Přejít na obsah

Dodelani ESP na 4x4


RaKa

Doporučené příspěvky

Zdravím,

koupil jsem octávku 4x4 r.v. 2002 s motorem 1.9 TDI 74KW. Má ABS/EDS ale chybí ESP.

Uvažuju li správně, tak EDS umí přibržďovat jednotlivá kola nezávisle, takže by teoreticky přidat ESP neměl být zas až takový problém, nebo snad jo?

A co přidání tempomatu?

Pokud to jde, co to obnáší a na kolik to přijde?

Díky,

RaK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

koupil jsem octávku 4x4 r.v. 2002 s motorem 1.9 TDI 74KW. Má ABS/EDS ale chybí ESP.

Uvažuju li správně, tak EDS umí přibržďovat jednotlivá kola nezávisle, takže by teoreticky přidat ESP neměl být zas až takový problém, nebo snad jo?

A co přidání tempomatu?

Pokud to jde, co to obnáší a na kolik to přijde?

Díky,

RaK

Tempomat za 1000-1200 packa s kabelazi, montaz ruzna cenofka, nebo sam. Nic na tom neni. a ESP- jinej krouzek pod volant, RJ a jeste nejaky cidlo.. nekde to tu Vasa psal. Hledej. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sem tu trochu hledal a přidělat ESP na čtyřkolku r.v. 2002 asi znamená vyměnit/přidat

+kroužek pod volant 1500Kč

+duosensor 1500Kč

+ESP jednotka 2000Kč

+brzdový válec s čidlem tlaku 1000Kč

sem tušil že to bude kapánek dražší :huh:

takže si asi (zatím) nechám zajít chuť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u tvého modelu tempomat neni problem......ESP v podstatě také jde dodělat ale je to trochu víc práce zrovna mám doma celou sadu na ESP do mého auta a až bude čas tak se na to vrhnu......mohu pak napsat jak dlouho mě to trvalo ale mám jen předohrabku :-)))))

MartinRS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sem tu trochu hledal a přidělat ESP na čtyřkolku r.v. 2002 asi znamená vyměnit/přidat

+kroužek pod volant 1500Kč

+duosensor 1500Kč

+ESP jednotka 2000Kč

+brzdový válec s čidlem tlaku 1000Kč

sem tušil že to bude kapánek dražší :huh:

takže si asi (zatím) nechám zajít chuť

RE: Jeste k tomu prdej kabelaz, a tlac. na palubku to je dalsich litr a vic.., brzdovka a kotel prace...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u tvého modelu tempomat neni problem......ESP v podstatě také jde dodělat ale je to trochu víc práce zrovna mám doma celou sadu na ESP do mého auta a až bude čas tak se na to vrhnu......mohu pak napsat jak dlouho mě to trvalo ale mám jen předohrabku :-)))))

MartinRS

Obzvlast kdyz se musi menit i posilovac co, jen kuli jine rozteci sroubu :)

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sem tu trochu hledal a přidělat ESP na čtyřkolku r.v. 2002 asi znamená vyměnit/přidat

+kroužek pod volant 1500Kč

+duosensor 1500Kč

+ESP jednotka 2000Kč

+brzdový válec s čidlem tlaku 1000Kč

sem tušil že to bude kapánek dražší :huh:

takže si asi (zatím) nechám zajít chuť

Na 4x4 bych ESP neřešil... jestli nevíš co s penězma, tak si pořiď lepší trysky, turbo a chip... bude to mít určitě lepší užitek než ESP... toť můj názor. :palec2:

Pro rejpaly... je mi jasný, že trysky, turbo a chip bude násobně dražší než ESP ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zmíněné ceny, jsou ceny nových dílů?

Já chci taky ESP-éčko :kol-26:

Tak na to zapomen, tohle jsou ceny spise nizssi a bez dokladu samo, ..treba jen novy snimac natoceni volantu stoji pres 7tis,- kc...

a dá se sehnat komlet, třeba někde, co já vím kde? :D

Ptal jsem se asi na 4 vrakáčích a všude mě poslali do ... :)

Editováno: , autor: michal_1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u tvého modelu tempomat neni problem......ESP v podstatě také jde dodělat ale je to trochu víc práce zrovna mám doma celou sadu na ESP do mého auta a až bude čas tak se na to vrhnu......mohu pak napsat jak dlouho mě to trvalo ale mám jen předohrabku :-)))))

MartinRS

Obzvlast kdyz se musi menit i posilovac co, jen kuli jine rozteci sroubu :)

jj nafotím až se to bude dělat a posilovač měním také vše komplet........:-))přesně tak je tam dost věcí kolem co se musí udělat ono v kostce řečeno to zní jako sranda ale je to prostě práce.......:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Už to niekto robil? Chcel by som sa opítať, čo všetko k tomu treba, aká diely, aké časti kabeláži... Prípadne kto to vie potom domintovať a naprogramovať.

A či je to vôbec možné, domontovať ESP.

Editováno: , autor: DavidSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Má niekto prosím skúsenosti s domontovaním ESP na 4x4 ???

Vyzeralo to pomerne jednoducho, zohnali sa všetky potrebné diely na to, len nik nepočítal s tým, že okrem potrebných dielov nesedia brzdové trubky.

Na predohrabe, to všetko pasuje, len sa vymení brzdový válec j tlakovým snímačom a jednotka, na ktorú sa len prešrobujú pôvodné brzdové trubky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomuto som doteraz dospel, lebo som chcel domontovať ESP do O1 4x4.

Predohrab:

-Krúžok pod volant

-Brzdový valec s čidlom tlaku

-Jednotka ESP

-Duosenzor priečneho a rotačného zrýchlenia

-Vypínač ESP

-Nejaké káble a konektory

-Brzdová kapalina

-a práca

4x4:

-Krúžok pod volant

-Brzdový valec s čidlom tlaku

-Jednotka ESP na 4x4 MK 60 ( u 4x4 bez ESP je stará MK 20, no brzdový válec je novší so širšou roztečou na uchytenie na podtlakový posilovač, tým pádom sú iné brzdové trupky na MK 60 a držiak jednotky MK 60)

-4x brzdové trubky na MK 60

-Držiak MK 60

-Konektor na MK 60 s ESP

-Senzor priečneho zrýchlenia, (senzor rotačného zrýchlenia je u pravého A stĺpika)

-Vypínač ESP

-Nejaké káble a konektory

-Brzdová kapalina

-a práca

Ono sa to trošku viac predraží ako u predohraba a hlavne tá práca s trubkami zadnými.

Čo sa podarilo zohnať mne, tak cena komplet aj s montážou zdravých 22 - 25.000,- Sk. Tak to sa asi oplatí počkať si na Scouta, tam je ESP v sérii :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja na predohrab musel i posilovac, byla jina roztec sroubu a ten novy se me zda trochu tuzssi..

Ano, ked si domontovával ESP do O1 do 2000 pred facelift.

4x4 (moja r. 2002) rozteč šrobov na valci širšia ( ako facelift) a jednotka otočená s 25 pinový konektorom (ako pred facelift do 2000).

Asi keď má byt 4x4 iná, tak iná... :)

Editováno: , autor: DavidSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj,

mam Octavia Combi 4x4 sestikvalt 1. generace modelovy rok 2004. Uvazuju, ze bych do toho nechal delat ESP. Vim, ze senzory etc prijdou na cca 20kKc. Kolik prijde prace? Mate s tim nekdo zkusenost a dodelaval jste to nekdo na auto? Diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...