Přejít na obsah

Dětská autosedačka


cartmanko

Doporučené příspěvky

Ahojte, keďže sa budem stať otcom tak ma zaujíma nasledovné.

Hladal som a nenasiel, tak sa pýtam, ako je to s uchytením sedačiek ISOFIX.

Majú prípravu na uchytenie sedačiek ISOFIX všetky FI? Alebo len niektore?

Ak len niektoré ako spoznám že ju mám?

Ake autosedačky sú kompatibilné s ISOFIX?

Aký je rozdiel oproti iným sedačkám? ISOFIX/NEISOFIX

Je to tak, že ISOFIX kompatibilnú sedačku zapnem aj s normálnym pásom aj s ISOFIX?

Oplatí sa kupovať ISOFIX sedačka? Je to užitočné?

Aké autosedačky pre dojčatá používate? Mám ísť po značke? Trebars RECARO?

recaroprofiplus21109ji2.jpg

alebo seda

recaroprofiplus21112va2.jpg

Robí Škoda nejaké sedačky aj také, že z normálnej sedačky sa preklopením stane autosedačka ako robí Volvo?

Dakujem za kazdu radu. Je to nase prve... :)

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ISOFIX označuje normované ukotvení dětské sedačky. U systému ISOFIX se výrobcem schválené dětské sedačky propojí s konstrukcí vozu pomocí pevných třmenů. Výhodou systému ISOFIX je jednoduché a pevné ukotvení sedačky ve vozidle. Normované kotevní body systému ISOFIX jsou na krajních sedadlech vzadu. Systém ISOFIX pomáhá spolehlivým propojením sedačky s vozidlem snížit riziko zranění dětí. Součástí volitelné výbavy mohou být kotevní body ISOFIX i pro sedadlo předního spolujezdce, ovšem jen pro ty modely, u kterých je možné deaktivovat airbagy na straně spolujezdce. Tudíž u nových aut by měla být ve volitelné výbavě volba ISOFIXU. U nové Fabie II tam myslím jsou pro dvě sedačky ISOFIX ve volitelné výbavě.

Poznáš to podle tohoto loga nic většího jsem nenašel. post-9055-1199986424.jpg

Jak to funguje: post-9055-1199986983_thumb.jpg post-9055-1199986999_thumb.jpg

A další: post-9055-1199987144_thumb.jpg post-9055-1199987158_thumb.jpg

Editováno: , autor: jendam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

mam FI Classic/2001 a mam dojem ze ten ISOFIX tam je.

Ked vyklopis spodok zadneho sedadla najdes tam take zelezne "oka" ci ako to nazvat.

BTW mam uz deti dve a fungoval som ovzdy na NonISO.

BTW2 jedna autosedacka pre najsammensie bejby od ceskeho Patronu je u mna v pivnici :)

Jano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedalo a také jsem se mrknul do svého Combíku MR2002 a něco jako oka tam jsou na obou stranách zadních sedaček viz foto. Otázka je, jestli to je ISOFIX nebo ne, ale zřejmě ano, nevím, nikde k tomu nic popsáno není, ani když rozkóduji kódy výbavy. Také mi chybí oko na uchycení sedačky horem třetí kotvící bod viz foto. To dítko je ilustrační foto s autosedačkou ISOFIX 9-18 Kg.

post-9055-1200302368_thumb.jpg post-9055-1200302378_thumb.jpg post-9055-1200302385_thumb.jpg post-9055-1200302392_thumb.jpg post-9055-1200302397_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ved prave. mne sa nezda ze je to isofix.

ten obrazok s dietatom je ok.

je tam akurat vidno ze podstavec je pravdepodobne isofix, resp k tym sedackam co som vybral predávajú samostatný podstavec ISOFIX. to by zodpovedalo obrázku, kde je vidno podstaves a v nom je ukotvená sedačka.

ten tretí kotviaci bod tam nie je, iba že by sme využili oká na sieť v kufri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cartmanko: to co vidis na fotkach "OKA" jsou delane pro ISOFixove sedacky... Bat se toho nemusis... Pokud jde o to.. Mame ted sedacku NON ISOFix (ditko bude mit 5 mesicu), ale od 9kg pujdu a koupim ISOFixovou sedacku... Pokud te anio tohle nepresvedci, tak zajed do prodejny a podle mne ti sedacku pujci aby sis ji vyzkousel... (takhle jsem to udelal v Nemecku se stavajici) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vozím dve sedačky (ROMER 9-35kg a CYBEX 18-35kg) obe bez isofixu. Priznám sa že ak by bol neviem či pôjde dobre nasadiť lebo hlavové opierky zavadzajú operadlu a samotné operadlá sú dosť klenuté....(Fabia je pre autosedačky nahouby ale čo už...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedalo a také jsem se mrknul do svého Combíku MR2002 a něco jako oka tam jsou na obou stranách zadních sedaček viz foto. Otázka je, jestli to je ISOFIX nebo ne, ale zřejmě ano, nevím, nikde k tomu nic popsáno není, ani když rozkóduji kódy výbavy. Také mi chybí oko na uchycení sedačky horem třetí kotvící bod viz foto. To dítko je ilustrační foto s autosedačkou ISOFIX 9-18 Kg.

Fabia má isofix v základu. Horní uchycení - TopTether - je dle mého jen další rozšíření systému isofix. Viděl jsem to v návodu na Fabii II

post-753-1202282266_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Před měsícem se mi narodil synáček a už teď začínám vybírat autosedačku až vyroste ze skořápky a narážím na problém s velikým výběrem.A tak se obracím na širší veřejnost o rady.

1. Váhová kategorie

Jakou bybrat? Universální 9-36kg, nebo 9-18 a pak 15- 36kg

2. ISOFIX

Ano nebo ne? Vzít "levnější" značku s isofixem nebo "dražší" značku bez něj

3. Kde nakupovat

Internet nebo kamenný obchod? U koho jste nakupovali vy?

Já osobně jsem si předběžně vytipoval autosedačku Recaro Young Sport Topline v kategorii 9-36kg, máte ji někdo a jaké s ní máte zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

připojil bych se protože právě řešíme úplně stejný problém jako Dundee ;) Co si ale představit pod pojmem "značková autosedačka"? Ona každá má nějakou značku, ale které značky jsou ty kvalitní a po kterých se poohlédnout? Koukal jsem po nějakých testech a recenzích, ale co testovali v Německu (tuším že ADAK) tak mi ty značky moc neříkaly. Nám se třeba líbí loňský model od BabyPointu, test této značky jsem nikde nenašel :(

takže otázka asi je, co je kvalitní značka/výrobce??

Díkes :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja naštěstí ještě tuhle otázku neřeším :) , ale často vozím v autě neteřinku a synovce....určitě nestojí za to na autosedačce šetřit, ale rozhodně bych nekoupil novou - sedačka není na moc dlouho a běžným užíváním se na ní nemá co pokazit, když ségra kupovala, vybrala si v bazaru, na internetu jsme ji prokleply - jaká je pořizovací cena, co ta značka nabízí atd. a poté zakoupili. Dneska už slouží třetímu děcku v pořadí a žádné známky opotřebení :palec2: Skrátka dle mýho koupit kvalitní značkovou autosedačku, ale nevidím důvod proč kupovat funglovku, když se v bazaru a na internetu dá pořídit velký výběr použitých za cca 50% nákladů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozri testy na "adac"-e a pozri do peňaženky. Ja mám Romer kid a Cybex Solution, obe vyšli dobre v testoch, stáli cca 140Euro (pred 2-4 rokmi) na Isofix my nevydala peňaženka. Obe sú profi prevedenie. Myslím že Romer je lepší (bol aj drahší). Obe sú od 9-36. Myslím že je treba z vajíčka prejsť cez kategóriu do 18kg, mám tam dieťa pololežiacu polohu čo je OK.

Tú do 18kg som mal nejkú francúzsku z tesca. Po 3 mesiacoch som musel na chrbáte vypodložiť karimatkou, lebo pri dlhšom sedení sa plast pretláčal cez polstrovanie - to len na margo výberu značky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych šel pouze do nový...a tak jsem i udělal.....sedačka se dá pořídit do 5000Kč s přehledem / já mám za 3250,-Kč....zn. BabyPoint/

A proč novou? Nikdy nevíš, co se se sedačkou dělo....dále bych svoje dítě nedal do sedačky, kterou mohlo ,a to se stává, předchozí dítě pročůrat, poblinkat, poslintat......nejsem cimprlich, ale je to tak.....

A sedačku vybrat v kameným obchodě...vyzkoušet, omakat a tak....a pak porovnat cenu na netu....dá se takhle ušetřit, ale už víš co kupuješ....

pozn. : stejný je to i u kočárku

Takhle to vidím já.....

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sedacku rozhodne iba a len novu a riadim sa testami adac. na cene mi nezalezi, lebo babo si cenimnad vsetky peniaze.

Chcem vediet v testoch ako dopadla.

Napriklad v severskych statoch do 3 rokov deti sedia proti smeru jazdy koli slabej krcnej chrbtici alebo velkej hlave to je jedno ako to povies.

A urcite minimalne 3 sedacky treba vystriedat lebo vsetko univerzalne nie je take dobre ako ked je to urcene specialne pre nejaky vek.

Riesim rovnaky problem a tema tu uz je, takze tato je zbytocne zalozena. Staci hladat.

tu je link a aj som tam hned dopisal odpoved takze tema je teraz hore.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...p;#entry1026849

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...