Přejít na obsah

Změny v hlášení nehod po novém roce


murder

Doporučené příspěvky

Tak jsem si dnes v Pardubickém deníku přečetl článek o změnách ve hlášení nehod, to že se zvedá limit pro volání policie na 100000,- jsem věděl. Jenže podle tohohle článku musí být limit 100000,- na každém autě ne v součtu. Dále co mě dostalo tak POŠKOZENÝ musí dokázat, že to nezavinil, né že se musí obhájit viník. Takže do mě to napálí prolhanej ochmelka v noci, nebudou svědci, foťák v mobilu to nezvládne vyfotit a pojišťovna díky důkazní nouzi odmítne vyplatit plnění. No to je bomba. Četl jsem ten článek několikrát a jediný co mě v koutku duše utěšuje, že to autor blbě napsal, pokud ne tak potěš pánbůch...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusíš volat a dokonce Ičko (langr) chtěl, že pokud ji zavoláš a bude škoda pod 100 litrů tak zacáluješ výjezd. Viděl bych to u jakékoliv nehody, kdy se budu cítit poškozený na zranění (krční páteř, rána do hlavy...) pak je naopak musíš zavolat. Prostě opět pokud nechce člověk být bit, musí vymýšlet kraviny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo, stále je čím dál více člověk "trestán" za to když něco vlastní, nejenže musíš na auto vydělat, pak se strachovat ať nezmizí atd., tak ho pojistíš-další prachy a pokud ti ho někdo poškodí tak ještě vymýšlet píč....y jak to udělat aby pojišťovna zaplatila, kam to spjeje?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím placení při zavolání PČR pod 100 000 není žádnej problém...původně chtěli, aby se výjezd zaplatil, ale nemohli se shodnout na tom, kolik by to mělo být...takže z toho "zatím" sešlo. A přeci mají POMÁHAT A CHRÁNIT... nebo ne? Já osobně je budu volat vždy / tedy doufám, že nikdy :-) /. Nemíním např. krýt někoho, kdo může být pod vlivem např. alkoholu nebo jiné návykové látky / mariánka apod. / nebo třeba nebude mít řidičák a to buď vůbec nebo ho bude mít v "čistírně" u polišů. A pak, jak se stím lumpem budu dohadovat....když to bude šetřit PČR, bude zápis, kde bude ustanovena vinna toho či onoho a pak je to bez diskuze....

Jinak s tím foťákem.....mám ho neustále u sebe ve vozidle....např. večer nebo v noci je foťák v mobilu na prd...

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamarád pojišťovák mi to řekl jasně, policii volej vždycky, těžko se ti někdo přizná k alkoholu a poslední dobou ještě více rozšířenému drogování za volantem, řekl, že nemám řešit škodu, volat policii, stačí uvést, že mě bolí páteř nebo hlava od nárazu - což je podezření na zranění a tam se policie volá pokaždý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto je spíše pro to, aby když se srazí rozumní lidé a dohodnou se.

Tak aby tu policii volat nemuseli a mohli to vyřešit mezi sebou.

To si myslím, že je správné, proč by tam musela jet policie, když je vše jasné a všichni souhlasí kdo je kdo.

Když tam bude nějaký rozumný protokol na kterém se jede přizná že to způsobil a oba to podepíšou nevidím problém.

Ale jistota je jistota a polici bych radši zavolal.

Pokud by tam byla ta pokuta nevím jak by se to teda řešilo, když by tě trefil debil.

To by slušný člověk zase prosral

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zabiaku ty veris na rozumnou dohodu jo??

Ja bych tedy policii volal pri jakekoliv nehode, bez vyjimek.

Ja se Langrovi nedivim, ze to chce takhle omezit kdyz jeste pred par lety byly na celou Prahu 2 auta, ktery resily nehody. Nevim jak je to v soucasne dobe ale snad by mel mit kazdy obvod jedno svoje auto. Ale co vim, tak v Praze neni problem cekat na policii i 5-6 hodin. Bracha asi pred 3 roky cekal 9!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže podepsanej protokol je skoro na nic. Druhej den řekne, že byl v šoku, že neví co podepisoval a je to v pr..li.

Myslím, že bolest zad, naraženej loket... to jistí. Navíc zatím mám auto na lízačku a tak volám policajty vždycky.

přesně tak, bohužel, poškozený se práva následně nedomůže a navíc se to ještě může otočit proti němu, což se děje i dnes při policejní účasti, natož bez ní a kdo má žaludek a čas se následně min. 6 let soudit?

aby tohle fungovalo, musí přijet někdo třetí, proč ne třeba někdo z pojišťovny, asi se tu otevírá cesta pro asistenční služby při nehodě, ale musí existovat jasná pravidla a nezpochybnitelnost závěrů šetření

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako sa k tomutu problému u vás stavajú napr leasingovky? Čo viem, tak u nás (VWFS, TatraLeasing) je priamo v podmienkach písané, že pri každej poistnej udalosti sa MUSÍ upovedomiť polícia a musí o tom byť záznam. Zdôvodňujú to tým, že do nehody je zapojená aj tretia strana a preto musí byť záznam od polície. Jediná vec, kde toto nevyžadujú, je rozbitie čelného skla kameňom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jo, ale pak se s někým hádej. Když jsem měl ťukanec (předjížděl jsem auto který začalo taky předjíždět a mě šťouchlo do škarpy) holka zastavila asi za půl kilometru na zastávce a policajti potom na ní měli keci, že to je ujetí od havárky..... Takže pokud něco, osobně bych auto nechal na místě a pokud to někomu vadí ať popožene policajty.

Editováno: , autor: MichalJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...