Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Mám ten samý problém, zítra nebo pozítří s tím jedu do servisu tak uvidíme co je v háji ....

Tak dej vědět co s tím bylo. Jak máš staré auto? Udělalo ti to poprvé?

Někde jsem se dočetl, že to někomu dělá třeba když je mokro (přestává systém fungovat). Mě to až do teď fungovalo bez problémů.

Jen pro upřesnění pro ostatní - nepípá to jako, že jsem na překážce, ale vydává to jiný tón a tlačítko bliká.

Dík všem za připomínky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odstraněno, dělala to svorkovnice v předních senzorech, byla celá zaoxidovaná a prokostřovala levý přední a prostřední senzor, napřed prostříkáno kontaktolem, zjištěna závada,že to není v senzorech ,ale v tom spoji a potom preventivně vyměnili všechny piny v té svorkovnici, byli už částečně uhnilý. Senzory v předu mám dodělávané a tam kde mi to dělali, mimochodem značkový servis, nedali tam takový gumový ucpávky co se navléknou na kařdí drátek a ucpou a utěsní otvory, ale pouze to obalili do igelitu a omotali elektro páskou. Bylo mi řečeno že u auta teče voda i nahoru zrovn kde se nejmíň potřebuje, ještě to nechali volně u podběhu kola tak se to tam tak houpalo, se divím že to ten rok vydrželo. Teď jsem byl v jiném servisu a je to super práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odstraněno, dělala to svorkovnice v předních senzorech, byla celá zaoxidovaná a prokostřovala levý přední a prostřední senzor, napřed prostříkáno kontaktolem, zjištěna závada,že to není v senzorech ,ale v tom spoji a potom preventivně vyměnili všechny piny v té svorkovnici, byli už částečně uhnilý. Senzory v předu mám dodělávané a tam kde mi to dělali, mimochodem značkový servis, nedali tam takový gumový ucpávky co se navléknou na kařdí drátek a ucpou a utěsní otvory, ale pouze to obalili do igelitu a omotali elektro páskou. Bylo mi řečeno že u auta teče voda i nahoru zrovn kde se nejmíň potřebuje, ještě to nechali volně u podběhu kola tak se to tam tak houpalo, se divím že to ten rok vydrželo. Teď jsem byl v jiném servisu a je to super práce.

Tak to se máš, že ti to už funguje. Já se nemohu s práce vůbec utrhnout, abych to dal do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To Harley: když ti to opravovali - sundávali ti nárazník? Volal jsem do servisu a technik s laxním přístupem mi řekl, že se auto musí odstrojit (aniž by věděl, kde je závada). Nerad bych, aby mě kvůli senzorům a neschopnosti technika demontovali půl auta.

Dík za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete se někdo mrknout do Etky kolik stojí náhradní senzor pro parkovacího asistenta? V servise mi řekli cca 2000,- ale na stránkách Škodovky je položka náhradní senzor středový nebo rohový a cena 790,- (tak nevím jestli tím bylo myšleno to samé)

Mám origo park asistenta z výroby.

Díky za ochotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete se někdo mrknout do Etky kolik stojí náhradní senzor pro parkovacího asistenta? V servise mi řekli cca 2000,- ale na stránkách Škodovky je položka náhradní senzor středový nebo rohový a cena 790,- (tak nevím jestli tím bylo myšleno to samé)

Mám origo park asistenta z výroby.

Díky za ochotu.

caesky

tady je odkaz http://www.auto.asp2.cz/

kde originál v barvě maj za

890 CZK

u dealera stojí cca 2000 všude

Editováno: , autor: Nexus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, perfektní a přehledný plánek. Ještě bych se zeptal kam jsi fyzicky připojil ten CAN L + CAN H? Díky

Chce to jen trosku cist vsechny prispevky viz. obrázek http://forum.skodahome.cz/index.php?act=at...st&id=51113

2) CAN Komfort jsem napojil ze svazku ktery vede do ŘJ dveri u ridice (jednotka bezproblému komunikuje, overeno diag. kabelem)

Editováno: , autor: sathack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobný problém, parkovací senzory vzadu i vepředu. Vypozoroval jsem, že při venkovních teplotách přibližně nad 6°C parkovací asistent funguje, jakmile teplota klesne pod 6°C, přestane to fungovat. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Na dianostice jsem byl, vyhodilo mi to kód LZS-G204, to znamená levý zadní snímač-středový, ale nepoznám z toho, jestli je vadný, nebo jestli je někde přerušené vedení nebo co by to mohlo být.

Hlavně mi přijde dost divné, že to funguje podle okolní teploty. Jakoby to čidlo zamrzlo a pak nešlo. Poraďte, prosím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle je hodně super. Nemám sice problém s parkovacími senzory, ale s nějakým dveřním spínačem. Při nižších teplotách a vyšší vlhkosti mi při zamknutí auta hlásí alarm aktivní dveřní spínač. Někdy to poplach vyvolá a někdy ne. Je to dost těžko řešitelná závada. Tip na svazek kabelů je dost dobrej. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle je hodně super. Nemám sice problém s parkovacími senzory, ale s nějakým dveřním spínačem. Při nižších teplotách a vyšší vlhkosti mi při zamknutí auta hlásí alarm aktivní dveřní spínač. Někdy to poplach vyvolá a někdy ne. Je to dost těžko řešitelná závada. Tip na svazek kabelů je dost dobrej. Díky

Asi jsou Octavky auta do teplých krajů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Stejně jako omicron jsem si nechal u Alesia dodělávat zadní parkáče a musím říci to samé - skvělá práce, naprostá spokojenost. Při koupi auta jsem byl omezen finančními možnostmi. Parkování a couvání bez zadních senzorů bylo někdy oejnpravud na h...no. Doporučuji každému do konfigurátoru přidat, stejně jako kožený multifunkční volant ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Prosím tě nemáš nějaký fígl na to jak sundat páku na otevírání přední kapoty? Dal jsem se do tahání kabelů na parkáč, ale nemůžu kvuli tomu sundat ten plast kolem dveří na kterým je ta páka. Dík za radu

Tu páku zatáhneš k sobě a vzadu je v ní taková pojistka, kterou vytáhneš směrem dozadu..teoreticky by to mělo jít "vydloubnout" nějakým šroubováčkem nebo tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu páku zatáhneš k sobě a vzadu je v ní taková pojistka, kterou vytáhneš směrem dozadu..teoreticky by to mělo jít "vydloubnout" nějakým šroubováčkem nebo tak..

Ok díky moc zítra jdu na to. Mám další problém, dneska jsem sedl do auta a po nastarování mi dává Max chybu bočního airbagu, přitom jsem nic nezapojoval a žádnou svorkovnici jsem nerozdělal. Nechápu to. Na diagnostice mi to dává, že neco jako špatná kostra, kontakt nebo něco takovýho. Na stávající elektroinstalaci jsem ani nešáhl, nevíte někdo co s tím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...