Přejít na obsah

Dětská autosedačka


cartmanko

Doporučené příspěvky

Díky všem na názor, ten dtest jsem našel také, ale předplatné se mi platit nechtělo, kvůli jednomu výsledku testu. Říkal jsem si, že tady bude určitě zástup zodpovědných tatíků, kteří budou mít svůj názor a doporučení ;) A navíc se budeme bavit o stejných autech (Oktáva, Felda). Co se sedačky týká, chtěli bychom jít no nové, člověk má jistotu a záruku, navíc je to koupě na delší dobu než u "vajíčka". Tak se podíváme a osaháme v krámě a potom juknem na internet po lepší ceně ;)

Díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caf. Ja mam tiez dieta- syna, a mal som dylemu ohladom autosedacky. Nakoniec som kupil Romer Kid fix. Mozem ju iba odporucit. Je to kategoria do 36 kg, resp do 12 rokov. Je plne nastavitelna- operadlo, sedak, takze rastie s dietatom. Cenova kategoria okolo 200eur. Lahka montaz- ma ISOFIX.

post-25208-1235168023_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem na názor, ten dtest jsem našel také, ale předplatné se mi platit nechtělo, kvůli jednomu výsledku testu. Říkal jsem si, že tady bude určitě zástup zodpovědných tatíků, kteří budou mít svůj názor a doporučení ;) A navíc se budeme bavit o stejných autech (Oktáva, Felda). Co se sedačky týká, chtěli bychom jít no nové, člověk má jistotu a záruku, navíc je to koupě na delší dobu než u "vajíčka". Tak se podíváme a osaháme v krámě a potom juknem na internet po lepší ceně ;)

Díkes

hmm, před časem měli zdarma alespoň výsledkovou tabulku. Pro slovní komentář a další podrobnosti se muselo platit. Pokud tě ale zajímá pouze jeden test, tak jim stačí zavolat a oni ti za cca 30 až 40 korun (už si to nepamatuji) pošlou časopis, ve kterém to vyšlo. V oblasti autosedaček časopis Test vřele doporučuji!! Přetiskují testy z německého Stiftung Warentestu a když půjdeš kupovat sedačku, velmi pravděpodobně na ní bude od nich známka. A právě pomocí českého Testu tu známku můžeš rozklíčovat. Například sedačka může mít zdánlivě nižžší hodnocení (třeba kvůli horší instalaci), ale přesto může být naprosto bezkonkurenční při nárazových testech (což je podle mě podstatně důležitější). Já jsem kdysi koupil maxicosi - v té době byla druhá nejlepší - pozdější modely této značky se ale propadly do průměru kvůli horší ochraně při bočním nárazu. Jak je to nyní netuším. Vždy to záleží spíše na konkrétním modelu, než na značce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se podíváš na poslední testy, neni co řešit ... Volil bych Römer nebo Maxi-Cosi, samozřejmě s ISOfixem ... Jo a žádnou univerzální, u některejch výrobců je to spíš kočkopes ... Navíc s hodně malym dítětem stejně moc jezdit nebudete ...

Tady je např. jeden odkaz a tady je další, to Recaro nic moc ... Já na ni taky koukal, moc pěkná, nicméně volil bych jinou ...

Editováno: , autor: rorda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme měli něco podobného od této firmy Chicco a sloužila dobře a hlavně kvalita :)

AUTOFIX PLUS 0-13KG

prostorná autosedačka s praktickou základnou

vhodná pro děti od narození do 13 kg, skup. 0+

splňuje bezpečnostní normu ECE R 44/04

speciální "Side Safety System" zajišťuje dokonalou ochranu dětí proti bočnímu nárazu

přídavné odnímatelné polstrování pro děti od narození do 6 kg zajišťuje správnou pozici a zvýšenou ochranu krku i zad

odnímatelná sluneční stříška

praktické madlo na přenášení

tříbodové, výškově nastavitelné bezpečnostní pásy s centrálním utahováním

zadní úložný prostor na dětské potřeby

snímatelný prací potah z prodyšného materiálu

2 způsoby instalace do vozidla: pomocí základny, která se v automobilu zajišťuje 3-bodovým bezpečnostním pásem. Díky základně lze autosedačku velice snadno nasadit nebo vyjmout jedním pohybem. Autosedačku lze použít i bez základny a upevnit ve vozidle pomocí 3-bodového bezpečnostního pásu v protisměru jízdy

možnost použít jako kolébku nebo v zafixované poloze jako sedátko.

systém "Clik Clak" umožňuje autosedačku nasadit na většinu kočárků Chicco

hmotnost se základnou: 6,4 kg

hmotnost bez základny: 4,2 kg

cena 3 330,- Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tříměsíční princezničku a sedačku budu kupovat 100% v kamenném obchodě, mám to sice kousek do Polska (cca 15min jízdy) ale jak jsem koukal co se tam prodává na tržnici.... hrůza. Je sice pravda, že se člověk může spálit i v kamenném obchodě, ale už pro ten pocit.... jde přece o život dítěte. A hlavně poutejte mimina i při 10 metrové cestě, ještě nemusíš vyjet ani od baráku a nějaký trouba tě může sestřelil. mimochodem teď mám mikrus 0 - 9kg vajíčko (polská značka kupovaná v českém kamenném obcodě) a zatím jsem spokojen.mimochodem co se dneska nevyrábí v číně a polsku

Editováno: , autor: zdeněk zajíc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale fabie maj všechny ISOFIX. Já jsem teď po přečtení všech dostupných testů koupil Romer King-bez Isofixu.Že má fabie přípravu na isofix jsem se dozvěděl,až byla sedačka v autě.Ale je dobrá a kdybych to věděl,šel bych do té samé-je dost prostorná,ale s iso.Na tom se nemá šetřit a ve finále se to dobře prodává.Takže když koupíš kvalitu a prodáš ji,finančně uletíš stejně,jako když koupíš noname a pak ji vyhodíš.Ale stejně přeju,ať nikdy nepoznáš ,jak bezpečná ta sedačka je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chyba je asi v tom, že lidi jako já neví že tam ty oka jsou. já jsem si jich taky nikdy nevšiml a to jsem sedačly měnil, takže tam byly jen pásy a ty oka (isofix), takže jsem si jich všimnout prostě musel. Lidi asi pod názven isofix čekají nějaký zázrak, a nenapadne je, že jo takový kousek kovového nic... aspoň já jsem si to tak myslel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to tak mám s vajíčkem od firmy mikrus, vzadu to jde dopnout jen stěží a malá tam moc místa nemá, musím to vajíčko jakoby více naklonit do vodorovné polohy a pak to jde dopnout lépe. Ale u větší autosedačky toto udělat nejde. prostě je tam o něco kratší pás než by bylo vhodné. ale vozím ji většinou vpředu, jelikož tam nemám airback. tam je místa pro sedačku habaděj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caf. Ja mam tiez dieta- syna, a mal som dylemu ohladom autosedacky. Nakoniec som kupil Romer Kid fix. Mozem ju iba odporucit. Je to kategoria do 36 kg, resp do 12 rokov. Je plne nastavitelna- operadlo, sedak, takze rastie s dietatom. Cenova kategoria okolo 200eur. Lahka montaz- ma ISOFIX.

Tuto doporučuji také - již nic jiného než ISOFIX. Ne že by to bylo z mé hlavy, to má žena načtené z různách testů a z těch "jejich" fór (babycafe a já ještě nevím co...)

Je to teda na větší děti, ale má k tomu tři výhrady:

1. Když to vytáhnu z auta, tak mě sedák praští přes nohy (nejde zaaretovat)

2. Není to za co přenášet (chybí tam držák na nošení)

3. Když už dítě sedí, tak už se nedá polohovat, protože ten mechaniznus má pod zadečkem

Editováno: , autor: nosal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...