Přejít na obsah

Lišty a barva


Johny55

Doporučené příspěvky

Zdravím, možná je to spíše nehodící se dotaz . Řeší se tu plno jiných a vážnějších věcí, ale zkusím to.

Dnes jsem jakože najivně jel s autem do místního servisu (alias lakovny) a říkám že bych rád lišty do laku. Bylo mi řečeno, že jen za sundani jednoho narazníku a samozřejmě následného nandání 500kč. Sečtu-li si to 2* 500 kč (oba nárazníky) + 500-700 (dveře sundani nandani) + barva k té jsem se rači ani nedostal canově ...čili ptám se? Je to normální aby stříkaní lišet se všim všudy vyšlo tak přes 2 tisíce??? možná i více... pokud někdo máte nějaké lepší řešení sem s nim kde? kolik ?

Předem dík za info :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, možná je to spíše nehodící se dotaz . Řeší se tu plno jiných a vážnějších věcí, ale zkusím to.

Dnes jsem jakože najivně jel s autem do místního servisu (alias lakovny) a říkám že bych rád lišty do laku. Bylo mi řečeno, že jen za sundani jednoho narazníku a samozřejmě následného nandání 500kč. Sečtu-li si to 2* 500 kč (oba nárazníky) + 500-700 (dveře sundani nandani) + barva k té jsem se rači ani nedostal canově ...čili ptám se? Je to normální aby stříkaní lišet se všim všudy vyšlo tak přes 2 tisíce??? možná i více... pokud někdo máte nějaké lepší řešení sem s nim kde? kolik ?

Předem dík za info :help:

No jedine,že by sis ty všechny lišty dal dolu sám a nechal to pouze nastříkat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to delal doma v pokoji pred rekonstrukci takže prazdny teply pokoj,kde se nepraší.koupiš barvu podle kodu,a metalizu musiš přestřikat bezbarvym lakem....

fajn tak teď mám jasno ještě jedna věc, musí to být asi nějaký odolný lak a barva, přecejen venku za každého počasí a trochu odolný proti poškrábání . Máte tip na nějakou značku nebo jsou přímo auto spreje na tohle ?

Vážně se moc ve lakování nevyznám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundej si to sám http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/BocniListy.htm .Jako přední lišta a zadní to je chvilka za 500 se posrali v kině. Ale boční to je vopruz.

Jinak sám bych si to asi nestříkal. Ono to bude stát hodně protože se to musí udělat hladké. 2000 tis minimálně.

Nebo kdyby jsi ty lišty udělal hladké a pak jim to přines jen na nastříkání tak by to možná mohlo bej levnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fajn tak teď mám jasno ještě jedna věc, musí to být asi nějaký odolný lak a barva, přecejen venku za každého počasí a trochu odolný proti poškrábání . Máte tip na nějakou značku nebo jsou přímo auto spreje na tohle ?

Vážně se moc ve lakování nevyznám

ja to dělal timto a drží

post-10987-1202752797_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak díky chlapy, až bude čas zkusím se na to vrhnout. Jen mi trochu hlava nebere proč mi v servisu řekli, že se musí sundat zadní narazník pro vyndaní zadní lišty, dle návodu na skodaoctavia.cz ji normalne odloupne šroubovákem (teda je to kombík tojo na sedanu je to jinak ?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

daj to dole sam, keby to bolo na nich tak by ti vymontovali aj sedacky aby sa nezaprasili. Ak s tym poides za niakym lakyrnikom sukromnikom tak sa s nim dohodnes podla mna ze za 2000 ti to spravy(rozmontuje nastrieka zmontuje). Inak len upozornenie. Na tych lystach ta farba nedrzi az tak dokonale a ak byvas pred panelakom ako ja tak to v konecnom dosledku moze vyzerat rano na parkovisku horsie ako pred tym ako si ich dal striekat. A moj nazor je ze nestriekaj to sam, bude vidno iny odtien farby. ak kupujes farbu v spreji tak bude tmavsia, predsa ked sa tym clovek zivy tak vie ako na to. Daj ich dole sam vybrus, nastierkaj plnicom, zas vybrus jemne a ostatne nehaj na lakirnika :palec2: inac na discovery som pozeral ze pokial sa striekaju diely karoserie tak pri striekani musia byt otocene tak ako budu na aute cize nie vodorovne lebo potom sa niak tie krystali farby inak otocia(vdaka gravitaci) a vyzera to byt iny odtien

No neviem co je na tom pravdy :)

post-4502-1202756125_thumb.jpg

Editováno: , autor: danone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak díky chlapy, až bude čas zkusím se na to vrhnout. Jen mi trochu hlava nebere proč mi v servisu řekli, že se musí sundat zadní narazník pro vyndaní zadní lišty, dle návodu na skodaoctavia.cz ji normalne odloupne šroubovákem (teda je to kombík tojo na sedanu je to jinak ?)

na kratke nic nesundavaš,jen vylupneš lištu v narazniku ven,a spodni plast osšroubuješ par šroubku a vymačkneš jak to dělal na zvedaku lepši přistup ale šlo by i na zemi....a boční lišty sem delal a aute cele sem ho obalil a střikal v garaži....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

daj to dole sam, keby to bolo na nich tak by ti vymontovali aj sedacky aby sa nezaprasili. Ak s tym poides za niakym lakyrnikom sukromnikom tak sa s nim dohodnes podla mna ze za 2000 ti to spravy(rozmontuje nastrieka zmontuje). Inak len upozornenie. Na tych lystach ta farba nedrzi az tak dokonale a ak byvas pred panelakom ako ja tak to v konecnom dosledku moze vyzerat rano na parkovisku horsie ako pred tym ako si ich dal striekat. A moj nazor je ze nestriekaj to sam, bude vidno iny odtien farby. ak kupujes farbu v spreji tak bude tmavsia, predsa ked sa tym clovek zivy tak vie ako na to. Daj ich dole sam vybrus, nastierkaj plnicom, zas vybrus jemne a ostatne nehaj na lakirnika :palec2: inac na discovery som pozeral ze pokial sa striekaju diely karoserie tak pri striekani musia byt otocene tak ako budu na aute cize nie vodorovne lebo potom sa niak tie krystali farby inak otocia(vdaka gravitaci) a vyzera to byt iny odtien

No neviem co je na tom pravdy :)

nekdy nemusi odstin chytnout ani lakyrnik,to se taky stava.delej jak mysliš,ja mit vic penež tak to taky necham nastřikat ale aspon sem se neco priučil a udelal si něco konečne sam.s tim otačenim to mužes vyzkoušet třeba na tom něco bude!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nekdy nemusi odstin chytnout ani lakyrnik,to se taky stava.delej jak mysliš,ja mit vic penež tak to taky necham nastřikat ale aspon sem se neco priučil a udelal si něco konečne sam.s tim otačenim to mužes vyzkoušet třeba na tom něco bude!!

No to mas pravdu ale pokial lakirnik nechyti odtien tak by to mal na vlasne naklady napravit. Ato s tou vlastnevykonanou pracou to mas pravdu, mna ties viac tesi ked si nieco spravim sam, ale ajtak si myslim ze cez ten sprej to nebude take dokonale ako cez pistol u lakirnika. Ale nech sa rozhodnes ako chces drzim palce :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

daj to dole sam, keby to bolo na nich tak by ti vymontovali aj sedacky aby sa nezaprasili. Ak s tym poides za niakym lakyrnikom sukromnikom tak sa s nim dohodnes podla mna ze za 2000 ti to spravy(rozmontuje nastrieka zmontuje). Inak len upozornenie. Na tych lystach ta farba nedrzi az tak dokonale a ak byvas pred panelakom ako ja tak to v konecnom dosledku moze vyzerat rano na parkovisku horsie ako pred tym ako si ich dal striekat. A moj nazor je ze nestriekaj to sam, bude vidno iny odtien farby. ak kupujes farbu v spreji tak bude tmavsia, predsa ked sa tym clovek zivy tak vie ako na to. Daj ich dole sam vybrus, nastierkaj plnicom, zas vybrus jemne a ostatne nehaj na lakirnika :palec2: inac na discovery som pozeral ze pokial sa striekaju diely karoserie tak pri striekani musia byt otocene tak ako budu na aute cize nie vodorovne lebo potom sa niak tie krystali farby inak otocia(vdaka gravitaci) a vyzera to byt iny odtien

No neviem co je na tom pravdy :)

to ze se ti to loupe je spatne odvedena prace,vypada ze ten co to delal vubec nevi ze se dava zaklad na plasty a az potom plnic :palec2: to sou ty DODO(dodelej doma)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A páni sprejeři řáděj.

Jestli máš na autě metalízu, sprejem to bude prakticky vždycky vidět (teda záleží na barvě).

Ale když už memmomocí chceš, tak před lakováním ty boční lišty sundej, dej bacha ať ti nejdou dolů i s původním lakem na dveřích.

Jestli máš ty dveřní gumový, nikdo to nenalakuje. (Z vlastní zkušenosti jsem jednou lakoval pěnogumový křídlo - do plniče jsem frknul elastifikátor - a ono to neuschlo. Zákazník si pro to naštěstí dlouho nešel, tak se postavilo v dílně do kouta, zato když se po půl roce ozval a my ho vytáhli z kouta - bylo krásně chlupatý a pořád měkký, zkrátka vzít, praštit a zahodit, takže umyto v rozpouštědle, jenže se nasáklo, tak týden schlo na sluníčku, když se lakovalo, tak na něm vyskákaly puchejře velikosti palce. Ale napotřetí dobrý. :) )

Z nárazníků jdou v pohodě ven šroubovákem.

Akorát až ty boční lišty budeš lepit, vem na to kvalitní oboustranku od 3M a dobře to pod nima odmasti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne do toho buchol niaky k...t pri parkovani preto to odtial odpadlo. ja som len dal na ukazku, lebo keby to nebolo nalakovane tak ani nezistim ze do mna niekto buchol kedze lista bola sice vylpunuta ale inak poskodena nebola. Farba z nej opadla na mieste kde do toho vrazil. Inak mi z tych lyst farba neopadava. Ja som tym chcel ukazat to ze tie lysty plnia ochrannu funkciu auta pred poskrabanim a oderkami dvery z cudzich aut, ale ked ich nalakuje a parkuje niekde pred panelakom tak sa moze lahko stat ze bude kazdu chvilku striekat nanovo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
Ahojte, chystám se nechat nastříkat přední, zadní a boční lišty do stříbrné barvy. Pokud to nechám nastříkat normálně v autoriovaném servise nebude problém třeba sloupáním apod? jaké s tím máte zkušenosti.

Ahoj,

kamaradovi toto delal na jeho octavii jeden chlapek a rekl si za to myslim tisicovku. V kufru u rezervy mas nalepenej stitek s presnym kodem barvy. Podle toho si koupil u Skodovky presnej odstin, jako ma karoserie auta. Jedinej problem je, ze sundavaci je snad jen predni a zadni lista. Ty bocni jdou bud strasne spatne a nebo nejdou vubec sundat ( nevim ). Takze ty bocni mu musel strikat na aute, ale neni to problem , kdyz to spravne oblepis. Takze to vubec neni poznat ze je to strikany na aute. Ma to teda zatim jen pul roku asi , ale zatim to drzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...