Přejít na obsah

Ložisko na spojce?


m.s.k

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, mám FII Htp a problém. Při volnoběhu a sešlápnuté spojce je všechno v pořádku, ale když ji pustím tak se mi začne ozývat takový rachtavý zvuk . Sešlápnu - přestane. Pustím - začne. Je dobře slyšet když se sehnu k levému kolu u řidiče. Najeto 5000 km. Nemá někdo tip co by to mohlo být ?

Toto mi dělala Felicie 1,3/50kw z roku 95. Mechanik to považoval za normál, sice to prý šlo opravit, ale za nerentabilní cenu. Pak jsem dával jinou převodovku z modelu po faceliftu, řazení se celkově zlepšilo, ale do dvou let to tam bylo zas. Převodovka byla z vrakoviště...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám stejný problém, když mám volnoběh ráno kdy auto celou noc stojí tak je motor trochu hlučnější a když sešlápnu spojku tak se to ztiší ale příjde mi to normální nebo jte to někdo řešil? Po cca 3km to už nedělá jenom na volnoběh když to zkouším

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím všechny, je tu už dávno co jsem se přidal k tomuto tématu, přeně dne 25.5.2009, 7:36. Co se týká toho řachtavého zvuku, který se nám ozývá z převodovky, někde v servisech říkají, že je to normální, ale není to normální !!!!!!!! Byl jsem s tím v servisu a ještě ten den zdělali převodovku a bylo skutečně vadné ložisko na spojce. Pokud máte někdo ještě tento problém a auto v záruce, rozhodně neváhejte a upalujte do servisu a nenechte si nakecat, že to je normální. Myslím, že si jen ulechčují práci. Mohlo by vás v budoucnu stát více, než jen vyměněnu spojkového ložiska.

...Potvrzuji tuto skutečnost, na první a druhý rychlostní stupeň to vadávalo zvuk, jako když se roztáčí setrvačník, výmena ložisek na spojce, jsem s tímto problémem už druhé auto na firmě, najeto 90 000km...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj koupil jsem si Romstra 2008 1.2 htp 51kw najeto 42tisic km, jak tady spousta lidi popisuje nastatuji studeny motor a je sliset lehke cvakani seslapnu spojku a je ticho hlavne to dela jen kdyz je motor studeny, cemu mam verit? nekdo rika NIC TO NENI JE TO NORMALNI ale nekdo zase uplny opak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dělá to ložisko na hnacím hřideli

cena ložiska cca 1500,- Kč

plus mraky práce kolem toho

Musí se vyndávat motor nebo se převodovka vytahne ze spodu? Co všechno výměna ložiska obnáší? Taky mě to docela hučí a při vyšlápnutí spojky ztichne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podľa toho čo tu popisujete robí to aj mne keď som bol v servise tak mi povedali že je to normálne, že maximálne aby som vymenil olej v prevodovke ale po prečítaní témy o tejto závade som zistil že sa jedná o hlavné ložisko hriadeľa, ktoré stojí cca 50€ lenže tá oprava tej prevodovky podľa cenníkov je okolo 400€ takže čo s toho vyplýva či už original ŠKODA servis alebo bežný servis túto závadu radšej hovoria že je to normálne, že máme to riešiť až v tedy keď sa bude na tej prevodovke buď zle preradovať alebo niečo podobné, lenže v tedy tá prevodovka je už väčšinou zrelá do zberných surovín.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem vyndával převodovku zespodu, auto jsem měl na kozách, žádný problém, je to zdlouhavější, ale když je náčiní , tak to jde.

     To ložisko hřídele by mělo odcházet tak po 200000km, jako mě, ale určitě ne ve 40titících. Výměna není složitá, ale jsou na to nutný přípravky, dílenská příručka, kde je vše popsáno a lis. Už to studuju delší dobu, protože mám oněch 225000najeto, řazení jde  v pohodě, ale ložisko kolísavě hučí, při vyšlápnutý spojce je klid. Pokud neseženou zachovalou převodovku, tak jí opravím, protože repas převodovky stojí 12000,- Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Jenom pro představu, viz. doc. jsou přípravky, které by šly nahradit vychytvkama nebo si je vyrobit. Lis by člověk někde snad domluvil. :kol-27:

Přípravky by se daly snadno vyrobit, ale kde jsou rozměry? z čeho se vychází.

Mám najeto 53tis km a při rozjezdu to hučí jako by se rozjížděl trolejbus.

Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...