Přejít na obsah

Mlhovky a denní svícení


luke.bean

Doporučené příspěvky

Souhlas s Vasou.

Tzv. "mlhovkari" maji bud xenony, a timhle zpusobem se snazi "setrit vybojky", nebo jsou to uplni vymatlanci, protoze sviceni mlhovkama teda nechapu.

Pote co se tu vyskytl prispevek jak to propojit, aby fungovalo denni sviceni ala mlhovky a byl tam neskutecny zajem jak je to super a jak s tim vyjebali, se nedivim nicemu.

Jednickou v zebricku je u me ale denni sviceni jak zde nekdo nazval "Ikea kitchen line".

Editováno: , autor: Galaxy64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked som pred casom pisal o relatku denneho svietenia, ktore som si namontoval, tak to precitalo asi tak 5 ludi. :p Tak viete relatko alebo ina moznost denneho svietenia stoji peniaze. Ked si to poprepajaju na hmlovky tak je to lacnejsie.... Teda po prvu pokutu potom. Ja to vidim v peniazoch.... V nicom inom....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak viete o com to je. Ked to prepojis na hmlovku tak svieti len ta hmlovka. Cca 35 W? Vyhlaska nehovori ze maju svietit aj zadne svetla. Ze svietia vyplyva z konstrukcie vozidla a nie z vyhlasky.Kto nepozna alebo ani netusi ze hmlovky su integrovane do hlavnych svetiel alebo nevie o tomto tak si pomaly ani nevsimne co svieti. Tie cockove hmlovky neoslnuju ako obycajne lebo rozptyluju svetelny tok a nie sustreduju ako obycajne pridavne hmlovky.Ono to len svieti svetlo skraja,inac to nie je taky rozdiel.

Ked som ja namontoval DRL a policajt ma chcel skasirovat ze svietim hmlovkami tak kukal jak taky puk ze kde mam origos hmlovky.Sklopil usi a mal som pokoj.

Teraz od 1.2.09. ked uz zakotvili denne svetla aj vo vyhlaske tak uz mi mozu vyliezt niekam.

Stali ma sice 3500 skk ale stoji to zato. Odber ani 10 w Asi tyzden som jazdil na prepoj cocky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK takze inac...

Svietim komplet teda predne stretavacky,parkovacky,zadne,osvetlenie SPZ,vnutorne podsvietenie.

ALebo 2x hmlovka.

Teraz v zime je dost dobry odber z baterie aj bez toho svietenia,tak setrit treba. Alebo v lete ked je podiel svetla a tmy viacnasobny je to v pohode,ak ides na mensi odber.

Sice v mojom pripade len minimalny cca 8 W.

Tak si myslim ze je to rozdiel,aj ked mas len hmlovky zapojene alebo iny system. Len nie LED ála IKEA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě jste si všimli a nebo možná i někdo praktikujete,že spousta oktávistů svítí ve dne předníma mlhovkama a říkají tomu dení svícení..

Ale proč?

Jaký je rozdíl jestli svítí normál světlo nebo mlhovka?

Proč???

Protože třeba když si dám do světla o trochu lepší žárovky, která má oproti ostatním kratší dobu svítivosti, tak žárovce trochu ulevím přes den.

Nehledě na to, že u Oct.I slovo mlhovka není uplně na místě. Mlhovka má být umístěná dole, aby mlhu podsvítila. Funkce mlhovky v hlavním světle není úplně nejštastnější.

Za další nelze srovnávat s HID sadou, která opravdu oslňuje, ale z vlastní zkušenosti mlhovka u OCT I neoslňuje. nemá proč.

Ale to je můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne...Neoslnuje.

A k tomu setreniu inych ziaroviek. Mal som Osram Night brejkry a pri setreni cez den mi jedna praskla za 2 mesiace. Samozrejme ze som este nekupil druhu,nemam na to aby som tak rychlo menil.

Keby som ich nesetril tak vydrzi este menej? No dakujem za take ziarovky.

Teraz rozmyslam nad tymi filipskami night guide.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že zákon č. 361/2000, § 32, odst. 4.) jasně říká, kdy se smí mlhová světla použít ;)

- Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.

Fakt miluji prudce inteligentní řidiče, kteří svítí mlhovkami i když to nevyžaduje situace na silnici. Jim stoupne sebevědomí, že patří mezi borce na silnici, ale chudáci, které tímto oslňují. No naštěstí neni problém jim jejich pohodový pocit, trochu znepříjemnit lol lol lol

Editováno: , autor: snike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nehledě na to, že u Oct.I slovo mlhovka není uplně na místě. Mlhovka má být umístěná dole, aby mlhu podsvítila. Funkce mlhovky v hlavním světle není úplně nejštastnější.

nechtěl by jsi aby tě zaměstnali ve škodovce? vypadá že tomu rozumíš že by jsi je mohl naučit jak umístit mlhovky lol lol

A trošku nešťastně jsem toto téma pojmenoval,původně jsem měl namysli proč lidi používají mlhovky místo deního svícení.. Jakej je rozdíl když svítím mlhovkama nebo normál potkávačkama?

Navíc je zákonem zakázáno svítit parkovacíma světlama za jízdy a za další jak napsal snike

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechtěl by jsi aby tě zaměstnali ve škodovce? vypadá že tomu rozumíš že by jsi je mohl naučit jak umístit mlhovky lollol

A trošku nešťastně jsem toto téma pojmenoval,původně jsem měl namysli proč lidi používají mlhovky místo deního svícení.. Jakej je rozdíl když svítím mlhovkama nebo normál potkávačkama?

Navíc je zákonem zakázáno svítit parkovacíma světlama za jízdy a za další jak napsal snike

No sorri ,ale já na ně svítím oni jsou jinak na prd zkoušel jsi je někdy v mlze ? Určitě ano tak víš že jsou k ničemu lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...