Přejít na obsah

Byli jste na vojne ?


maros

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Jsem tu jediný co nebyl u armády, ale u Pohraniční stráže? Tehdy to spadalo pod Federální ministerstvo vnitra.

Auta měla SPZ-ky jako policajti, ale šestimístné číslo, např: B 351 801.

Nástup duben 1989 do Volar, asi po týdnu PŠ-ka v Zadním Chodově (Hajzlov).

Po půl roce pak 15. pohraniční rota Kyselov na Lipně na Šumavě = krásná vojna (Dnes opuštěná ruina :( , škoda. Vloni v létě jsem se tam byl podívat, jsem plakal jako malé dítě :( ).

Odcházel jsem jako četař 1.12.1990 - po revoluci začali zkracovat vojnu, nám o 4 měsíce.

Tímto mým 1. příspěvkem bych se chtěl přivítat se všemi zde na fóru :kol-35: .

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaujimava tema;-)

April az jun '97 Rimavska Sobota, to bola dost katastrofa, uhnal som si tam celkom seriozny zapal pluc, svine prasive! Kopali sme zakopy na nejakom debilnom cviceni v mrznucom dazdi-vraj poddostojnicka skola.

Potom az do jari '98 Zohor, bola tam jednotka protivzdusneho prieskumu. Vraj je to tam uz zlikvidovane. Mazacka pakaren, krystalove noci, ale potom bolo fajn, kazdym hrtanom tam pretiekli haldy alkoholu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1977 – 1979 VÚ 2521 Plzeň Slovany. Byly to opravny vojenské techniky. Byla to taková malá Kolbenka

Pak cvičení:

Na 56 dní v Uherském Hradišti přeškolen na kotelníka zdravotnické techniky

Na 35 dní opět v Uherském Hradišti přeškolen z kotelníka na zdravotníka

Na 21 dní nástup na cvičení v Uherském Hradišti a ještě ten samý den převelen do Karlových Varů

Tak že celkem 730 + 112 = 842 dnů :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Taky vyzradím vojenské tajemství :)

10/1993 - 10/1994 VÚ 2797 České Budějovice- Čtyři Dvory, tam co jsou sídliště Máj a Vltava. V přijímači jsem byl v Klecanech a dvakrát vždy na pár týdnů v Dašicích u Pardubic. Profese zapsaná ve vojenské knížce je Starší pracovník PSV. Co to znamená netuším :smich: Na vojně jsem byl na práci, tyhle útvary prý byly pozůstatky PTP. Takže jsem natíral hangáry na šedivo, občas nějaké elektro práce. Rád na to vzpomínám. Za celou vojnu jsem vystřelil 6 nábojů ze samopalu, to byla veškerá vojenská průprava. Asi jsem byl nespolehlivej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to 'HTP 12V':

Čoeče v Dašicích u Pardubic jsem byl taky.

Asi na 14 dní. Měl jsem tam školení řidiče-strojníka CAS (hasičská Tatra).

Pamatuju si že tam byl nějakej nadporučík. Měl ve výložkách 2 hvězdičky zlaté a 1 stříbrnou.

Přišel vždycky nalitej.

To byla bžunda. :smich:

r.1995

Jinak mimo jeho a pár civilních zaměstnanců tam nikdo nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to dodo-kolín

Já byl v Dašicích taky na nějakym školení ohledně nějakých nastřelovacích pistolí na nýty. V tu dobu se tam v armě odpoledne mohlo prodávat pivo, pamatuju si, jak jsme vždycky koukali z oken, až bude přijíždět trabant kombi úplně narvanej basama s pivem. Okamžitě jsme naběhli do army a lili jsme to do sebe, jak to šlo nejrychleji. Za hodinu byl celej trabant kombi vypitej a arma se zavřela. za tu hodinku jsem stihnul i čtyři kousky -_-:punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...