM BUDE LUPAT A NEBO VYDÁVAT DIVNÉ ZVUKY, TAK BY TO MOHL BÝT HOMOKINETICKÝ KLOUB, ALE TO JE JENOM MŮJ NÁZOR, MŮŽE TO BÝT I NĚCO JINÉHO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Myslím, že mám podobný problém. Slyším to "cvakání" hlavně při rozjezdu (a brzdění), kdy působí největší síla na díly. Osobně si myslím, že to bude čepem na řízení, ale jistotu nemám. servis by měl být příští týden. Rád se podělím o výsledky.

H.

Výsledky servisního zásahu: Vyměněna ložiska a spodní čepy. Kuláky zatím doma a čekám, co to udělá. Podle všeho se jízda zlepšila, i když ono cvakání je slyšet občas dál. Doporučeno bylo i vyměnění stabilizačních tyčí a tyčí řízení spolus s kulákem. Počkám měsíc a když to bude špatný půjde na výměnu i zbytek.

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výsledky servisního zásahu: Vyměněna ložiska a spodní čepy. Kuláky zatím doma a čekám, co to udělá. Podle všeho se jízda zlepšila, i když ono cvakání je slyšet občas dál. Doporučeno bylo i vyměnění stabilizačních tyčí a tyčí řízení spolus s kulákem. Počkám měsíc a když to bude špatný půjde na výměnu i zbytek.

H.

Stejný problém s podivnýmm zvukem při rozjezdu a prudším brždění jsem měl taky, ale na VW Passat. Byl to automat a dělaly mi to silentbloky na převodovce. Jsou tam dva, každý stál cca 900.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...