Přejít na obsah

Čidlo spiatočky


stonek

Doporučené příspěvky

Zdravim, pri zarazeni zpatecky se mi nerozsviti svetla zpatecky ani parkovaci asistent nefunguje. Pojistky v poradku. Uz jste se s tim nekdo setkal?

Diky, Stonek

PS: Je to motor 1.4/55kW rv 2003

Práve včera som riešil tento problém - bol povytiahnutý o cca 3mm konektor zo spínača spätných svetiel. Po nasunutí všetko funguje. Spínač je na prednej časti prevodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

mam Fabiu Classic 1.4 44kW rok vyroby 2001.

Uz v zime som si vsimol ze mi tiez nesvieti spiatocka.

Pri rocnej prehliadke som dal vymenit odideny spinac spiatocky v Skoda servise.

Material: 200,-Sk

Robota: 200,-SK

Mechanik sa aj snazil povodny spinac presvedcit aby fungoval, ale nezadarilo sa mu :D .

Yano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

tak páni, dnes som sa do skúmania problému nefungujúcej spiatočky pustil...

nadvihol som auto šup pod :ph34r:

po odstraneni krytu musel som sa zorientovať ale hneď som ho našiel spinač aj s jeho kabelažou..

na prva pohlad nič mu ani kabelaži nebolo tak som dal po namahe dolu konektor zo spinača a kuknite čo som zistil...

post-8-1163777049.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zrejme otrasmi a zimou musela stuhnutá izolácia káblu (dosť našponovaný) prasknúť, dostala sa tam voda a už len malo bolo treba aby zoxidoval a odlomil sa.

kabel bol zoxidovaný asi 3cm, už som si myslel že budem rozoberať cely ten kablovy zväzok ktory vedie k lambdám...ale naštastie sa ho podarilo pospájkovať a nadpojil som na oba dlhšie, sice jednofarebne ale nie tak našponovane kable.

potom na každý prišla zmršťovacia trubička a cele to je ešte v jednej väčšej zmršťovacej trubičke...

je to zatial provizorne riešenie na zimu, cez leto alebo na jar to dam do tip top pucu!

trochu mi robily problemy izolačné gumičky na kable..pretože ta 0,75ka čo som tam dal bola hrubšia ako ta 1,0ka ktora tam bola povodne - tu je vidieť prečo sa praskla izolacia - je strašne tenká ;)

post-8-1163777402.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Igor:

no to je nemilé ;) kukneme to?

Dík za pomoc, už sa to rieši - vyzerá, že odišiel ten jeden šnek. Chvíľu tak nejak chrchlal, ale odišiel úplne a teraz trúbim ako mékajúca koza :wacko: V utorok by mal byť nový kus. Na rok staré auto v zozname závad je to už závada č. 13. Nejak veľa, nie? Ale čo už, bude aj horšie :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Igor:

no to je nemilé ;) kukneme to?

Dík za pomoc, už sa to rieši - vyzerá, že odišiel ten jeden šnek. Chvíľu tak nejak chrchlal, ale odišiel úplne a teraz trúbim ako mékajúca koza :wacko: V utorok by mal byť nový kus. Na rok staré auto v zozname závad je to už závada č. 13. Nejak veľa, nie? Ale čo už, bude aj horšie :o

no...opotimista sa v Tebe nezaprie -_--_--_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Heloo bol som nemenovanom znackovom servise a povedal som ze mam vadne cidlo cuvania ze vymenit prisiel som o par hodin a on ze je kabelaz zla ze 3000 to bude stat tak som isiel domov zmeral kabel kupil cidlo 119 sk vymena 10 min asi taky je u nas servis ze Skoda a vsetko je v poriadku :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

měl jsem stejnou závadu minulý týden, nakonec to bylo tím že byl přerušený kabel co vede do čidla v převodovce...takže jsem akorád koupil novou svorkovnici (protože tu starou jsem vykuwil když jsem to vyndaval) natahal tam kabeli a všechno jak má bejt. Nejdřív jsem taky původně že to bude pojistka....ale nebyla mrška -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...