Přejít na obsah

Rýchle vybytie autobatérie


bobocop

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám novú autobatériu zakúpenú 11/2008. Už druhý krát ju musím dobíjať, nakoľko mi ju v aute musí niečo vybíjať. Dobíjanie mám zrejme dobré, včera som ho odmeral priamo na alternátore, dobíja prúdom 14,44V. Na baterke bolo o niečo menej. Čo sa týka závad v elektrike, tak momentálne mám pokazenú RJ dverí na strane vodiča (porucha priamo v RJ), preto je aj táto odpojená, teda mimo prevádzku. Tiež mi VAG vypisuje drobné závady v el. sťahovaní a pod.

6 Nalezeny chyby:

01329 - Datova sbernice komfortniho systemu v nouzovem rezimu

35-00 - -

01333 - rid.jedn. dveri vzadu vlevo (J388)

49-10 - bez komunikace - Sporadicky

00930 - Zamykaci jednotka centralniho zamykani vzadu vlevo (F222)

54-10 - nespravna vybava - Sporadicky

00932 - Motor spousteni oken na strane ridice (V147)

35-00 - -

00934 - Motor spousteni oken vzadu vlevo (V26)

62-10 - zadne nebo nespravne nastaveni - Sporadicky

00930 - Zamykaci jednotka centralniho zamykani vzadu vlevo (F222)

27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky

prosím o radu, čo s tým... nemyslím si, že by tieto závady mali vplyv na vybájanie autobatérie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, dík za radu, dnes som to znova odmeral, odber v kľude 0,20A aj s alarmom po odpojení baterky, čo je zaujímavé, na prvé meranie to bolo v poriadku, auto som zamkol a ober bol 0,02A, vravím si že super, potom som zapol a znova vypol kľúčik a už som bol na 0,20A. Skúšal som odpájať všetky poistky po jednom, ale žiadna zmena. Odpájal som postupne aj všetky relátka, dokonca aj tú veľký poistku vedľa relátok. Žiadna zmena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hľadal som-nenašiel som, ešte ma napadlo, že asi pred dvoma rokmi mi nešlo sťahovanie okna na strane vodiča, v zásuvke nebol prúd 12V, preto som na ovládanie napojil 12V priamo z poistky, ale doteraz sa mi to nehlásilo s touto závadou, tak neviem

Editováno: , autor: bobocop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže páni, závada zistená, chyba bola v sťahovaní zadného okna na strane vodiča, mám podozrenie že to bude inou komfortnou výbavou, ako mi to VAG ukázal, neviem však, že v mojom aute je ktorá generácia komfortky. čo sa týka čísiel, tak na motorčeku bolo toto :

FPG 0130 821 733 z druhej strany 101 315-XXX 771

na plaste elektronickej časti na nálepke : 101451-200

05 0767 10

HW1.03 SW 2.2

viete poradiť, či je to komfortka na moje auto, alebo podľa akého čísla sa mám riadiť... ak však komfortka je dobrá, chyba bude potom v motorčeku

Pozn. Akonáhle som odpojil tento motorček, odber mi kolísal v rozmedzí 0,01-0,02 A. teda super.

Editováno: , autor: bobocop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...

Ahoj, dnes sa mi podarilo zohnať motorček do zadných dvier, teda tých čo nefungujú. Napojil som ho a závada tá istá. Neverím, teda že by som mal dva rôzne motorčeky s rovnakou závadou. Nemôže byť chyba v mikrospínači dverí? Napr. že nedáva signál, že sú dvere zamknuté a preto neprejde do núdzového režimu ? po odpojení motorčeka všetko OK, teda odber 0,03. odpojil som konektor zo zámku a nič, odber klesol až po odpojení RJ.

Editováno: , autor: bobocop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...